ff^Zeek Hogeschool tfW Zeeland Geslaagd? Diploma gehaald? En dan?!... Hogeschool Zeeland investeert in opleidingen die vernieuwend zijn en die aansluiten bij de 'typisch Zeeuwse sectoren met een ruim toekomstperspectief'*. Want we vinden het belangrijk dat wat wij bieden aan opleidingen, ook aan onze provincie ten goede komt. Bedrijven vragen immers om goed opgeleide mensen en werven die het liefst in de omgeving waar ze zelf gevestigd zijn. Om je wat suggesties aan de hand te doen, geven we hier korte omschrijvingen van een aantal opleidingen die je aan de HZ kunt volgen. Vernieuwende opleidingen, die passen in een wereld van nieuwe technologieën, markten en levenswijzen. Opleidingen die passen in jouw wereld en in de wereld van jouw toekomst. En die je in een aantal gevallen alleen bij ons kunt volgen: 'uit Rapport 'Kerend Tij', recent aangeboden door Taskforce Zeeland aan de minister van Onderwijs. Wateropleidingen van de Delta Academy: Civiele Techniek Vitaliteitsmanagement Toerisme Aquatische Ecotechnologie Lijkt het je boeiend om je bezig te houden met het ontwerpen en beheren van kwetsbare natuurgebieden, bijvoorbeeld als onderdeel van de kustverdediging? Of wil je liever verantwoordelijk zijn voor de zuivering van stedelijk en industrieel water? Dan is de opleiding Aquatische Ecotechnologie wat voor jou! Voor het herstellen, beheren en tot ontwik keling brengen varronze oppervlaktewateren, kusten, oevers en grondwatervoorraden zijn specifieke deskundigen nodig. Aquatische Ecotechnologie is al vijftien jaar de beste wateropleiding van Nederland. Kijk voor meer informatie op www.keuzegids.nl. Bij deze opleiding word je opgeleid tot een veelzijdig ingenieur met een goed overzicht van alle aspecten die bij modern waterbeheer aan de orde komen. Misschien heb je nog geen studiekeuze gemaakt, weet je nog niet precies wat je wilt doen straks. Dan helpt Hogeschool Zeeland je graag op weg. Met een uitgebreid, maar altijd passend opleidingenaanbod, met persoonlijke aandacht voor je studiekeuze, met tests op onze site die je helpen kiezen en nog veel meer. Bovendien kun je komen kennismaken op de Open Dagen van Hogeschool Zeeland op 17 april in Vlissingen, of op 21 april in Terneuzen. Anouska Gijzel, winnaar HZ Stern scriptieprijs 2008, afgestudeerd in 2008: 'Klein en tegelijkertijd groots. Daarom koos ik voor Hogeschool Zeeland. Klein betekent dat je je medestudenten kent. En nog belangrijker: dat de docenten je kennen. Ze weten hoe je heet en wat je sterke en zwakke kanten zijn. Ze weten perfect wat je nodig hebt om je verder te-kunnen ontwikkelen, en hoe ze je moeten stimuleren. En dat levert grootse prestaties op!' Delta Management* Een opleiding voor wie interesse heeft in gebiedsontwikkeling in deltagebieden. De nadruk ligt hierbij op het (her)inrichten van deze gebieden. Het Deltagebied in Nederland is dat gebied van Zeeland dat niet aan de Noordzee grenst. Wat kan er allemaal in een delta? Hoe wonen we er veilig? Wil jij je bezighouden met de kustveiligheid in deltagebieden en er voor zorgen dat de mensen in deze gebieden beschermd zijn tegen hoge waterstanden? Dan zit je goed bij Civiele Techniek, zeker als je in een team aan grootschalige projecten wilt werken! In de civiele techniek werk je aan vooruitgang. Als civiel technicus stuur je (internationale) projecten aan, zoals de bouw of het ontwerp van (jacht)havens, eilanden, sluizen, dijken, duinen, tunnels, vliegvelden voor de kust en watervoorzieningen. Jij kunt er voor zorgen dat ons land superieur blijft als het gaat om waterbouwkunde en kustverdediging! Civiele Techniek is door de Keuzegids Hoger Onderwijs 2010 beoordeeld als beste civiel technische opleiding van Nederland. Kijk voor meer informatie op www.keuzegids.nl. Kan er toerisme worden ontwikkeld? Hoe komen we aan voldoende zoet water? De opleiding Delta Management maakt jou tot een professional die ook over de grenzen van het technische vakgebied heen kijkt. Zo krijg je bijvoorbeeld ook te maken met juridische, economische en communicatieve zaken. Dit zorgt ervoor dat je na je opleiding gemakkelijker een baan vindt, omdat er veel behoefte is aan technici met 'een brede blik'. Wil jij van genieten je beroep maken? Wil jij alles weten over gastvrijheid en vrijetijdsbeleving? Wil je mensen motiveren en begeleiden naar een gezondere levensstijl? Wil jij een onderneming runnen in een groeimarkt wellness en vitaliteit? Dan heeft Hogeschool Zeeland dé opleiding voor jou. En dat in een omgeving waar de toeristische industrie sterk groeit. Omdat de opleiding helemaal is afgestemd op wellness en vitaliteit is het bijna Studiekeuze vanzelfsprekend dat je met deze opleiding in deze groeisector een baan gaat vinden. Als leidinggevende van een spa bijvoorbeeld of als verantwoordelijke voor het ontwikkelen van innovatieve wellnessprogramma's. Maar de opleiding biedt je ook veel kennis van management en gezondheid, waardoor je veel breder inzetbaar bent. Je kunt dus ook denken aan banen in zorginstellingen of sportcentra. Of je begint een eigen gezondheidscentrum •De vakgebieden waar een sportprofessional in terecht komt zijn heel divers. Van sportadviseur bij een zorgcentrum of jongerencentrum, tot manager in een wellnessinstituut en van beleidsadviseur bij de provincie tot sportinstructeur in het toerisme. Om dat te kunnen, beschikt de Bachelor Sport- en Bewegingseducatie over het nodige ondernemerstalent en kan hij of zij inspelen op veranderende trends en markten die doorlopend in beweging zijn. Hogeschool Zeeland helpt je bij het maken van een geslaagde studiekeuze met: je mensen in beweging brengt en wil je dat het liefst doen aan een hogeschool in een gebied waar veel toekomstkansen liggen? Kom dan naar Hogeschool Zeeland voor de opleiding Sport en Bewegingseducatie. Sport- en Bewegingseducatie* Combineer jij organisatietalent met sportiviteit? Wil je weten hoe - Open Dagen op 17 en 21 april en op 9 en 10 juni - DoeDag Sport- en Bewegingseducatie op 22 april - DoeDag Bouwkunde op 27 april - Excursie met de Delta Academy en het beroepenveld op 28 april Kijk op www.hz.nl voor meer informatie of om je aan te melden! Edisonweg 4, 4382 NW Vlissingen «Telefoon: 0118 - 48 90 00 E-mail: info@hz.nl 'onder voorbehoud van accreditatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6