61 uit y Wij hebben zowel bij Skids als donderdag 15 april 2010 door Ondine van der Vleuten Wie over de A58 rijdt, ziet ter hoogte van Heinkenszand langs de snel weg Binnenuit liggen. Onder die naam bieden zeven interi eur- en buitenlevenzaken 9000 vierkante meter inspiratie aan. Op zoek naar een tuintafel annex bank die je desgewenst ook in je zwembad kunt laten drijven? Palla- dio (buitenmeubelen en buitenver lichting) heeft die. Vorm (Italiaans design keukens en badkamers) verkoopt glasmozaïe ken voor de badkamer en tegels die sprekend op hout of leder lij ken. De natuurliefhebber kan een vloer van gladde kiezelstenen of een basaltmozaïek bestellen. En wie in zijn interieur graag uniek is, ziet misschien wel iets in de gla zen rood-wit geruite aanrechtbla- den. De Vlijt (Bedden en Slapen) biedt beddengoed van het fijnste Per- cal-katoen en dekbedden gevuld met verantwoord eidereenden- dons, zo licht als lucht en toch warm. Weststrate renoveert vloe ren en trappen, maar heeft ook nieuwe en exclusieve houten par ketvloeren. Het rijtje in- en exteri- eurwinkels sluit met Van der Poel, voor stoffering en gordijnen (on der meer Designers Guild, Ploeg), behang (bijvoorbeeld van Ulf Mo- ritz) en krijtverven van Farrow Ball. Alle merken die Binnenuit voert, zijn uit het midden- en topseg ment. Ronald de Jonge van woon winkel De Jonge Hoek van Dijke: „Wij verkopen artikelen die duur zaam zijn en een tijdloze uitstra ling en kwaliteit hebben. Iedereen die van zijn huis een thuis wil ma ken kan bij ons terecht. Daarbij helpen wij desgewenst bij het ma ken van een goed interieurplan of tuinplan." Als basis daarvoor dienen de 'praatplaatjes', zoals Ronald de Jon ge de voorbeeldhoekjes noemt die Piero de Kok van De Vlijt: „Wij verkopen geen dons dat van leven de dieren geplukt is. Dit eidereendendons wordt onder strenge restricties verzameld uit nesten in een natuurgebied in IJsland." Bij Westrate zijn naast traditionele ook moderne parketvloeren met ingekleurde accenten te koop. door alle winkels heen zijn inge richt. Een aantal keren valt het begrip 'ontzorgen'. Bij het hele traject - van het bedenken tot en met de uitvoering - wordt meegedacht. „Wij komen thuis kijken en me ten. We denken na over de klein ste details, van leeslamp tot com pleet interieur. Wij willen de klant verzekeren van een vlekkeloos ver loop van de verbouwing of inrich ting. Ons buitenteam zorgt bijvoor beeld dat de televisie of audio die de klant hier bij Minet gekocht heeft, perfect afgesteld staat en dat alle kabels en snoeren weggewerkt zijn. Als er gordijnen verkocht wor den, worden ze na het ophangen netjes gestoomd. Corné Tempel aars van onze 'buitenwinkel', Palla- dio, komt zo nodig bij schemering bij de klant thuis kijken hoe een buitenlamp geïnstalleerd moet worden voor het beste resultaat." Zaterdag is de drukste dag. Men sen die wat meer willen dan al- Krijtverven van Farrow Ball, bij Van der Poel. Bolus, een tuintafel op een robuuste rubberband, kan drijven. Vingino, Rags, O'Neill, Vans, Etnies, DC, Outfitters Nation, Quiksilver, Protest, G-sus. DOmmBAC IS APRIL Ritthem Bezoek Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur VRIJDAG 16 APRIL s 's-Heer Hendrikskinderen Bingo van biljartclub HHK en Erna Braam, Heer Hendrikhuis, 14.00 uur Kapelle W.A. Tomey over speciale aquaria. Vereni ging Vuurneon, Bruelisstraat, 20 uur. Middelburg Buro Ruimte Groen Borssele geeft op Nationale Tuinontwerpdag gratis advies. Zeeuwse Bibliotheek, 10:00-17.00 uur Nisse Hengstenshow met vijftig paarden. Stoeterij Dandelion, aanvang 19.30 uur Ritthem Bezoek Fort Rammekens, 13-17 uur Schore Opening sociaal café Ut kleine café Scho re, Dorpshuis, 14.00 uur ZATERDAG 17 APRIL Lewedorp Voorjaarsmarkt Zorgcentrum De Kraayert, 10.00 - 16.00 uur Ellewoutsdijk Open middag rond expositie 'Bontgeno ten' van kunstenaar Adriaan Versprille en wandeling nieuwe van de nieuwe poëti sche Riempjesroute in het dorp. 't Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur Gapinge Open dag Stal Serooskerke. Snouck Hurgronjeweg 2, vanaf 10.00 uur Goes Open dag Zeeuwse Muziekschool Goes, Van der Spiegelstraat, 10.00-12.00 uur *Kynologenclub Zeeland houdt 21e hon dententoonstelling 'Dogshow'. Daarbij worden 1900 honden gekeurd. Zeelandhallen. 10.00 tot 17.00 uur Middelburg Provinciale finale Nationale Voorleeswed- strijd. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur *Maarten van den Driest spreekt in Alzheimercafé over Dementie en Zorgmo- gelijkheden binnen de SVRZ. 't Gasthuis, 14.30 tot 17.00 uur José Spangenberg uit Oost-Souburg geeft lezing voor Het Theosofisch Genoot schap over thema: 'Creëren we met ons bewustzijn de werkelijkheid?' Zeeuwse Bibliotheek, 10.30 uur Ouwerkerk Excursie Littekens van de Ramp o.l.v. van gids Staatsbosbeheer in Krekengebied. Vertrek Watersnoodmuseum, 13.30 uur Ritthem Bezoek fort Rammekens, 13-17 uur Sluis Rommelmarkt ten bate van activiteiten voor bewoners van woonzorgcentrum. Rozenoord, 8.30u -12.30 uur Zierikzee Open repetitiemiddag Jeugdorkest Ko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80