bd store 'Angst voor wraak is niet nodig' O 20.000.000 150 vegen de zee schoon 27 Amuses met Pinksteren ÜUi'A.TïfliTJ SPEEL MET LICHT, MET SHUTTERS IN UW EIGEN STIJL zaterdag 17 april 2010 Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl In Buurten met Blauw volgt de PZC de vier Vlissingse wijkagenten. Om beurten vertellen ze over hun werk. door Miriam van den Broek Bij binnenkomst in het kantoor van de politie zit Joanne Kodde te bel len. Het is een lastig ge sprek met een inwoner van het Middengebied. Joanne pro beert hem over te halen om een verklaring af te leggen. Als ze heeft opgehangen, legt ze uit: „Soms zeggen mensen dat ze iets gezien hebben en dat ze weten wie het gedaan hebben. Maar een verklaring afleggen willen ze niet. Helaas kunnen wij niet zomaar mensen aanhouden omdat ie mand wat zegt. We hebben echt bewijslast nodig. Zonder officiële verklaringen staan we nergens. Mensen zijn bang voor represail les. Maar dat is echt nergens voor nodig. In de praktijk komen we dat bijna nooit tegen." Dan neemt Joanne me mee de trap op naar het servicecentrum van de politie. Daar komen alle te lefoontjes naar 0900-8844 in Zee land terecht. Aan de muur in het callcentrum hangt een plattegrond van Vlissingen waarop met een dikke stift, vier gebieden zijn ge markeerd. „We hebben onze wijken anders ingedeeld", zegt Joanne. „Normaal waren Henk en ik de wijkagenten voor het Middengebied, en deden Cindy en Ko alle wijken ten noor den van de Sloeweg. Maar we heb ben het nu zo veranderd dat ieder een echt zijn eigen wijk heeft. Zo hebben we een betere dekking van het gebied en is het meteen voor Joanne Kodde iedereen duidelijk welke wijkagent ze moeten hebben." Joanne blijft het Middengebied doen. Henk Wiegman gaat zich nu richten op de binnenstad en het gebied van de boulevard tot aan de Koudekerkseweg. Cindy Bijsterveld is de wijkagent voor Paauwenburg, Weyevliet en alle wijken die daar tussen liggen. En Ko de Jonge neemt Westerzicht, Papegaaienburg, Souburg en Rit- them voor zijn rekening. „Ook de medewerkers van het ser vicecentrum kunnen nu makkelij ker zien naar wie ze een telefoon tje moeten doorschakelen. Dat maakt dat mensen nog sneller en efficiënter geholpen kunnen wor den." www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1Zeeuwskapje te koop bij pizzeria 2. Fontein al in oranje 3. Kunstwerk valt verkeerd (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Miriam van den Broek vlissingen - In het pinksterweek end wordt in Vlissingen de twee de editie gehouden van het culinai re evenement Amuse Me. Elf res taurants in de binnenstad laten zien wat ze letterlijk en figuurlijk in huis hebben aan de hand van amuses, ofwel kleine hapjes. Voor 9,95 euro krijgen de gasten per persoon drie verschillende amuses met een bijpassend glas wijn geserveerd. De restaurants "~Ti die meedoen aan het evenement zijn De Vissershaven, Small Talk, De Gecroonde Liefde, Sabroso, het Arsenaaltheater, Culi Consult Kookstudio, Trattoria Terra Mare, Belgische Loodsensociëteit, Soif, Pare Central en Roots. Gasten kun nen zelf kiezen van welke restau rants en op welk moment ze de amuses willen proeven. Het Amuse Me-festival wordt ge houden op zaterdag 22 en zondag 23 mei van 12.00 tot 21.30 uur. www.amuseme.nl Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8. Goes Tel. 0113 - 22 22 31 www.ambiance-zonwering.nl AMBIANCE Per jaar wordt vanaf schepen 20.000.000 (20 miljoen) kilo afval in de Noordzee gedumpt. Die hoeveelheid past in 4000 vrachtwagens. De vissers moesten voorheen per ton afval die ze uit zee opvingen en mee aan wal namen, 150 euro betalen voor afvoer en verwerking ervan. Jan van Belzen is schipper van de ARM 18, de viskotter die gisteren de eerste grote zak met het in de af gelopen week opgeviste afval aan land bracht in zijn thuishaven Vlis singen. De ARM 18 is één van de dertien Vlissingse schepen die mee doen aan het schoonmaakproject. De extra taak als vuilnisman-op-zee geeft niet veel extra werk voor hem en zijn mannen. „Degenen die de vis sorteren, hebben er nu een apar te bak bij staan, voor het afval. Da's alles." Van Belzen beseft dat de inzet van alle vissers op de Noordzee die afval opruimen, niet voldoende is om de zee helemaal schoon te krijgen. „Je komt niet overal. Maar het wordt wel een stuk minder." is de deelname van de Vlissingse Frans Hamelink, de Vlissingse frac- Kimo (vlnr). foto's Ruben Oreel Karei Ockeloen is wethouder van de Noord-Hollandse gemeente Velsen en vanuit die functie voorzitter van Kimo Nederland en België. Kimo (af korting voor het Zweedse Kommu- nenes Internasjonale Miljoorganisa- sjon) is een vereniging van kustge- meenten voor de veiligheid en het milieu van de Noordzee en haar kuststreken. Ockeloen is blij met de Vlissingse in zet. „De Vlissingse vissers werken nu mee aan een schonere Noordzee. Zij zijn de veegwagens van de zee." Volgens Ockeloen is het niet meer dan terecht dat de afvoer van het af val niet meer door de vissers zelf hoeft te worden betaald. „Je laat de chauffeur van een vuilniswagen ook niet meebetalen." rommel aan op de stranden. Het project 'Fishing for litter' is een initiatief van de internationale milieuvereniging Kimo. De Vlis singse deelname is onder meer te danken aan GroenLinks in Vlissin gen en Provinciale Staten. Het afval dat door de vissers uit zee wordt gehaald, wordt voordat het naar de verwerking gaat, on derzocht en geregistreerd. Zo wordt gewerkt aan een volgsys teem voor schepen met als doel te voorkomen dat die afval over boord blijven gooien. Jacques Suurmond, wethouder van Vlissingen, verving gisteren zijn col lega Piet Polderman bij de aftrap van het project. Suurmond weet uit eigen ervaring - hij werkte ooit op een passagiersschip - hoe op sche pen wordt omgegaan met afval. „Bij ons ging het zó de stortkoker in de keuken in. Alles." Sinds een paar jaar pas wordt ook op zee bewuster omgegaan met af val. Maar er komt nog genoeg in zee terecht. Aan het opruimen er van, wil de gemeente Vlissingen een bijdrage leveren, zegt Suurmond. Per jaar krijgt het project van de ge meente 5000 euro. „We willen bij dragen aan een schoner milieu. Het is ook goed voor het imago van de visserij en de gemeente."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29