301 sport Moerland denkt niet aan stoppen Met stip dé cruise-specialist! stipreizen.nl Op Schouwen-Duiveland tieren de sportclubs welig. Vandaag deel 13: Sportschool Geelhoed. Begrip in Zeeland (f> Van der Meet verrast nummer één in Italië donderdag 15 april 2010 Sportschool Geelhoed is een begrip in Zeeland. De sportschool is in september 1962 opge richt door Wim Geelhoed en kent met Wilma GeelhoedLeen Moerland en Tonny Mulder momenteel drie eigenaren. Zij hebben ieder hun eigen organisatie maar werken wel met el kaar samen. Naast Zierikzee is de sportschool ook vertegenwoordigd in Middelburg, Goes, Vlissingen, Kruiningen, Yerseke, Wissenkerke en Oost-Souburg. door Oscar Fonteine OOSTERLAND - Wie een afspraak met Leen Moerland wil maken, hoeft niet op dinsdag aan te klop pen. Halverwege de middag ver trekt de Oosterlander steevast naar de Pontes in Zierikzee om daar de gymzaal in gereedheid te brengen voor zijn judo- en jiujitsu-lessen. „Ik train daar, verdeeld over de ver schillende niveaus en leeftijden, drie judogroepen en aansluitend nog een jiujitsu-groep. Vroeger deed ik dat meerdere avonden per week, zat ik ook in diverse com missies en liep ik veel demonstra tieavonden af Tegenwoordig kies ik ook voor andere dingen en be perk ik het geven van training tot een avond per week. Dat heeft tot gevolg gehad dat de groepen wat groter zijn geworden de laatste ja ren. Toch probeer ik iedereen zo veel mogelijk op zijn eigen niveau uit te laten komen en persoonlijke aandacht te geven." Niet voor niets promoot Moerland op de site van sportschool Geel hoed, waar de vereniging een offi ciële tak van is én Moerland een van de drie eigenaren, dat hij re creatief en pedagogisch gericht met de judoka's traint. „Er komen - kinderen bij ons terecht die moto risch moeite met bewegen heb ben, maar ook kinderen die ge stuurd zijn om ze weerbaarder te maken zodat ze zich in de praktijk wellicht beter kunnen verdedigen. Daarnaast zijn er kinderen die bij ons komen om meer discipline te krijgen. Zeker nu de groepen wat groter zijn, moet ik strenger zijn. Leen Moerland (links) doet een worp voor. Sommige kinderen praten te veel, maar ik wil wel zweetdruppels zien. Je merkt dat de groepen dat goed oppikken en we beschikken zeker in de oudste groep met bij voorbeeld Deborah van der Wie len en Ruben Jumelet over vol doende judotalent. Zij maken ook hun opwachting op internationale toernooien." Wekelijks komen er naar de trai ningen van Moerland, in het dage lijks leven werkzaam als docent li chamelijke opvoeding op een mid delbare school in Rotterdam, zo'n 120 sporters. De grootste groep ju doka's is te vinden in de leeftijd van zes tot elf jaar. „Net als bij elke sport zie je ook bij judo dat veel kinderen naarmate ze ouder wor den sneller afhaken", constateert Moerland. „Aan de ene kant is dat logisch, omdat veel jongeren wan neer ze een jaar of zeventien, acht foto Dirk-Jan Gjeltema tien zijn van het eiland wegtrek ken om te studeren of elders te werken. Vaak blijven er van een leeftijdsgroep dan nog maar twee of drie over en voor hen is de lol er al snel af Dat is ontzettend jam mer, maar als ze stoppen met judo hoop ik wel altijd dat ze een ande re sport oppakken." Daarnaast stromen er gelukkig ook jongeren door naar het jiujitsu. Als Moerland diep in zijn •voorwaarden allerlaagste priisgarantie zie vArw.stipreizen.nl, Prilzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut exd. Calamiteitenfonds/reser boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie wvw.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. hart kijkt is dat toch wel zijn grote liefde. „Jiujitsu is toch een hele an dere sport dan judo. Judo is een stoeisport en ook veel meer wed- strijdgericht. Jiujitsu is echt een verdedigingssport. Daar begin ik ook pas aan als de kinderen een jaar of dertien zijn en verstandig- met de geleerde technieken om kunnen gaan. De jiujitsu-groep is bij mij de laatste groep van de avond. Het is een heel relaxte groep waarbij het niet alleen draait om het sporten, maar ook om de gezelligheid. Zo'n uurtje is echt oude jongens, krentenbrood." Voorlopig denkt Moerland nog lang niet aan stoppen. De judotrai ner, die volgende maand zijn vijf tigste verjaardag hoopt te vieren, voelt zich nog jong. „Als ik trainin gen aan het geven ben, voel ik me nog dertig. Als ik een beetje puf heb doe ik zelf mee. Natuurlijk heb je wel eens een moeilijke dag, maar zolang het lichaam het nog aan kan, ga ik door. Ik vrees ook dat er niet zo snel iemand is die het stokje van mij over wil ne men, al heb ik met Marco van Dij- ke wel iemand gevonden die de trainingen waarneemt als ik een keer niet kan." Bijkomend voor deel is dat de Oosterlander een enorme steun van het thuisfront heeft. „Mijn vrouw regelt al de ad ministratieve zaken en draagt zorg voor de betalingen. Ze gaat welis waar niet elke week mee naar de trainingen, maar als ze komt kij ken, is ze ook direct een aanspreek punt voor de ouders. Doordat zij me in bepaalde dingen ontlast, is het voor mij een stuk makkelijker vol te houden." SAN SEVERO Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren in een 10.000 dollar toernooi in het Italiaanse San Severo gewon nen van de nummer één van de plaatsingslijst, Anna Korzemiak, de nummer 256 van de wereld. Van der Meet kreeg vier matchpoints te gen, maar die werkte ze allemaal weg. In de derde set won ze uitein delijk de tiebreak met 10-8. In de kwartfinale speelt ze vandaag te gen de Italiaanse Erika Zachette. MEEST GELEZEN 1. Telussa uitgekeken op voetbal 2. Kloetinge overtuigend langs RCS 3. PSV aast op spelers van topclubs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72