PZCU Vlissingen begint proef met e-readers TJ LH Lopen 26 en 27 28 en 29 DIGITAAL Enkele raadsleden testen het elektronische boek in de praktijk Fontein al in oranjestemming Hardrijder moet rijbewijs inleveren V almanak Europa draagt 150.000 euro bij aan restauratie kerktoren Souburg Vlissingse vissers doen mee aan project om zee schoon te krijgen Zaterdag 17 april 2010 Middelburg 1940: Lange Jan brandend tegen de vlakte Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen begint als eerste in Zeeland een proef met e-readers voor raads leden. Voordat besloten wordt of alle raads- en commissieleden zo'n digitaal 'boek' krijgen, gaan een paar raadsleden eerst het gebruik van het technische snufje voor raadswerk uittesten. De Partij Souburg-Ritthem had het voorstel ingediend om alle raads- en commissieleden te voor zien van e-readers. De dikke pak ken papier die elke maand naar de zeventien raadsleden en zeventien commissieleden (niet-raadsleden) worden verstuurd, kunnen dan vervangen worden door één elek tronisch 'boek'. Dat zou papier, inkt en kopieeruren uitsparen. En om de kosten nog meer te druk ken, zouden de e-readers in de plaats komen van computers met printers die raadsleden kunnen aanschaffen. Het grote verschil met het plaat sen van documenten op het inter net is dat e-readers - net als een echt boek - overal te gebruiken zijn. Documenten die op internet staan, zijn alleen te lezen van ach ter een pc of als de documenten zijn uitgeprint. Hoewel leden van de commissie Algemene Zaken deze week wel geïnteresseerd bleken in het ge bruik van e-readers, waren er nog te veel onzekerheden om al tot de aanschaf over te gaan. Commissie leden vroegen zich af of de tech niek van e-readers al zo goed ont wikkeld is dat er echt goed mee ge werkt kan worden. Ook wilden ze weten of er op een handige ma nier aantekeningen in de kantlijn gemaakt kunnen worden en of er een beetje vlot in de documenten gebladerd kan worden. Ook waren ze benieuwd of de specifieke soft ware die nodig is om de e-reader geschikt te maken voor gemeente raadswerk, betrouwbaar is en nau welijks hapert. Verder was de com missie benieuwd naar ervaringen in andere gemeenten die al met de digitale boeken werken. En ook naar de kosten moet nog een keer goed gekeken worden. Omdat er nog veel twijfels waren, stelde wethouder Jacques Suur- mond (WD) voor om de nieuwe gemeenteraad niet meteen al te la ten overschakelen op de nieuwe werkwijze, maar eerst een proef te beginnen. Een paar raadsleden zul len binnenkort oen e-reader krij gen om uit te proberen. hoek - Een 24-jarige automobilist uit Gorinchem heeft gistermiddag even na twee uur in Hoek zijn rij bewijs moeten inleveren wegens een snelheidsovertreding. De man beging de overtreding in Ritthem. Hij reed met een gecorri geerde snelheid van 151 kilometer per uur op de Sloeweg-Noord. Daar geldt een maximumsnelheid van honderd kilometer per uur. De politie kon de Gorinchemmer pas aan de kant zetten na de Wes- terscheldetunnel. U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl OOST-SOUBURG - De Europese Unie geeft 150.000 euro aan de ge meente Vlissingen voor de restau ratie van de kerktoren aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. Eer der al ontving de gemeente 35.000 euro van het Bouwfonds Cultuur fonds voor hetzelfde doel. De restauratie is inmiddels al be gonnen. De Open Havenkerk, een rijksmonument uit 1250, is het oudste gebouw van het dorp en van grote historische en culturele waarde. Het metsel- en voegwerk verkeert in slechte staat. Daarom besloot de gemeente dat restauratie noodzake lijk was. Eind vorig jaar werd het karwei ter hand genomen. De ver wachting is dat het werk in de zo mer zal worden afgerond. Het werk is aangemerkt als Restauratie Opleidingsproject. Restauratieleer lingen van de Bouwopleiding Zee land voeren het werk onder bege leiding uit. De kosten van de restauratie bedra gen vier ton. Tip? redactie@pzc.nl Na de marathon van Rotterdam is deze week de hardloopkoorts tot angstaanjagende hoogte gestegen. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Van daag immers wordt daar de mara thon tussen Hulst en Terneuzen gelo pen. Dientengevolge is in zuidelijk Zeeland de laatste weken heel wat af getraind. Ook door het gouden loop duo Erik en Marion uit Terneuzen. Erik zet tijdens wedstrijden over het algemeen het hele deelnemersveld op vijf minuten. Onderdeel van zijn trai ning vormt een dagelijks bezoekje aan het stamcafé, waar hij steevast twee tripels drinkt. Hij loopt er al leen maar harder van, zegt hij. Maar zijn wederhelft Marion zie je nooit in het café. De verklaring hier voor van Erik: „We ontlopen elkaar bijna dagelijks. Ik loop van haar weg. Of we lopen elkaar mis. Alleen af en toe, als ik loops ben..." MIDDELBURG - Nog dertien nachtjes slapen en dan komt koningin Beatrix naar Zeeland voor de viering van Koninginnedag. De fontein op de Balans in Middelburg kondigt ges aangekleed met rood-wit-blauwe en/of oran- met oranje water de festiviteiten al aan. je versiering. Inmiddels worden ook al hier en daar winkeletala- foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27