binnenland 17 Vuur bedreigt Bergen aan Zee Claim voor 'rijke' Koos H. 'Financiële steun voor lelijke mensen' DUINBRAND Alle bewoners geëvacueerd de mooiste cruises boek je natuurlijk bij cruisewinkel.nl OM wil 1,5 jaar cel voor geweld Culemborg Groenink was ook tevreden met vijf miljoen donderdag 15 april 2010 "v- se Brand in de Schoorlse duinen ontwikkelde zich gistermiddag razendsnel. Gisteravond iaat naderde het vuur de eerste stoplijn van de brandweer. Alle vierhonderd inwoners moesten hun huis uit. BERGEN AAN ZEE - Een grote brand in de Schoorlse Duinen bij Bergen aan Zee was gisteravond laat tot vijftig meter genaderd van de eer ste stoplijn die de brandweer heeft aangelegd om de brand te keren. Dit maakte een woordvoerster van het crisisteam van de gemeente Bergen bekend. De Schoorlse Dui nen liggen ten noordoosten van Bergen aan Zee. De eerste stoplijn bevindt zich op 1900 meter van de grens van Bergen aan Zee. Er waai de een krachtige wind over het Noord-Hollandse duinengebied. Alle vierhonderd inwoners van Bergen aan Zee moesten gistera vond hun huizen uit. Ook 143 ho telgasten moesten hun verblijf ver laten. De verwachting van burgemeester Hetty Hafkamp van de gemeente Bergen was dat de wind in de om geving van de grote brand in de nacht zou aanwakkeren tot kracht 7. Mocht de brand de eerste stop lijn over komen, dan heeft de ge meente een tweede stoplijn achter de hand, 900 meter ten noorden van Bergen aan Zee. Volgens Haf kamp ontwikkelde de brand zich vooral aan het einde van de mid dag razendsnel. „Het gebied is droog, zoals meestal in april", al dus Hafkamp. Ze zag met eigen ogen de rookwolken vanuit het raam van haar werkkamer in het gemeentehuis waar ze gisteravond een persconferentie hield. Het Rode Kruis hielp met onder meer geneeskundige teams. Ook zorgt de organisatie voor opvang en verzorging en levert het een computersysteem zodat geëvacu- eerden door familieleden zijn te traceren. Zestien getrainde vrijwilligers assis teren de ambulancediensten. Tien vrijwilligers helpen bij opvangloca- tie De Beeck. Geëvacueerden die geen medische behandeling nodig hebben, worden naar dit opvang centrum gestuurd. Gezien de ernst van de situatie werden honderd bedden aangevraagd voor eventue le opvang gedurende de nacht, al dus het Rode Kruis gisteravond Iaat. Ook de reddingsbrigade is ingezet bij de hulpverlening, zei een woordvoerder. Die beschikt onder meer over veel zogenoemde 4x4-voertuigen die goed over het zand kunnen rijden, maar kent ook het duingebied goed. Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 DEN HAAG - Nabestaanden van drie door Koos H. vermoorde meis jes overwegen schadevergoeding van hem te eisen. Zij onderzoeken met een advocaat of de begrafenis kosten dertig jaar na dato alsnog kunnen worden verhaald. Als het kan, willen zij ook smartengeld ei sen, zo hebben zij volgens mis daadverslaggever Peter R. de Vries laten weten. Nabestaanden zouden de moorde naar op basis van de door De Vries uitgezonden tv-beelden als beken nende dader aansprakelijk kunnen stellen. Bovendien heeft H. geld: hij mag 30.000 euro schadevergoe ding opeisen bij SBS6 en tv-produ- cent Endemol. Dat bedrag legde de rechtbank in Amsterdam op voor het ongeoorloofd uitzenden MAASTRICHT - De overheid zou le lijke mensen tegemoet moeten ko men met financiële regelingen, net zoals die voor gehandicapten gel den. Lelijke mensen hebben name lijk erg veel moeite een baan te vinden. En als het wel lukt, blijven ze in salaris achter op collega's die qua uiterlijk doorsnee of mooi zijn. Dat pleidooi komt van de Ameri kaanse professor Daniel Hamer- mesh die vandaag de leerstoel Ar beidseconomie aan de Universiteit Maastricht aanvaardt. Hamermesh doet samen met colle- van beelden van H. Vorige week werd bekend dat H. tijdens zijn de tentie acht jaar lang onterecht een uitkering kreeg. „De nabestaanden dachten altijd dat H. geen geld had. Ze hebben na de moorden al le kosten zelf betaald", zegt De Vries. Hij is woordvoerder voor de nabestaanden, nu de vader van de vermoorde Tialda Visser uit de pu bliciteit is getreden. Visser zou 'even niet opgewassen zijn tegen alle media-aandacht'. De advocaten van H. eisen mor gen in kort geding een dwangsom van minimaal 1 miljoen euro van elk van de drie gedaagde partijen, indien ook in de slotuitzending van het drieluik over Koos H. beel den of geluidsfragmenten worden getoond. ga's al jaren onderzoek naar de in vloed van schoonheid op presta ties, leiderschap, (verkoop)succes en carrières binnen bedrijven. Ze toonden aan dat elk jaar meer vooropleiding 10 procent meer loon oplevert. Maar daarnaast blij ken mooie mensen gemiddeld 5 procent meer te verdienen dan 'doorsnee' collega's, die op hun beurt soms 9 procent meer verdie nen dan hun lelijke collega's. Eerder was ook duidelijk dat slan ke vrouwen soms wel 17 procent meer verdienen dan dikke vrou wen. ARNHEM - De officier van justitie heeft gisteren voor de rechtbank in Arnhem tot twee jaar cel, waar van een half jaar voorwaardelijk, geëist tegen vier Molukkers uit Cu lemborg. Ook vroeg zij de recht bank om hun twee jaarwisselin gen huisarrest te geven. Het OM vervolgt de mannen van wege gewelddadige ongeregeldhe den tussen Molukkers en Marokka nen tijdens de afgelopen jaarwisse ling in Culemborg. Zij gelooft dat de vier het huis en de auto van een 48-jarige Marokkaan verniel den. en dat een van hen de man neer knuppelde: een poging tot doodslag. AMSTERDAM - Voormalig ABN Am- ro-topman Rijkman Groenink, die 26 miljoen euro ontving bij zijn vertrek, vindt dat hij goed af was geweest als hij bij pensionering vijf miljoen euro op de bank had gehad. Dat zei hij gisteren op de Universiteit van Amsterdam. Groenink ontving 26 miljoen eind 2007, na de overname van ABN Amro door het bankentrio Fortis, Royal Bank of Scotland en Banco Santander voor ongeveer 72 mil jard euro. „Gerelateerd aan die 72 miljard was het een schijntje", zei Groenink over zijn vertrekbonus. Westelijke Middellandse Zee MSC Fantasia***** Vertrek: elke vrij. van 21 mei t/m 29 okt. 2010 Dagen. 8 nan Inclusief vluchten transfers V.a. t O I Oostelijke Middellandse Zee Norwegian Gem***** Vertrek: zaterdag's, lente en zomer 2010 Dagen: 8 Inclusief vluchten V.a. o49j" Inbegrepen: volpension, havengelden, o.b.v beschikbaarheid en wijzigingen, prijzen p.p., overige informatie www.cruisewinkel.nl Baltische Zee en St. Petersburg Costa Luminosa***** Vertrek: 13 mei, 26 juni, of 21 augustus 2010 Dagen: 12 Amsterdam - Amsterdam V.a. TÏ ■d' U Brandweermannen bekijken de duinbrand tussen ners van Bergen aan Zee werden geëvacueerd. Schoorl en Bergen aan Zee. De brand verspreidde zich snel. Bewo- foto Maurice Amoureus/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7