Zeeuwse reizigers gestrand I Controle ontbreekt bij particuliere kinderzorg Vliegen is nog een drama A=?ion PZC 6 en7 17 de ndernemer ASWOLK Vliegverkeer boven deel Europa nog steeds ernstig ontregeld Aswolk en verder j, CDA wil twee extra kerncentrales Overzicht van alle PZC-video's Kunstenaar is wel wat oproer gewend Vandaag bij deze krant: ZATERDAG 17 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 90 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN door Cornelleke Blok Bob Latuheru uit Oostka- pelle moet zijn 67e ver jaardag vandaag noodge dwongen in een hotel in Jakarta vieren. Alleen. Hij kan de komende dagen niet naar huis, om dat het vliegverkeer boven een deel van Europa nog steeds ernstig ontregeld is. Wereldwijd zijn dui zenden reizigers gestrand, door de aswolk die ontstond na de vul kaanuitbarsting in IJsland. „Waarschijnlijk kan ik niet eerder dan dinsdag terug", zegt Latuheru, die twee weken op Ambon ver bleef vanwege zijn werk voor de Stichting Samenwerking Vlissin- gen-Ambon. „Ik kon kiezen: óf naar Dubai, waar ik zou moeten overstappen, óf in Jakarta blijven. Natuurlijk koos ik voor het laatste. Ik denk dat ik naar Medan op Su matra vlieg, om wat te werken. Dat is beter dan rondhangen in een hotel. Toch baal ik er behoor lijk van. Je maakt altijd wel een praatje met mensen, maar ik had mijn verjaardag graag thuis met de kleinkinderen willen vieren." Peter Oggel uit Terneuzen zou gis terochtend samen met zijn vrouw naar huis vliegen, na een weekje vakantie op Tenerife. „Volgens de touroperator moeten we er reke ning mee houden dat we hier nog tot aanstaande vrijdag zitten", ver zucht hij. Samen met andere reizi gers probeert Oggel via een bin nenlandse vlucht eerder weg te ko men. De extra lange vakantie komt niet gelegen. „We moeten ui terlijk maandag terug zijn, vanwe ge afspraken. En onze dochter ver trekt dit weekend voor een paar weken naar Bosnië. Die zien we nu niet meer voor haar vertrek." Zo'n vijftig leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg zagen donderdag hun schoolreis naar Griekenland in duigen val len, omdat het vliegverkeer boven Europa deels plat ligt. De reis is uitgesteld tot eind juni. foto Dirk-Jan Gjeltema colore. meer info: t 0118 - 410 502 www.amadore.nl Onze terrassen op toplocaties in Goes, Middelburg, Vlissingen en Kamperland staan weer gereed voor het zomerseizoen. M op onze terrassenïl -kArneville rayiftÖri'Öo Goes, Middelburg, Vlissingen en Kamperland Jersey door Nadia Berkelder grand café Stefano's middelburg - Particuliere instellin gen die zorg verlenen aan kinde ren en jongeren worden niet of nauwelijks gecontroleerd. De over heid verwacht van ouders die een persoonsgebonden budget (pgb) voor hun kind hebben dat ze zelf in de gaten houden of een instel ling veilig is en goed werk levert. In tegenstelling tot bijvoorbeeld scholen, worden particuliere orga nisaties die hulp verlenen aan kin deren met autisme of adhd, maar ook bijvoorbeeld zorgboerderijen, niet- aan inspectierondes onder worpen. Ook wordt niet geëist dat brussel - Het vliegverkeer in Euro pa zal vandaag nog ernstig ontre geld zijn. Dat heeft de Europese luchtverkeersleiding Eurocontrol gisteren meegedeeld. Reizigers moeten rekening houden met gro te vertragingen door de aswolk bo ven Europa. Eurocontrol verdedigde het sluiten van luchthavens als een noodzake lijke veiligheidsmaatregel. „Een vulkanische aswolk is iets dat niet met het blote oog kan worden waargenomen", zei woordvoerder Brian Flynn. De organisatie schat te dat gisteren in Europa twaalfdui zend vluchten zijn uitgevoerd, in plaats van 28.000 op een normale dag. Donderdag vonden er ruim twintigduizend doorgang. pagina 2 en 3 'Schoolreis moest hoogtepunt zijn' 'Het is lekker hectisch op het reisbu reau' pagina 4 en 5: Veel schade door gesloten lucht ruim pagina 36 en 37: Goldrace ondervindt hinder aswolk Zeeland: 2, 3, 25 t/m 35; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 12 en 13; Meningen: 15; Boeken: 16; Cultuur: 17; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 35 t/m 41. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Media, waarin opgenomen Televisie. Peter R. de Vries vindt alleen kijkcijfers belangrijk personeel een verklaring omtrent gedrag heeft. Voor zo'n verklaring wordt de achtergrond van mensen nagetrokken. Er wordt bijvoor beeld gecontroleerd of iemand strafbare feiten heeft gepleegd. De laatste jaren is het aanbod van in stellingen die draaien op pgb-geld enorm gegroeid. RIAN Zeeland, een samenwerkingsverband van zorginstellingen voor mensen met autisme, maakt zich zorgen over het gebrek aan toezicht, en wil een kwaliteitskeurmerk. pagina 3: commentaar Pagina 30 en 31: wie controleert de zorg voor kinderen eigenlijk? reacties: 451 Splitsing bekerfinale is zwaktebod 63% oneens 37% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1