Robin Hood danst in kelder en klooster selectie selectie donderdag 15 april 2010 De solodansers in de voorstelling Robin Hood door balletschool Isabelle Zwaan door Ali Pankow Robin Hood is voor alle leeftijden. Deze schelm met gouden hart spreekt jong en oud aan. Voor Isabelle Zwaan is dat reden een sprankelende uitvoering van haar Vlissingse balletschool geheel aan deze held te wijden. Deze dans voorstelling wordt zaterdagavond en zondagmiddag gebracht in de Stadsschouwburg in Middelburg. „Ik ben op het idee gekomen door het zien van een dvd met de avon turen van Robin Hood, een serie uit de jaren tachtig. Voor onze tweejaarlijkse uitvoering geef ik de voorkeur aan een doorlopend ver haal. Dat genereert veel meer be trokkenheid van dansers én toe schouwers dan een fragmentari sche voorstelling", zegt Zwaan. Zij voert ter inleiding van het ver haal een. groep hamsters op die de situatie helder schetsen voor het publiek. De rest van het verhaal wordt hoofdzakelijk dansend ver teld. Dat gebeurt in verschillende stijlen: klassiek, jazz, show-musi cal en moderne dans. De dansers variëren in leeftijd van 5 tot 45 jaar. Robin Hood verkeert aanvankelijk in de kerker van een kasteel. Dat is geen prettige omgeving al hebben de spinnen en de muizen het er goed naar hun zin. Robin Hood wil echter ten strijde trekken om ten koste van de rijke adel het lot van de arme mensen te verbete ren. Verder wil hij graag zijn gelief de Lady Marian ontmoeten. Het verhaal voert hem uiteindelijk naar het klooster waar hij samen met zijn vrienden verkleed als monniken de strijd aan bindt met de mannen van de Sheriff De rol van Robin Hood wordt ge danst door Rebecca Floresse, ter wijl Esméé Broeren de rol van La dy Marian danst. Isabelle Zwaan neemt zelf de rol van de Sheriff voor haar rekening. „Dat maakt het wel wat spannender nog dan voorgaande jaren. Gelukkig heb ik Zonnig Concert 'Zonnig Concert', met gospelfor matie Zon8cWater (dat mini-al bum presenteert), Vocaal En semble St. Laurens (foto) o.l.v. Koos de Muinck en het koor Ca- pella Veerensis o.l.v. Bea Zwad- loo. Voor en na het concert is er een artistieke minimarkt. Zaterdag 17 april, St. Adriaanskerk, Dreischor, 20.00 uur. goede stagiaires van het Schelde- mond College, die samen met de vrijwilligers meehelpen achter de schermen", zegt de balletschool leidster. Zij heeft gekozen voor een vormgeving, waarin de dansers zelf centraal staan. Dat wil zeggen: fraaie kostuums, maar een mini mum aan decor en attributen. „Ik werk hoofdzakelijk met projectie van foto's om de verschillende lo caties aan te geven. Ook de tekst van de brieven, die Marian aan Ro bin Hood schrijft, wordt op het scherm geprojecteerd", vertelt Zwaan. Zat. 17 april, 19.30 uur; zondag 18 april, 13.30 uur, Stadsschouwburg, Middelburg. Fixkes De Vlaamse band FLxkes mixt akoestische popmuziek met rap. Na een stille periode zijn ze te rug met 'een album vol liedjes over rock-'n-roll, netnietliefde, vrouwen met een hoekske af, plakijzers en superhelden'. In het voorprogramma: Smout. Vrijdag 16 april, De Spot, Middel burg, zaal open om 21.00 uur. Ons Genoegen Harmonieorkest Ons Genoegen neemt afscheid van haar diri gent Albert-John Vervorst. Het Leerlingenorkest speelt het mu zikale sprookje Ivan en de vuur vogel (met Vervorst als vertel ler), de leugd-Deltaband treedt op en drumfanfare-showorkest De Deltaband sluit de avond af Zaterdag 17 april, sporthal Baskensburg, Vlissingen, 19.30 uur. Jeugdorkesten Het Zeeuws Jeugdorkest (ZJO) en het Drechtsteden Jeugdorkest ge ven een gezamenlijk concert. Zij leerden elkaar in 2008 in Praag kennen. Daar is een uitwisseling uit voortgekomen. Het ZJO speelt o.a. Trabajo Duro van Ad de Jong en Gabriella's song uit de film As it is in heaven. Gezamenlijk studeren ze drie stukken van Gorecki in. Zaterdag 17 april, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 16.00 uur. Elvis-tribute Elvis Presley zou in 2010 75 jaar zijn geworden. Reden voor een Tri bute to The King. Drie 'Elvissen' - Jamie, Jelvis en Richard Atkins - kruipen in de huid van Presley. De begeleiding bestaat uit de RCA Band, The Divine Inspirations John-Simon Rawlings en de vier koppige blazerssectie The Little Big Horns. Afterpary met DJ P. Zaterdag 17 april, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. Meeting Point Bij Meeting Point wordt een lande lijk doorgebroken band gekoppeld aan Zeeuws talent. Deze keer is dat de indiepopformatie I Kissed Charles (foto), die in januari haar debuutalbum This Is Not Romantic uitbracht en sindsdien behoorlijk furore maakt, samen met de Zeeuwse groep Kids Never Lie. Zaterdag 17 april, De Piek, Vlissingen, zaal open om 21.00 uur. Zondag 18 april, Brogum, Zierikzee, 14.45 uur. Concert for Freedom Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht presenteert Concert for Freedom, waarin het thema vrij heid is uitgewerkt tot een avond vullend programma. Het thema is gekozen vanwege 65 jaar bevrij ding van Nederland. Speciale gast: zangeres Ellen ten Damme (foto). Ook met o.a. Leona Philippo, Rolf Koster en Talita Angwarmasse. Woensdag 21 april, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. In Dichtbij gaat Lenny Kuhr terug naar het pure. In een akoestische bezetting van gitaren en bas brengt ze een programma met ge kende en- nog niet eerder gehoor de liedjes, met hier en daar een uit stapje naar mooie nummers van anderen. Met Cor Mutsers (gita ren, zang) en Mischa Kool (basgi taar, contrabas en zang). Zondag 18 april, Ledeltheater, Oostburg, 15.00 uur. Lenny Kuhr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79