1 Donkere alt laat de luisteraar meedromen uit 13 Danny BryantMamilla en Idiot Proof op Dijkrock donderdag 15 april 2010 leven, krijgt de lading van tekst en muziek meer kans. Meer tijd om iets uit te werken en dan komt mijn klassieke piano-opleiding van pas en blijkt de vorm van een suite ook voor songs goed te wer ken." De dichters Federico Garcia Lorca en Dylan Thomas waren belang rijk bronnen. Dichtregels van Gar cia Lorca gebruikte ze voor de titel en de hoes. Ze staat er op afge beeld in een chocoladekleurig ge waad. „In de gedichten van Garcia Lorca en Thomas kom je vaak me taforen tegen. Ze gaan bijna altijd over liefde, leven en lijden. Ik heb ze gebruikt voor mijn eigen ideeën daarover en kom bijvoorbeeld op de gedachte dat niets eeuwig is. Chocolade is er alleen voor het moment dat je het proeft." „Maar ook Charles Darwin en zijn leven waren aanleiding voor een suite. Iemand die zulke grote za ken onderzoekt en tegelijk mee gaat in het geloof van zijn vrouw omdat het onverdraagzaam is voor altijd gescheiden te zijn van zijn overleden dochtertje Anne. In Em ma's Lullaby bekijk ik die grote we tenschapper door de ogen van zijn vrouw Emma." Die drie songs in de suite Dar wins Songhouse hebben op het album de duidelijkste folkuitstraling. Vooral Clock of The World met schitterende harmonieën en bijdra gen van onder anderen Emily Smith, Karine Polwart en Rachael McShane kan zo worden toege voegd aan de hoogtepunten van het traditionele Keltische repertoi re. Zo kleurt Krista iedere suite ook nog eens in met de muziekgenres die daarbij passen. „In Amerika hebben we geen echte naam voor chansons of kleinkunst, maar door alle invloeden - ook die van Leo nard Cohen, Tom Waits en joni Mitchell - verandert mijn muziek in een soort Amerikaanse chan sons." Krista Detor, zaterdag in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. De Zeeuwse band Mamilla treedt dit jaar op tijdens Dijkrock. door Rob Paardekam Dijkrock begon in 1992 als een klein festival met drie bands. Komend weekend, als de negentiende editie wordt ge houden, betreden dertien acts het podium. Het is inmiddels traditie dat de vrijdagavond wordt ingevuld met blues. Nadat Bas Paardekooper zijn talent heeft geëtaleerd, is er een optreden van Danny Bryant. Volgens de organisatie een gigant, die op dit moment de blueswereld aan het veroveren is. Traditiegetrouw gaat het er op za terdag iets steviger aan toe. 's Mid dags, tijdens het open podium, strijden zes jonge bands om een plek in het hoofdprogramma van vorig jaar. Vorig jaar wist GoFish! het publiek het best te vermaken, dus die band mag zaterdag de roek- avond openen. Later op de avond zetten 666 The Nightmare en Up the Irons een show neer. Die laat ste band brengt nummers van Iron Maiden. Mamilla is ook van de partij. De Middelburgse band speelde eind vorig jaar op het Dijkrock-benefiet- festival voor KiKa in Hoogerheide en maakte toen indruk met haar stevige gitaarrock. De organisatie is blij dat ze de groep opnieuw heeft kunnen contracteren. Mamil- la.timmert stevig aan de weg en stond onder meer al in het voor programma van ZZ Top in de Heineken Music Hall in Amster dam. Idiot Proof is als laatste aan het lijstje toegevoegd. Deze Eindho- vense rockers, die covers brengen, stonden in 2000 ook al op de plan ken tijdens Dijkrock. Dijkrock, vrijdag 16 en zaterdag 17 april, festivallocatie aan de Crensweg bij Bath. Kaarten voor de bluesavond kosten 12,50 euro, kaarten voor de zaterdag 17,50 euro. Wie beide dagen wil komen, betaalt 25 euro. Kaarten zijn te koop aan de kassa, maar vooraf ook bij De Waterput in Bergen op Zoom, café Calfven in Ossendrecht en De Knalpot in Rilland. Voor de vierde keer wordt zon dag vanaf 14.00 uur in 't Meu- lengat in Sluiskil een accordeonfes tival gehouden. Deze middag is een initiatief van de Accordeonfe deratie van de provincie Oost- Vlaanderen, met als doel de ooit zo populaire accordeonmuziek op nieuw onder de aandacht te breng en. Deze keer treden als solisten Toos Endlich uit Rotterdam en Cees de Nijs uit Oosterhout op. Dominique Paats (bekend van het orkest van Danny Malando) ver zorgt een demonstratie op een di gitale accordeon. geerd dat ze als een eenheid wor den vertolkt. „In tegenstelling tot de vorige cd heb ik voor de Choco late Papers Suites in alle rust kun nen werken. Geen gedoe met dead lines, geen te veroveren markt in m'n achterhoofd, alleen de teksten en de muziek. Samen met weer al le nieuwe ervaringen en nog nau welijks last van de vraag hoe ik wil *Het Middelburgs Theater speelt 'Het zouthuis' van theaterschrijver Peer Wit- tenbols. Regie: Henk Geelhoed. Minitheater, Verwerijstraat, aanvang 20.30 uur. Nieuw- en Sint Joosland Optreden van zangeres Krista Detor. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Band Disco Disciples en speciale gast Hans van der Togt brengen theatershow 'The worst of The 80's' Ledeltheater, 20.15 uur Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie' De Kaaie, 14.00 uur Terneuzen Band The Glitz speelt muziek van Cliff Ri chard The Shadows. Porgy en Bess, 21.00 uur Concert door Rompeprop, Rectal Smeg ma, DR. Doom, Jesus Crost, Collision, de Pit, 20.00 uur VLISSINGEN Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje zingt paas- en volksliederen. Ook optreden Kleinkoor Korale uit Aarle-Rixtel. Sint Jacobskerk, 20.00 uur *Muziekvereniging Ons Genoegen. Har monie speelt o.a. het eerste deel van At lantis. Jeugdorkest speelt o.a. Ivan de vuurvogel en drumfanfare-showorkest De Deltaband speelt o.a. muziek van Earth, Wind Fire Sporthal Baskensburg, 19.30 uur Zierikzee Theatergroep Zierik speelt De Zwartkij ker. MFC, 20.00 uur. ZONDAG 18 APRIL Groede Concert met Troika Trio. Lutherse Kerk, 15.00 uur Heinkenszand The Amazing Stroopwafels, De Stenge, 14.30 uur. Kortgeroe Jamsessie Jan van Oosten t.b.v. scholen bouw Kenia, Graaf van Buren, 16.00 uur. Middelburg Balletschool Isabelle Zwaan brengt dans- verhaal rond thema Robin Hood. Stadsschouwburg, 13.30 uur *Marieke en Musici Amsterdam spelen De Vier Jaargetijden van Vivaldi voorjon ge oren'. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur *Het Middelburgs Theater speelt 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Regie: Henk Geelhoed. Minitheater, 14.30 uur. *Optreden Zeeuwse band. Café 't Schuttershof, zaal open 17.00 uur Oostburg Lenny Kuhr brengt programma Dichtbij' Ledeltehater, 15.00 uur Sluiskil Accordeonmiddag met optredens van de solisten Toos Endlich, Cees de Nijs en Do minique Paats. 't Meulengat, aanvang 14.00 uur Terneuzen Middagconcert popbands Toonbeeld. Aanvang 14.00 uur, entree gratis DINSDAG 20 APRIL Middelburg Danstheatergezelschap Aya speelt, aange vuld met plaatselijke jongeren IDeals'. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 21 APRIL Goes Theater Terra speelt 'Grote avonturen van kleine mol', naar boek van Sjoerd Kuyper. De Mythe, 14.00 uur. *Acteurs en Thaiboksers Wederzijds/Huis aan de Amstel spelen 'Thaibox verdriet', 't Beest, 20.30 uur Kapelle Jazzconcert van Hugo Dirkson, Shirma Rouse, Rembrandt Frerichs en Vinsent Planjer. Hal gemeentehuis, 20.00 uur Middelburg Poppentheater Parabel speelt voorstelling 'Leve de koning'. Huiskamertheatertje, Herengracht 66, 14.30 u. *Ellen ten Damme en het orkest van de Koninklijke Luchtmacht speelt het con cert 'Freedom'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg Acteurs/muzikanten Walter Janssens en Bart Schollaert spelen voorstelling Man- ManMan'. Ledeltheater, 20.15 uur Vlissingen Gezelschap Golden Palace speelt 'Echte mannen, echte vrouwen'. Vestzak'99, 20.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77