De Ruyter zet haar deuren open onderwijs Maritiem Instituut De Ruy- ter te Vlissingen houdt van daag zaterdag 17 april een Lo gistieke Dag, in navolging van de geslaagde Scheepvaartdag van fe bruari. Rederijen, collega-studen ten, docenten en andere mede werkers van het instituut gaven op een veelheid van vragen ant woord. H^t was voor geïnteres seerden een ideale mogelijkheid om eens een kijkje te nemen in de wereld van de scheepvaart. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - „Het concept is ge lijk aan de scheepvaartdag met dien verstande dat het maritiem instituut deze keer de focus heeft op logistieke bedrijven. Het idee achter deze dag is logistiek een duidelijk gezicht te ge ven. Voor veel mensen is het nog steeds niet duidelijk wat de aard van de werkzaamheden is en vooral ook hoeveel werk er is binnen deze sec tor. We zijn inmiddels gestart met een aantal nieuwe opleidingen zoals binnenvaart, chauffeur en logistiek medewerker. We bieden nu opleidin gen aan vanaf niveau. 2 tot en met ba chelor, terwijl een mastersopleiding in voorbereiding is*', aldus directeur Guus Verhagen van het toonaange vende Maritiem Instituut de Ruyter. In de logistiek is er een tekoit aan" goed opgeleid personeel. Het Mari tiem Instituut 'de Ruyter' anticipeert hier op door de contacten met het be drijfsleven aan te halen. Het Maritiem Instituut beschikt over een uitgebrei de kennis op het gebied van logistiek, veiligheid, transport en scheepvaart. Tijdens de opleidingen krijgen studen ten een juiste mix aan kennis en prak tijk aangeboden, waardoor ze, zodra ze hun diploma behaald hebben, vol waardig aan de slag kunnen. „Een veelgehoorde klacht van de bedrijven was, dat de jongeren het vak pas leer den in de praktijk en dat ze op schóól alleen maar theorie kregen. Deze ge dachte is volledig achterhaald. De stu denten weten over het algemeen veel, kunnen betrekkelijk snel indivi dueel werken en hebben de juiste werkhouding. Om geïnteresseerden een kijkje in de 'logistieke keuken' te geven organiseert Maritiem Instituut De Ruyter de logistieke open dag." Naast de presentaties en rondleidin gen, zullen vertegenwoordigers van diverse logistieke bedrijven aanwezig zijn. Ze presenteren hun bedrijf en vertellen (potentiële) studenten desge wenst wat de mogelijkheden zijn na hun studie. De historie van Maritiem Instituut De Ruyter voert meer dan honderd jaar terug. Er zijn tegenwoor dig opleidingen op alle mogelijke ni veaus mogelijk. Bedrijven kloppen er aan voor training en advies en er zijn ook volop faciliteiten voor toegepast wetenschappelijk onderzoek op mari tiem gebied (Duurzaam Schip). Samenwerking Maritiem Instituut De Ruyter is een Drukte tijdens de open dag. Foto: duofoto Guus Verhagen en Mare Cardon. samenwerkingsverband tussen de twee grootste onderwijsinstellingen van Zeeland: de Hogeschool Zeeland en ROC Zeeland. Beide instellingen bieden tal van beroepsopleidingen op allerlei gebieden en allerlei niveaus. Voor wat betreft de maritieme en lo gistieke opleidingen zijn de krachten gebundeld. Het niveau is hoog, de mogelijkheden zijn groot en de oplei dingen zijn zeer praktisch van aard. Met dank aan de goede contacten met het bedrijfsleven, met name via de activiteiten van De Ruyter Trai ning Consultancy (DRTC), de commerciële tak van de school. DRTC, met een eigen trainingscen trum aan de Buitenhaven in Vlissin gen, verzorgt trainingen en onderzoe ken voor het maritieme bedrijfsleven. Mare Cardon stimuleert als senior ac countmanager van ROC Zeeland zo veel mogelijk samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven. „Het Ma ritiem Instituut beschikt over een uit gebreide kennis op het gebied van lo gistiek, veiligheid, transporten scheepvaart. Een verdere intensive ring van de samenwerking tussen on derwijs en bedrijfsleven in Zeeland is desgewenst", verklaart Mare Cardon. Kapitein Ook op de Scheepvaartdag werd er als vanzelfsprekend uitgebreid gespro ken over de diverse opleidingen die Maritiem Instituut De Ruyter te bie den heeft. De echte avonturiers kon den zich zelfs even kapitein wanen op de brugsimulator; één van de vele si- mulatoren die dagelijks worden ge bruikt. Binnen de scheepvaartwereld is de vraag naar goed gekwalificeerde en gemotiveerde technici groot. Het onderwijs moet hierop aansluiten. Stu denten van het Maritiem Instituut 'De Ruyter' zijn vaak aan het werk in Technum, hét techniekcentrum voor onderwijs en bedrijfsleven van Zee land dat gevestigd is aan de Edison- weg in Vlissingen. Lessen batikwer ken, draaien, lassen, meet- en regel techniek, hydrauliek, pneumatiek en montage worden allemaal verzorgd in Foto: duofoto het Technum. Er wordt door dit tech niekcentrum een complete machine kamer en controlekamer gebouwd rondom een draaiende motor van het. type Wartsilii 9L20. De diverse ruim ten worden ingericht met separato ren, koel-vriesinstallaties, pompen, af sluiters en filters plus een werkplaats voor sleutelen aan de onderdelen van de genoemde Wartsila 4L32, evenals aan een bilgewater behandelingsinstal latie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 137