cultuur 117 Van Lieshout is wel wat oproer gewend KUNSTWERK Vrolijke boom valt verkeerd in wijk Nieuw Middelburg agenda Album April van Bief bereikt platina status Alsnog subsidie provincie voor concertserie zaterdag 17 april 2010 door Rolf Bosboom Bewoners van Nieuw Mid- deburg waren zo trots dat ze een echte 'Van Lies hout' in de wijk kregen. Maar nu het kunstwerk De Ont knopping er daadwerkelijk staat, is het enthousiasme aanzienlijk be koeld. Vooral de kleuren van de vier meter hoge artistieke boom, felgeel en dito oranje, zijn bij me nigeen verkeerd gevallen. De creatie van Atelier Van Lies hout, befaamd in binnen- en bui tenland, is een van de zes werken die onder regie van Stichting Beel dende Kunst Middelburg in diver se wijken van de stad worden ge realiseerd. Dat gebeurt in nauw overleg met de buurtbewoners, die konden stemmen op hun favo riete schetsontwerp. Het bureau, van Joep van Lieshout werd gekozen voor de Zacharias lansenstraat in Nieuw Middelburg. De wijk was gecharmeerd van het MUZIEKTIP Bart Gabriëlse tipt het album Wild Hunt van The Tallest Man on Earth: www.pzc.nl/bartbeveeltaan, UITAGENDA Bekijk het complete uitgaans- overzicht voor de komende dagen op www.pzc.nl/uit, STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie ontwerp van De Ontknopping: een knoestige boom die is getekend door het leven, maar waaraan tege lijkertijd nieuwe, grote knoppen ontspruiten. „Het werk staat voor mij voor de taaiheid van de mens en de natuur, die telkens weer bo ven komt en gaat bloeien", zei Van Lieshout, passend gehuld in geel jasje en oranje broek, gisteren bij de onthulling. De kleuren van het kunstwerk, dat aanvankelijk overwegend groen zou worden, zijn verkeerd gevallen in de wijk. „De kleur was voor ons essentieel", zegt Gerrie Maandag. „We hebben ons enorm voor dit project ingezet, maar nu valt het te gen. We voelen ons gepakt, want we mochten dus alleen in schijn meepraten. De kunstenaar heeft een zekere vrijheid, maar daar zijn grenzen aan. Je moet je wel aan je woord houden." Van Lieshout bleef gisteren kalm onder het ongenoegen. „Ik ben wel gewend dat mijn werk oproer veroorzaakt. Ik vind het zelf heel mooi geworden, heel vrolijk. De kleur is inderdaad veranderd. Dat doen kunstenaars nu eenmaal: din gen doen die niet verwacht wor den, het vinden van wegen die niet vastliggen." De kunstenaar was ingenomen met hetïeit dat hij een ontwerp voor Nieuw Middelburg kon ma ken. „Voor mij was deze wijk inte ressant omdat het een soort arbei dersnederzetting is. Ik vond dat de buurt wel wat kon gebruiken." De kleuren zijn in het atelier ge voelsmatig gekozen. De Ontknop ping telt een aantal lagen polyester. „Bij elke laag konden we een ande re kleur proberen", zegt Van Lies hout. „Deze kleuren bleken uitein delijk het beste bij de vorm van het werk te passen." Hoewel het kunstwerk daar niet voor is bedoeld, kan het geen kwaad als bijvoorbeeld kinderen erin klimmen, aldus Van Lieshout. „Het is volledig hufterproof." WB BBSS 3 MIDDELBURG - BMf heeft gisteren een platina plaat gekregen voor haar album April. Dat betekent dat er meer dan 50.000 exemplaren van zijn verkocht. De groep kreeg het platina uitgereikt in de jubi leumuitzending van Edwin Evers op Radio 538. Blof greep donderdagavond net naast de 3FM Award voor beste band van Nederland. Het Zeeuwse kwartet kreeg net wat minder stemmen van het publiek dan haar voornaamste concurrent Ka ne, die de prijs uiteindelijk mee naar huis mocht nemen. De ande re voor de prijs waren Stereo, Mo ke en Di-rect. MIDDELBURG - De Stichting Kamer muziek Zeeland krijgt van de pro vincie alsnog 3000 euro subsidie voor haar concertserie van dit jaar. Gedeputeerde Staten hadden het verzoek daartoe begin van dit jaar afgewezen. Daartegen heeft de stichting bezwaar gemaakt. Het provinciebestuur heeft de kwestie voorgelegd aan de Raad voor de Cultuur. Die adviseerde positief In het kader van de concertserie staan nog twee uitvoeringen in de Zeeuwse Concertzaal op het pro gramma: vrijdag 8 oktober het En semble Caméléon en vrijdag 19 no vember celliste Timora Rosier en pianiste Klara Würtz. Meer agendanieuws en de filmaganda op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 17 APRIL Lewedorp Voorjaarsmarkt, Zorgcentrum De Kraayert, 10.00 - 16.00 uur Ellewoutsdijk •Open middag rond expositie 'Bontgeno ten' van kunstenaar Adriaan Versprille en wandeling riempjesroute in het dorp. 't Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur Gapinge Open dag Stal Serooskerke. Snouck Hurgronjeweg 2, vanaf 10.00 uur Goes Open dag Zeeuwse Muziekschool Goes, Van der Spiegelstraat, 10.00-12.00 uur. Goes Kynologenclub Zeeland houdt 21e hon dententoonstelling 'Dogshow'. Zeelandhallen. 10.00 tot 17.00 uur Middelburg Provinciale finale Nationale Voorleeswed- strijd. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur *Maarten van den Driest spreekt in Alzheimercafé over Dementie en Zorgmo- gelijkheden binnen de SVRZ. 't Gasthuis, 14.30 tot 17.00 uur Lezing José Spangenberg voor Theoso fisch Genootschap over thema: 'Creëren we met ons bewustzijn de werkelijkheid?' Zeeuwse Bibliotheek, 10.30 uur Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ouwerkerk Doorstapexcursie Littekens van de Ramp o.l.v. Staatsbosbeheer in Krekengebied. Vertrek Watersnoodmuseum, 13.30 uur Ritthem Openstelling oudste fort van West Euro-, pa. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Sluis Rommelmarkt ten bate van activiteiten voor bewoners van woonzorgcentrum. Rozenoord, 8.30u -12.30 uur Westkapelle Gymnastiekvereniging Hygiëa brengt haar jaarlijkse show met dans en turnen. Gymzaal Molenwal, 13.45 en 19.15 uur Zierikzee Open repetitiemiddag Jeugdorkest Ko ninklijke Harmonie Kunst en Eer. Gebouw De Harmonie, 14.30 - 17.00 uur ZONDAG 18 APRIL Burgh-Haamstede Jutten met gids op strand Westenschou- wen. Vertrek bij excursieschuur, 13.30 u Colijnsplaat Informatie over training 'Bewegen is ge zond want Rust, Roest'. Kunsthuis de Een hoorn, Havelaarstraat 22 14.30-17 uur Ellewoutsdijk Oecumenische dienst in het Zeeuws, Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Goes Kynologenclub Zeeland houdt 21e hon dententoonstelling 'Dogshow'. Zeelandhallen. 10.00 tot 17.00 uur Neeltje Jans Expositie Watercanon over grote gebeur tenissen uit Nederlandse waterhistorie. Deltapark 10.00-17.00 uur Veere Wandeling in het Veerse Bos onder lei ding van een gids van Staatsbosbeheer. Start 14.00, Landschuurweg 5. Vlissingen Excursie KNNV-Walcheren naar Kaloot. Start 10.30 uur, hoek Europaweg-Zuid ten westen van de kerncentrale. Vrouwenpolder Met gids 'vroege' vogels kijken in Oranje zon. Start 6.30 uur aan einde doodlopen de weg, zijweg van Koningin Emmaweg. PODIUM ZATERDAG 17 APRIL Dreischor Concert t.g.v. presentatie van mini-album van de gospelformatie Zon&Water. Sint. Adriaanskerk, aanvang 20.00 uur Middelburg Balletschool Isabelle Zwaan brengt dans- verhaal rond thema Robin Hood. Stadsschouwburg, 13.30 uur *Het Middelburgs Theater speelt 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Regie: Henk Geelhoed. Minitheater, 20.30 uur Oost-Souburg EMMA-kwartet brengt cabaretprogram ma 'Breng eens een zonnetje'. Historische kerk, 20.00 uur Lewedorp Toneelclub 's Heerenhoekse comedie speelt 'Kontakt met Kootje'. Dorps- huis-brasserie De Zandlööper, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Optreden van zangeres Krista Detor. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Band Disco Disciples en speciale gast Hans van der Togt brengen theatershow The worst of The 80's' Ledeltheater, 20.15 uur Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie' De Kaaie, 14.00 uur Terneuzen Band The Glitz speelt muziek van Cliff Ri chard The Shadows. Porgy en Bess, 21.00 uur ^Concert door Rompeprop, Rectal Smeg ma, DR. Doom, Jesus Cröst, Collision, de Pit, Aanvang 20.00 uur Vlissingen Zeeuws Byzantijns Koor zingt paas- en volksliederen. Ook optreden van Klein- koor Korale uit Aarle-Rixtel. Sint Jacobskerk, 20.00 uur Harmonieorkest Ons Genoegen neemt afscheid van dirigent Vervorst en speelt o.a. het 1 e deel van Atlantis. Ook optre dens van jeugdorkest en De Deltaband. Sporthal Baskensburg, 19.30 uur *Optreden van Rockcoverband NoPoint, Café "De Concurrent, 22.30 uur Zierikzee Theatergroep Zierik speelt De Zwartkij ker. MFC, 20.00 uur. ZONDAG 18 APRIL Groede Concert met Troika Trio. Lutherse Kerk, 15.00 uur Kortgene Jamsessie o.l.v. Jan van Oosten t.b.v. scho len in Kenia, Graaf van Buren, 16.00 uur Heinkenszand The Amazing Stroopwafels, De Stenge, 14.30 uur Middelburg Balletschool Isabelle Zwaan speelt verhaal Robin Hood. Stadsschouwburg, 13.30 uur *Marieke Musici Amsterdam spelen De Vier Jaargetijden Vivaldi voor 'jonge oren'. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur *Het Middelburgs Theater speelt 'Het zouthuis'. Minitheater, 14.30 uur. *Crossroad met bluesrock klassiekers. Café 't Schuttershof, zaal open 17.00 uur Oostburg Lenny Kuhr brengt programma Dichtbij' Ledeltehater, 15.00 uur Sluiskil Accordeonoptredens solisten Toos End- lich, Cees de Nijs en Dominique Paats. 't Meulengat, aanvang 14.00 uur Terneuzen Middagconcert popbands Toonbeeld, de Pit, aanvang 14.00 uur Vlissingen Blame-D speelt bluesrock. Panta Rhei, 17.00 uur Joep van Lieshout bij zijn kunstwerk De Ontknopping, dat gemengde gevoelens heel mooi geworden, heel vrolijk." in de wijk oproept. „Ik vind het zelf foto Dirk Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17