Een barre nacht voor 8 supervoordelige busreizen In het westen van China, vlakbij Tibet, heeft zich gisteren een zware aardbeving voorgedaan, gevolgd door zeer krachtige aardschokken. Daarbij zijn bijna zeshonderd doden gevallen. Stakingen dreigen op Duitse luchthavens Schip Alhertkanaal lekt 2000 liter diesel 'SS-identiteitskaart Demjanjuk is echt' Meeste Duitsers: weg uit Afghanistan Storm teistert India en Bangladesh Hevige rellen over graftombe i li Londen.....v.a. 175,- donderdag 15 april 2010 Meer informatie? Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. W^A Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, t/: eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). «oKï! AARDBEVING door onze correspondent Remko Tanis DUSSELDORF HEEL Waterleidingmaatschappij Lim burg (WML) heeft gistermiddag de winning van drinkwater uit de Maas stilgelegd. Dat gebeurde na dat eerder op de dag in Luik twee duizend liter dieselolie in het Al- bertkanaal terecht was gekomen. De dieselolie kwam ook in de Maas terecht. Volgens Rijkswater staat ziet het er niet naar uit dat de vervuiling zich verder verspreidt. Nederlanders die volgende week via een Duits vliegveld reizen, lo pen het risico te stranden als ge volg van een staking van luchtver keersleiders. Het conflict gaat over de werkdruk. De circa tweedui zend luchtverkeersleiders hebben vanaf volgende week stakingen aangekondigd. Het vliegverkeer van een aantal vliegvelden wordt dan lamgelegd. MÜNCHEN Een onafhankelijke deskundige heeft gisteren voor de rechtbank in München verklaart dat de SS-iden- titeitskaart van Demjanjuk authen tiek is. Dat is een succes voor de aanklagers. De identiteitskaart geldt als het enige directe bewijs te gen de 90-jarige Demjanuk, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op 27.900 mensen in Sobibor. BERLIJN Twee op de drie Duitsers wil dat de troepen uit Afghanistan worden teruggetrokken. De peiling onder duizend mensen, die werd gehouden vlak na de dood van drie Duitse soldaten met Pasen, verschilt nogal van die van september 2005 toen slechts 34 pro cent vond dat de Duitsers huis waarts moeten keren. CALCUTTA Een krachtige tropische storm in het oosten van India en in het aan grenzende Bangladesh heeft dins dagavond ten minste 116 levens geëist. Naar schatting 100.000 wo ningen werden verwoest. Talrijke personen raakten gewond. Bij de woningen gaat het vaak om scha mele gebouwtjes en hutten van modder. JAKARTA Bij gevechten tussen veiligheids troepen en demonstranten zijn gis teren in Jakarta twee mensen ge dood. Zeker 130 mensen raakten ge wond. Honderden mensen gingen de straat op. Ze waren ervan over tuigd dat de gemeente de graftom be van een geestelijke, die in de 18e eeuw de islam in Jakarta verspreid de, wilde verwijderen. Bij het vallen van de nacht was onduidelijk hoeveel mensen ruim twaalf uur na de aardbeving in West-China nog onder het puin la gen. Het aantal doden werd door de staatsmedia op bijna zeshon derd gesteld, terwijl er meer dan tienduizend gewonden zijn geteld. „Er liggen nog veel mensen onder het puin", zei een bestuurder van het getroffen gebied in de provin cie Qinghai gisteravond tegen staatspersbureau Nieuw China. „Straten in de stad Jiegu zijn ge vuld met gewonden en mensen die in paniek zijn." De overlevenden waren gedwon gen de koude nacht op straat door te brengen, met temperaturen rond min drie en een harde wind. Anderen vluchtten de bergen in, uit angst dat de dam van een wa terreservoir zal barsten. De beving heeft voor een fikse scheur in de dam gezorgd. De beving in Yushu, een autono me Tibetaanse regio op de grens van Qinghai en Tibet, was met een kracht van 6,9 de zwaarste sinds 1976. Tijdens meerdere hevi ge naschokken stortten nog meer gebouwen en tempels in. Delen van het gebied kwamen zonder elektriciteit, telefoonverbindingen en watervoorziening te zitten. Volgens het Rode Kruis is 70 pro cent van alle schoolgebouwen in de regio ingestort. In zeker een schoolgebouw zouden vijftig kin deren hebben gezeten ten tijde van de beving, die plaatsvond om 07.49 uur lokale tijd. Het leger dat direct werd ingezet bij de hulpver lening, gaf de hoogste prioriteit aan het redden van de kinderen. Van de twintig kinderen die gister avond van onder het puin waren gehaald, waren er slechts drie in le ven. Jiegu, de hoofdstad van de getrof fen regio Yushu, ligt vijftig kilome ter ten oosten van het epicentrum. Volgens ooggetuigen is zeker 90 procent van de gebouwen hier ver nietigd. Bijna alle woonhuizen, op getrokken uit modder, hout en bakstenen, zijn verwoest. Enkele uren na de beving werden al vijfduizend tenten en honderd duizend jassen en dekens naar Yus hu gestuurd. Het afgelegen, ruige en bergachtige gebied is zeer moei lijk te bereiken. Vanuit de hoofd stad van Qinghai kost het, onder normale omstandigheden, al twaalf uur rijden. Het lokale vliegveld is gis termiddag heropend, met de aankomst van een eerste vlucht met hulpgoederen en enkele tientallen reddingswerkers en artsen. Ook voor hen was het moeilijk om bij de slachtoffers te komen. De ruig- ÏO dagen vanaf Inclusief: Inclusief: Vertrek o.a.: 24 mei, 28 juni, 30 aug, 20 sept 5 dgn Sauerland, Willingenv.a. €249,- 4 dgn Disneyland® Paris in 4* Disneyhotel....v.a. €279,- 10 dagen Polen, Mazuren, Gdasnk...v.a. €459,- Parijsv.a. 139,- 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 7, 21 mei, 18 juni, 5 juli Luxemburg Stad en Trierv.a. 169,- 4 dagen - Vertrek o.a.: 30 april, 21 mei, 6 aug 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 7,13 mei, 18 juni, 5 juli Kopenhagen....v.a. 239,- 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 13 mei, 26 juli, 2, 30 aug 4 hotelovernachtingen, 4 x ontbijtbuffet en diner, stadswandeling Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar Afwisselende reis bij onze zuiderburen Verblijf in de badplaats Oostende aan de Belgische Noordzeekust. Breng een bezoek aan de historische monumenten die Oostende rijk is. Geniet op één van de terrasjes aan de. Grote Markt van Antwerpen en bezoek historisch Brugge. Sluit de reis af in Brussel met zijn bekende Manneken Pis. Uniek berglandschap en prachtige meren Karinthïë is de meest zuidelijke provincie van Oostenrijk. We bezoeken de onder schaatsers bekende Weissensee, de indrukwekkende Kölnbreiner stuwdam en de watervallen in de Malta Hochalmstrasse. Een bezoek aan Klagenfurt mag ook zeker niet ontbreken. 9 hotelovernachtingen, 9 x ontbijt en diner, welkomstdrankje, gebruik eigen strand/ligstoelen, nordic walking tour, 3-Merentocht o.l.v. een gids, stads wandeling Klagenfurt o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8