Met de Ondernemer naar: Malaga, Londen en Lapland mm D Goverde: familiebedrijf netwerkreizen e Ondernemer bestaat tien jaar. Dat feest vieren wij met de ondernemers van Zuid west Nederland. In het kader van ons 10-jarig bestaan hebben we sa men met Pelikaan Reizen drie unieke netwerkreizen samenge steld naar de mooiste uithoeken van Europa: Malaga, Londen en Lapland. Op het programma staan dan onder meer: golfen in Malaga, shoppen en voetbal kij ken in Londen en op bezoek bij de Kerstman op de Poolcirkel in Lapland. Ondernemers kunnen het meemaken op zeer aantrekke lijke voorwaarden. "Kwaliteit staat voorop, zoals men gewend is vanjie Ondernemer. Naast het verblijf in First Class Hotels, een unieke invulling van het program ma, krijgt de deelnemer ook gra tis advertentieruimte aangeboden ter waarde van de helft van de reissom", zegt Danny van Ber- kel, bladmanager van de Onder nemer. BREDA/MIDDELBURG - De On dernemer bestaat in het najaar tien jaar. Ondernemers uit West- Brabant en Zeeland kunnen al eerder feestvie ren met de Ondernemer. Samen met Pelikaan Reizen organiseren we drie netwerkreizen voor ondernemers: een golfreis naar Malaga, een reis naar Londen met een voetbalwedstrijd uit de Premier League en rond Kerstmis een reis naar Lapland, het land van de Kerstman. Op 14 oktober, het is dan nog prach- John Goverde (links) en Danny van Berkel stippelen de reizen uit. tig weer in Zuid- Spanje, trekt het 'ondernemende' gezelschap naar Ma laga. Daar staat het La Calla Golf&Spa Resort, een van de mooi ste golfcomplexen van Spanje. Op vrijdag 19 november gaat de reis naar Londen. Daar wordt uitgebreid de stad bezichtigd, worden de voet balliefhebbers in de gelegenheid ge steld een wedstrijd in de Premier Lea gue te volgen. Van 15 tot en met 19 december is er een spectaculaire reis- naar de Noordpool. Safari's op de sneeuwscooter, hondensledetochten Foto: Aad Meijer en een bezoek aan de Poolcirkel zijn evenementen, die maar weinig men sen meemaken. Uiteraard staat een be zoek aan de residentie van de Kerst man op het programma. Wie mee wil op deze fantastische reizen, moet snel reageren want uiterlijk 15 juni sluiten de inschrijvingen.. In oktober 1990 verscheen in de re gio West- Brabant het eerste business tot businessblad van de Ondernemer. Bedenkers Johan van den Kieboom en Jos van Dongen zagen een gat- in de markt door het maken, van een maandblad voor ondernemers. Hoe zeer zij gelijk hadden, blijkt nu, na tien jaar. De Ondernemer is in Zuid west Nederland een van de meest aan sprekende zakenbladen geworden. Het Bredase initiatief heeft navolging gevonden, in heel Nederland ver schijnt nu maandelijks de Onderne mer, uitgegeven door onder meer de Wegener bladen. "Tien jaar de Ondernemer, dat wil len we natuurlijk vieren", legt blad manager Danny van Berkel uit. "We willen dat samen doen met onze doel groep, de ondernemers uit Zuidwest Nederland. We dachten vrijwel met een aan netwerkbijeenkomsten. Maar die zijn er al genoeg, dus zochten we naar meer exclusiviteit. Toen we een maal besloten hadden om exclusieve netwerkreizen te organiseren, kwa men we al snel terecht bij Pelikaan Reizen." John Goverde, directeur van Pelikaan Reizen, was meteen enthousiast. De netwerkreizen naar Malaga, Londen en Lapland worden ge organiseerd door de Ondernemer en Pelikaan Reizen uit Ze venbergen. Pelikaan Reizen is een van de betere reisbureaus in ons land. In 2007 werd het bedrijf uitgeroepen tot beste reisbureau van Noord- Brabant en werd het tweede van ons land. Dit jaar wist de vestiging in Vlissingen de aandacht te trekken. Ze werd uitgeroe pen tot beste reisbureau van Zeeland en zit nog steeds in de race als beste reisbureau van Nederland. Pelikaan Reizen van de familie Goverde is een echt familiebedrijf. De opa van directeur John van Pelikaan Reizen begon met een taxi- en touringcar- bedrijf, Goverde personenvervoer. 'Opa' had elf kinderen, vijf meiden en zes jongens. De jongens kwamen allemaal in de zaak. Zo ook John's vader Ad, die zich vooral bezig hield met het plannen van de busreizen en het taxibedrijf. John Goverde heeft zich van jongsaf aan beziggehouden met het bedrijf, deed er vakantiewerk. Vanaf 1985 zit ook hij in de zaak, startte met Reisbureau West- Brabant Express aan de Zuidhaven in Zevenbergen. In 1989 nam het familiebedrijf Pelikaan Reizen uit Breda (Ginneken) over. John koos ook toen al voor de reispoot, Pelikaan Reizen. "Het organiseren van reizen trok mij toen ook al heel erg aan." In 1994 werden de drie activiteiten binnen het bedrijf Goverde verzelfstan digd. Er kwam een taxibedrijf Taxi Goverde, een busbedrijf Brabant Expres en Pelikaan Reizen. Pelikaan is een goeddraaiend reisbureau met een prachtig pand op de kop van het Haveneind in het centrum van Zevenbergen. In Zevenbergen is naast een reisbureau ook Pelikaan Excursiereizen gevestigd waar busexcur- siereizen naar uiteenlopende bestemmingen worden georganiseerd. Tevens zijn in Zevenbergen 10 enthousiaste medewerkers actief bij Pelikaan Groepsreizen Incentives waar maatwerkreizen voor diverse groepen wor den samengesteld. Daarnaast heeft Pelikaan Reizen nog vestigingen in Vlis singen, Middelburg, Prinsenbeek, Terheijden en Teteringen. In totaal wer ken er 45 mensen. Voor haar reisbureaus is Pelikaan franchisenemer van Globe Reisburo's. Het hotel naast de golfbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 140