Tweeling in de advocatuur Seminar over sociale netwerken advocatuur Zeeland Belting Service 07 De Poort 73 - Rilland Tel. 0113-551040 - Fax 0113-551080 Email: zbs@planet.nl - Website: www.zbsbv.nl 24-uurs transportbandenservice - www.transportbandenservice.nl Meer dan vijf miljoen Neder landers zitten op Hyves, dagelijks worden er drie miljoen tweets geplaatst en Youtube ver werkt 36.000 video's per uur. ZIERIKZEE - Sociale netwerken zijn booming en helpen ondernemers om hun bedrijf te innoveren. Onder nemers zien de waarde daarvan in, maar weten niet hoe te beginnen. Daarom houdt Syntens op 28 april het seminar Groeien met sociale net werken'. De boodschap aan de onder nemers is duidelijk: Laat online geen kansen liggen.' Ondernemers zien de mogelijkheden van sociale netwerken wel, maar weten niet goed hoe ze het moeten aanpakken. Tot die conclusie kwam Marvin de Reuver na zijn on derzoek voor Syntens over sociale net werken. Uit gesprekken met Syn- tensadviseurs en ondernemers blijkt dat ondernemers nog veel wagen heb ben: wat levert het me op, kost het niet teveel tijd, waar kan ik mijn doel groep vinden? Dat blijkt ook uit de grote hoeveelheid aanvragen voor het werkboek Ondernemen met so ciale netwerken', dat begin dit jaar bij Syntens verscheen." Voor al die on dernemers houdt Syntens op 28 april een seminar op diverse locaties in het land. Het seminar begint om 10.00 uur online met trendwatcher Christi- aan Esser. Daarna zijn er diverse workshops met titels als Pimp your profile', de 'Technoshower' en een sessie waarbij ondernemers met erva ring aan het woord komen. Onderne mers kunnen het seminar bijwonen bij Aiipack in Zierikzee. Wie aan het seminar wil deelnemen, kan contact opnemen met Ingrid van Berlo, 088- 4440516. Een echte tweeling-tweeling zijn Bianca en Sandra d'Hooghe eigenlijk nooit ge weest. In kindertijd slechts af en toe in dezelfde kleding, op mid delbare school doorgaans in ver schillende klassen, verschillende studierichtingen ook. Het ada gium Samen apart kan, wat kort door de bocht, de samenvatting zijn van hun leven. Des te opmer kelijk dat de zwarte toga van de advocatuur nu de parallel vormt in hun door Peter Oggel TERNEUZEN - Vrijwel identieke verschijning. Het uiterlijk onder scheid vormt vooral de bril van San dra. Zus Bianca, met een kwinkslag, beschouwt het leven bij voorkeur door een lichte waas -behalve achter het stuur dan. Het klassieke verhaal van de tweeling die elkaar in alles navolgt, gaat voor Sandra en Bianca d'Hooghe (28) niet op. Geboren en getogen in Klooster- zande, middelbare school op het Huls ter Jansenius, nu omgedoopt in Rey- naertcollege. Maar: Bianca op het vwo, Sandra gymnasium. Snelle leer lingen, want: eindexamen op hun ze ventiende en daarna studeren. De wegen scheiden zich. Sandra kiest met haar talenknobbel voor het Ho ger Instituut voor Vertalers en Tol ken in Antwerpen. Frans en Italiaans, met nieuw-Grieks als keuzevak. Bian ca stuit aanvankelijk op de vraag: wat nu? Ze volgt het advies van haar va der, werkzaam bij de politie: Neder lands (strafrecht aan de Universiteit van Tilburg (UvT). Een voltreffer. Bi anca: "Al na één dag college wist ik: hier zit ik op de goede plaats." Weer gaat de studie voortvarend. Bi anca studeert in 2003 in vier jaar af, klust in haar laatste jaar al bij als tutor voor eerstejaars en blijft na haar bul nog een jaartje aan de UvT hangen; ze geeft er werkcolleges strafrecht. Sandra werkt na haar licentiaat even als vertaler bij postorderbedrijf Pabo, maar vestigt zich ook als zelfstandig tolk-vertaler. Ze krijgt te maken met juridische teksten, waarvoor ze steeds weer haar zus moet raadplegen. Tot dat die er op een dag, min of meer als grapje, uitflapt: "Ga zelf ook eens een juridische cursus doen. Sneltreinvaart Het is niet tegen dovemansoren ge zegd. Sandra volgt in 2005 de weg van haar zus, haalt een jaar later haar propedeuse rechten en besluit dan de studie maar helemaal af te ronden. An dermaal in sneltreinvaart: in augustus 2008 studeert ze af. Om haar studie te bekostigen, werkt ze dan al parttime als juridisch medewerker op het Ter- neuzense advocatenkantoor waar haar zus sinds 2004 als advocaat in dienst is: Adriaanse Van' der Weel. Met ze ventig personeelsleden, waarvan ruim dertig advocaten, het grootste kan toor van Zeeland. Opgericht in 1904 en naast Terneuzen met vestigingen in Middelburg en Rotterdam. In ok tober 2008 komt ook Sandra als advo caat-stagiair) op de loonlijst van Adriaanse Van der Weel. Waarmee de levensweg van de tweeling weer evenwijdig loopt. Naast vergrijzing vormt ontgroening één van de grootste problemen van Zeeuws-Vlaanderen. Jongeren verla ten de regio bij gebrek aan opleidings mogelijkheden en blijven weg bij ge brek aan werk. Voor Bianca en San dra is terugkeer naar hun geboorte streek haast vanzelfsprekend geweest. Bianca, sinds vijf maanden moeder van dochter Lisa: "Wij zijn altijd Zeeuws gebleven. Ik woon nu in Overslag, Sandra in Clinge. Maar dat heeft ook altijd gespeeld: terug naar Bianca en Sandra een het werk bij dezelfde baas. Zeeland! Nagenoeg ieder weekend naar Kloosterzande, naar huis. De ver trouwde sociale omgeving is dus in tact gebleven." Waarbij voor beiden geldt dat de keuze voor Adriaanse Van der Weel eveneens weloverwo gen is geweest. Bianca: "Al in mijn proefperiode had ik met dit kantoor dezelfde klik als eerder met mijn stu die: dat zit wel goed." En Sandra: "Een groot kantoor, met mogelijkhe den om te specialiseren. Vertalen is heel leuk, maar het is wel eén een zaam bestaan. De advocatuur bete kent ook veel contact met mensen. Het is echt mensenwerk. O ja, denk niet dat mijn studie vertalen is wegge gooid; ik krijg hier regelmatig fransta- lige dossiers..." Ingewikkeld Haast een cliché eigenlijk, niettemin wordt elke Nederlander geacht de wet te kennen. Maar de praktijk is niet alleen weerbarstig, de regelge ving is vaak ook ingewikkeld en com plex.. Voer voor specialisten derhalve. Bianca: "De juridische werkelijkheid is vaak heel anders dan je als leek ver wacht. Je kunt als particulier of als be drijf nog zo je best doen om je aan wetten en regels te houden, toch kun je in aanraking komen met strafrecht. Bedrijven worden langs vele kanten Foto: duofoto door toezichthouders in de gaten ge houden en dat maakt het niet altijd even gemakkelijk. Gelukkig worden we als advocaat steeds vroeger in een opsporingsonderzoek betrokken. Ad visering, ook om de gang naar recht bank te voorkomen, vormt een be langrijk deel van ons werk. Ons doel is toch om mensen te helpen. Dat vind ik ook het mooie van de advoca tuur. Nee, zeker geen grijs beroep, de tijd van de advocaat als een grijze ouwe heer is allang voorbij. De laat ste jaren stromen ook steeds meer vrouwen de advocatuur in. Geen baan van negen tot vijf, maar altijd on verwacht. Elke dag is anders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 119