Hoogstrate C.V. is innovatief met breed netwerk van professionele trainers Technocentrum Zeeland brengt onderwijs en bedrijfsleven dichter Verbreding en verdieping van vaardigheden De Techniek Ambassadeur inspireert rECHNOCENTRUM floogsfrale IT en bonus is een kostenpost, een training dan wel coachingstraject J_ais een investering, waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Voor de werknemer is het een blijk van vertrouwen in zijn capaciteiten. De werk gever wordt ervoor beloond door meer motivatie, toewijding en kennis van zijn medewerkers. Dat moet dan resulteren in een grotere motivatie en toenemende productiviteit." Aan het woord is drs. Dianne Hoog strate. Zij leidt Hoogstrate C.V., een coachings- en trainingsbureau, dat gevestigd is in Mid delburg. Hoogstrate C.V. is een jong, innovatief bedrijf met een breed net werk van professio nele trainers. „Wij Drs. Dianne Hoogstrate: "maatwerk en bevlogenheid'. Coaching Training www.hoogstrate.eu Goese Korenmarkt 18 4331 HT Middelburg Tel: 0118-617627/06-17532538 E-mail: info@hoogstrate.eu www.hoogstrate.eu onderscheiden ons door het leveren van maatwerk en een grote mate van betrok kenheid, zeg maar gerust bevlogenheid. Ons trainingsaanbod is toegesneden op de opdrachtgever, wij hebben geen stan daardtrainingen 'op de plank liggen'. In overleg met de opdrachtgever stellen wij,' afhankelijk van de doelstelling en de sa menstelling van de groep, een programma op. Dat kan heel divers zijn. We hebben ruime ervaringen met managementtrai ningen en vaardigheidstrainingen. Sa menwerken en (effectief) communiceren kunnen daarvan deel uitmaken.Vaak is na melijk de kernvraag: Hoe maken we van individuen teamspelers?" Juist in crisistijd Dianne Hoogstrate wijst op het belang van adequate trainingen en coachingstra- jeeten, juist onder het huidige econo mische gesternte. „In deze tijd van ingrijpende veran deringen geven we ook trainingen in het kader van het omgaan met ver anderingen en het verwerken van de weerstanden daar tegen. Maar ook 'agressiebehande ling' en 'preventie ziekteverzuim' zijn populair. Hoewel we tot nu toe de meeste aanvragen voor trai ningen kregen uit de non-profitsector, krijgen we de laatste tijd steeds meer aan vragen uit het bedrijfsleven. Dat lijkt para doxaal, gezien de crisis, maar juist nu is het voor een onderneming van vitaal belang om de goede medewerkers te behouden. En dat is niet alleen afhankelijk van de be loningsstructuur, maar zeker ook van de werkomgeving, de bedrijfscultuur, de col legiale omgeving. Een training 'corporate warming' draagt hieraan bij. Per slot van rekening staat voor een (gekwalificeerd) management de continuïteit van de on derneming voorop", legt Dianne Hoog strate uit. Vertrouwensrelatie „Onze coachingstrajecten zijn individu eel en tegelijkertijd arbeidsgerelateerd. Vaak worden onze cliënten voor coa ching naar ons gestuurd op initiatief van hun leidinggevende. Het intakegesprek is van groot belang. Het gaat vooral om de afstemming van de doelstellingen en het perspectief tussen de leidinggevende/op drachtgever en de man of vrouw die de coaching krijgt, de coachee.Want die ko men niet altijd overeen! Ook de beleving is vaak verschillend. Die dingen vereisen veel aandacht, evenals de sociale context. De coach moet een vertrouwensrelatie opbouwen met de coachee. De doelstel lingen moeten transparant zijn en zorg vuldig worden geformuleerd. Erkenning, belangrijk willen zijn, is een basisbehoefte van het individu. Maar wat doe je eraan? De coaching is resultaatgericht binnen de context van werk en arbeid.Volhouden is een belangrijke succesfactor; intelligentie en bijzondere talenten zijn geen garantie voor succes. Om te slagen in het leven zijn vooral zelfvertrouwen, zelfdiscipline en doorzettingsvermogen vereist. Eigen schappen, die we in een coachingstraject (verder) ontwikkelen." Sparren „Een vorm van coaching waar steeds meer vraag naar is, is de coach als 'spar ring-partner'. Hierbij ligt het initiatief als regel bij de coachee. De doelstellingen kunnen zeer uiteenlopend zijn, zoals |oopbaancoaching, werken aan de eigen pr en stimuleren van de presentatievaardigheden.Vergroot je in vloed en overtuigingskracht. Ook andere thema's zijn van belang zoals de balans tus sen werk en privé evenals het antwoord op vragen als: - ben ik 'zichtbaar' binnen de organisatie? - past dit eigenlijk wel bij mij? - is het 'wij' of'ik'? - kan ik het?" Kortom: leer u zelve kennen. De rol van de coach hierbij is reflecterend en con fronterend. Het gekwalificeerde team van Dianne Hoogstrate biedt toegevoegde waarde voor velerlei organisaties. Met het door Technocentrum Zeeland geïnitieerde project Bedrijf+School wordt concreet invulling gegeven aan de wisselwer king tussen bedrijfsleven en onderwijs. Centraal in Bedrijf School is een database van ruim 250 participerende Zeeuwse bedrijven die door scholen benaderd kunnen worden voor gastlessen, bedrijfsbezoeken, stages en do centstages op technisch gebied Bovendien bestaat voor bedrijven en in stanties de mogelijkheid om technische praktijkvragen voor te leggen aan scho len met het doel deze door studenten te laten uitvoeren via studie opdrachten. Gastlessen en bedrijfsbezoeken in het kader van Bedrijf+School worden veelal verzorgd door de Techniek Ambassa deurs. Dat zijn MBO- of HBO technici, werkzaam bij een van de deelnemers van Bedrijf+School. Vanuit hun bedrijf wor den ze ingezet om Zeeuwse jongeren te enthousiasmeren en te inspireren om een technische richting te kiezen. Er zijn in de afgelopen jaren inmiddels 28 Techniek Ambassadeurs opgeleid, van de bedrijven Outokumpu, Heerema, Scheldebouw, Dow, Unitron, Heros, Covra, Aanne mersbedrijf De Voogd, EPZ, Delta/'Zee- landnet, MCK-Elektro, Total, ICL-IP en Eastman. MBO en HBO technici, werkzaam bij deelnemers van Bedrijf+School, kunnen zich aanmelden voor de door Techno centrum Zeeland gefaciliteerde cursus Techniek Ambassadeur. Binnen de cur sus wordt gewerkt aan presentatietech nieken, psycho-fysieke aspecten zoals lichaamshouding en stemgebruik en mindfulness in de vorm van aandacht. ontspanning en gedachtekracht. De cur sus is zeer praktisch en er wordt dan ook veelvuldig geoefend. Als afsluiting ver zorgen de cursisten een gastles in een eerste of tweede klas van het voortgezet onderwijs. Een nieuwe cursus start in september 2010. De deelname is gratis. Verrijking „De cursus Techniek Ambassadeur is een verrijking voor de deelnemers, die allen afkomstig zijn uit het Zeeuwse bedrijfs leven. Er worden zaken aangeleerd waar mee ze tijdens hun reguliere schoolexa mens nooit in aanraking zijn gekomen", aldus Edwin van Leuven, coördinator Training Education bij Outokumpu Stainless in Westdorpe. Hij coacht de vier Techniek Ambassadeurs bij Outo kumpu: René Visser, Gino Tak, Bennie Heijmans en Tony Pyfferoen. Laatstge noemde heeft zelfs een heuse maquette van een slittinglijn gebouwd, die hij on der de aandacht brengt van de leerlingen tijdens zijn gastlessen. Zo heeft Tony al presentaties gegeven op de lagere school in zijn woonplaats IJzendijke, op de lagere school in Zaamslag en in de brugklas van het Scheldemond College in Vlissingen. „Aan de hand van de maquette worden Edwin van Leuven (links) en Tony Pyfferoen van Outokumpu. de leerlingen spelenderwijs met techniek in aanraking gebracht. Het is een soort bouwpakket dat ze helemaal uit elkaar mogen halen. Hoe moeten de goederen vervoerd worden, hoeveel hefvermogen heeft een bepaalde kraan? Dat soort zaken komen bijvoorbeeld aan de orde. De res pons is groot", aldus Techniek Ambassa deur Tony Pyfferoen. Edwin van Leuven vult aan: „Er waren onlangs 150 leerlin gen van het Reynaert College uit Hulst bij Outokumpu op bezoek. Ze waren gekomen met de door Technocentrum Zeeland gratis ter beschikking gestelde Techniekbus. De meeste leerlingen waren razend enthousiast. Het voordeel was dat ze in de fabriek kennis konden maken met het productieproces. Het is uiteraard belangrijk om jongeren te interesseren voor techniek, zeker in het licht van de dreigende krapte op de arbeidsmarkt van technische vakmensen." ZEELAND Edisonweg 53b Vlissingen Tel: 0118-48 68 10, Fax: 0118-48 68 11 Email: info@technocentrumzeeland.nl,'www.technocentrumzeeland.nl www.bedrijfplusschool.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 116