Tankopslag goed voor economie opslag UFRCU RI A Transport Logistiek Het Zeeuwse havengebied telt een aantal grote spelers op het gebied van tankopslag, goed voor werkgelegenheid en economie. Omdat er in West-Eu ropa een toenemende vraag is naar opslagcapaciteit van met na me olieproducten, breiden deze bedrijven waar mogelijk uit. Zo is Tankopslagbedrijf Oiltanking Terneuzen BV, sinds 2005 geves tigd op de Mosselbanken bij be langrijke opdrachtgever DOW, gereed om de capaciteit flink te vergroten. door Henk van de Voorde TERNEUZEN/VLISSINGEN - Op basis van de recentelijk verstrekte mi lieuvergunning voor de uitbreiding, mag Oiltanking Terneuzen BV, met een huidige opslagcapaciteit van 155.500 kubieke meter, uitbreiden tot 490.100 kubieke meter. „Wij hebben de vergunning aange vraagd om flexibel in te kunnen spe len op de vraag uit de markt. Bij nieu we contracten kunnen we meteen aan de slag met de bouw van nieuwe tanks. De milieuvergunning maakt het ons ook mogelijk grotere tanks te plaatsen op dezelfde oppervlakte. Er is tenslotte een toenemende vraag van de markt naar grotere opslagtanks", al dus terminal manager Mare Tesselaar van Oiltanking Terneuzen BV, waar ongeveer dertig mensen werkzaam zijn. Met de capaciteitsuitbreiding gaan een tiental extra banen gepaard. Bij groei heeft Oiltanking overwe gend extra operationele mensen no dig. De werkgelegenheid vloeit voor al voort uit de bouw van de tanks. De thuisbasis van de Oiltanking Group is Noordwest Europa, terwijl het con cern eveneens actief is in Oost-Euro pa, Zuid-Europa, de Verenigde Sta ten, Zuid-Amerika, het Midden-Oos ten en Azië. Oiltanking verleent dien sten aan grote oliemaatschappijen, chemieproducenten, internationale handelaren en olieproducerende lan Vopak heeft onder andere een terminal in het Sloegebied. den. Activiteiten die te maken heb ben met ruwe olie, petroleumproduc- ten (gasolie, benzines) en petrochemi sche producten (chemicaliën en gas sen). „We stellen onze faciliteiten ter beschikking en werken op contractba sis voor de lange, middellange en kor te termijn; variërend van een paar maanden tot twintig jaar. Onze klan ten gebruiken onze tanks voor distri butieactiviteiten van producten die worden geïmporteerd vanuit de hele wereld. Vanuit Terneuzen worden ze bijvoorbeeld verder vervoerd naar het achterland in onder meer Duitsland en België." Wereldmarktleider 19e vestiging van Vopak in het Sloege bied Vlissingen Oost is een van de 79 terminals in 31 landen van de wereld marktleider op het gebied van onaf hankelijke op- en overslag van vloei bare bulkgoederen: olieproducten, chemicaliën, plantaardige oliën en vloeibaar gemaakte gassen. Vopak be- ifvfcx Vesta, voorheen Mercuria, gevestigd aan de Vlissingse Buitenhaven. schikt over meer opslagcapaciteit dan ieder ander onafhankelijk opslagbe- drijf in de wereld. Vopak heeft een staat van dienst die zich uitstrekt over vierhonderd jaar. Speerpunten van be leid zijn duurzaam ondernemen, ge zondheid, veiligheid en milieu. Bij be slissingen houdt Vopak niet alleen re kening met economische aspecten, maar ook met veiligheid, gezondheid, milieu en sociale aspecten op langere termijn. Vopak hanteert en handhaaft consequent strikte normen, regels, co des en procedures op het gebied van Safety, Health, Environment Quali ty (SHEQ). Bij Vopak werken ruim 3.000 medewerkers bij groepsonder- nemingen en ongeveer 1.500 mede werkers bij joint ventures in tankop- slag. Duurzaamheid, milieu en veiligheid. Deze begrippen staan centraal in we reldwijde ontwikkelingen. Zeker bij de handel in olie en gas is dat van cru ciaal belang. Duurzaam Ook bij Oiltanking en Vesta Termi nal Flushing, voorheen Mercuria, de nieuwste speler in Vlissingen op het gebied van opslag van gas- en diesel olie, is er speciale aandacht voor duur zaam en veilig ondernemen. De Mer curia Energy Holding (Utrecht) heeft drie jaar geleden de Vlissingse vesti- •ging van Petroplus Tankstorage over genomen en zich met Mercuria Ter minals Flushing gevestigd in de Vlis singse Buitenhaven. Mercuria is we reldwijd een grote speler op het ge- Foto: duofoto bied van handel in ruwe olie, geraffi neerde producten, petrochemische producten, vloeibaar aardgas en elek triciteit. Vanuit Vlissingen voorziet Mercuria de Nederlandse, Belgische en Duitse markt van producten als gas- en dieselolie. Mercuria handelt in meer dan vijftig landen in oliën en in de afgelopen jaren enorm ge groeid. Bij Vesta Vlissingen zijn een tiental mensen werkzaam en de capaciteit van de tankopslag is 170.000 kubieke meter. De opslagtanks bevatten voor namelijk K3-producten, dat wil zeg gen gasolie, diesel en andere produc ten met een relatief laag risico voor de omgeving. Deze producten heb ben namelijk een hoog vlampunt en moeten eerst verwarmd worden voor dat ze kunnen gaan branden. Dit is voor Vesta geen reden om minder streng te zijn met betrekking tot vei ligheid. Men hecht grote waarde aan goed opgeleid personeel. Iedere mede werker moet tenslotte direct weten wat te doen op het moment dat zich onveilige situaties voordoen. Vlissingen Vesta heeft bewust gekozen voor Vlis singen met een goed gesitueerde ha ven om zeeschepen van aanzienlijke grootte te behandelen. De haven van Vlissingen is bovendien uitermate ge schikt om met binnenvaarttankers de regionale markt te bevoorraden. Ook de nabijheid van Antwerpen en Rot terdam is voor Vesta een belangrijke factor van betekenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 126