WÊÈSÊ podium selectie donderdag 15 april 2010 Bencha Theater Bencha Theater brengt de thea trale familievoorstelling Esitu. Balans- en lüchtacrobatiek wordt gecombineerd met dans, muziek en theater. De spelers onderzoeken de spanning tus sen de hindoeïstische en de wes terse wereld. Donderdag 15 april, theater De Mythe, Goes, 20.00 uur. Van Swieten Society De Van Swieten Society speelt weinig bekende Nederlandse muziek uit de klassieke periode. Met: Francine van der Heijden (sopraan), Ban van Oort (for tepiano, foto), Marion Moonen (fluit), Igor Ruhadze (viool), Bernadette Verhagen (altviool) en Job ter Haar (cello). Vrijdag 16 april, Doopsgezinde Kerk, Middelburg, 20.00 uur. Jeugdtheater Jeugdtheaterschool Zeeland houdt haar festivalweekend. De drie groepen tonen hun nieuwe producties. De groep 12+ speelt vrijdag haar stuk The Mask op locatie: in de fietsenkelder van het Goese Lyceum. Vrijdag 16 t/m zondag 18 april, 't Beest, Goes, voor tijden en reserveren zie www.tbeest.nl. door René de Dreu De Amerikaanse sin ger-songwriter Krista Detor bracht onlangs haar vierde - en op nieuw veelgeprezen - solo-al bum uit: The Chocolate Paper Sui tes. Zaterdag treedt ze op in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Een klein meisje met engelenvleu gels in een maisveld siert de hoes van de debuut-cd van Krista Detor uit 2003. In elf songs die waaieren van folk tot alternatieve pop be zingt ze haar Dream in a Cornfield. De cd, die niet in Nederland uit kwam, verraadde al de vurige wens van een zangeres om haar poëtische muzikale verhalen de wereld in te slingeren. Nog geen drie jaar later levert ze met Mudshow het bewijs dat het niet bij een wens zal blijven. Met meer Americana dan folk valt in eens alles op een plaats en bereikt ze de liefhebbers van het genre moeiteloos. Engeland, België, Duitsland en Nederland maken dan kennis met een zangeres die weet hoe een songtekst ijzer kan breken en hoe de roots van Ameri can music in bekijvende melodie ën tot een nieuwe eenheid wor den gesmeed. Dat belooft wat. En inderdaad, Cover Their Eyes (2007) haalt het niveau van de voorganger. En dan verschijnen begin dit jaar als don derslag bij heldere hemel The Cho colate Paper Suites. Meteen is duide lijk dat een droom in vervulling is gegaan en dat Detor een eerste klassieker heeft afgeleverd. Vanaf het begin was duidelijk dat Krista Detor haar gedachten - of zijn het dromen? - met oog voor details en het contrast tussen wij ze lessen en de talrijke onzekerhe den in woord en muziek kan verta len en tot leven brengen. Met haar donkere alt laat ze de luisteraar meedromen. Dromen die door haar gevoel voor timing en melo dielijnen nooit in een nachtmerrie veranderen. „De basis van mijn songteksten lig gen in kleine dagelijkse gebeurte nissen, de impact van een gedicht of van een tafereel dat zich op straat afspeelt", zegt ze. „Meestal dient inspiratie zich aan op onver Krista Detor: „De basis van mijn songteksten ligt in kleine dagelijkse gebeurtenissen wachte momenten, maar ik sta er wel bij stil en neem de tijd om het op te slaan. Poëzie zit in kleine din gen en als ik er de rust en tijd voor heb kan ik ze uitvergroten en met mijn eigen gedachten inkleuren." Op haar Chocolate Paper Suites past ze nog een andere werkwijze toe. Op dat album groepeert ze haar liedjes rond een thema. Zo ko men de vijftien nummers in vijf suites voorbij. Steeds drie num mers met toch elk een eigen melo die en eigen literaire kapstok, maar zo gerangschikt en gearran- COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 15 APRIL Goes Dansgroep voor onderwijs Kiek DanS speelt de proefvoorstelling Piraten!!. Minitheater Goese Lyceum, 13.30 uur *Bencha Theater speelt familievoorstel ling 'Esitu'. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Anne-Wil Blankers en Paul van Vliet spe len 'Liefdesbrieven', het verhaal van Andrew Makepeace en Melissa Gardner. Stadsschouwburg 20.00 uur Terneuzen The Ploctones i.s.m. HZ Cult met gitarist Anton Goudsmit. Porgy en Bess, 16.00 uur Vlissingen Richard Groenendijk brengt met 'Terug bij af' hoogtepunten uit zijn vorige shows. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 16 APRIL Goes Voorstelling van cabarettalenten Jan J. Pie- terse, Monique Brouwer, Jacques Lucas- sen en Steef Cuijpers. Theater De Mythe, 20.00 uur Kapelle Jubileumconcert van Den Bergmuzikan- ten, m.m.v. het Bruinisser visserskoor. De Vroone, 19.30 uur. Middelburg Optreden van de Nederlandse rockzange- res Stevie Ann. Stadsschouwburg, 20.00 uur *Killed Again! showcase, hardcore/metalcore show met de bands Against All Laws, As Enemies Arise, Oceans With Tragedy en Wasted Bullet. Bar American, 21.00 uur Oostburg 'The Worst of the 80s', een 'tenenkrom mend muzikaal theaterspektakel' met een bijdrage van special mystery guest Hans van der Togt. Ledeltheater, 20.15 uur Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie', een komedie in 3 bedrijven onder regiè van Fred de Win- ne. De Kaaie, 19.00 uur Terneuzen Gospelpodium Zeeland presenteert een optreden van het gospelkoor Never Gon na Stop. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Slagwerkgroep Circle Percussionbrengt spektakel 'Drums of the Wiorld 4', ritmes uit de binnenlanden van Afrika Arsenaaltheater, 20.15 uur Zierikzee Theatergroep Zierik speelt ter heid van zijn 25-jarig bestaan de komedie De Zwartkijker. MFC, 20.00 uur ZATERDAG 17 APRIL Dreischor Zonnig concert ter gelegenheid van de presentatie van het mini-album van de go spelformatie Zon&Water. Sint Adriaanskerk, aanvang 20.00 uur. Goes Julien Clerc geeft concert 'Oü s'en vont les avions?' De Mythe, 20.00 uur Lewedorp Toneelclub 's Heerenhoekse comedie speelt 'Kontakt met Kootje'. Dorps huis-brasserie De Zandlööper, 20.00 uur Middelburg Balletschool Isabelle Zwaan brengt dans- verhaal rond het thema Robin Hood. Stadsschouwburg, 13.30 uur mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76