werd ook allerbeste vriend gebouwd en vai Zonnig concert en mini-markt zijn opmaat tot grote theaterproductie ter Linde Noorse woning gesloopt naam voorzien Supermarkt werd kantoor en later woning Vrolijke Voorjaarsdagen donderdag 15 april 2010 'De huisnaam 'ter Linde' is gebaseerd op de achter naam van Piet en Bé van der Linde. Van der Linde gaf deze naam aan de woning die hij zelf ontwierp en in 1966 liet bouwen op de hoek van de Crachtweg en Schuurbeque Boeyestraat in Zierikzee. S De Noorse woningwaarin Peter van de Velde, als 13-jarige met zijn ouders kwam wonen, werd ge sloopt voor de bouw van appartementencomplex Victoria. „Ik zag de sloop vanuit de huiskamer in 'ter Linde' en vond dat heel moeilijk." door Ali Pankow DREISCHOR - Het begint met een concert en een mini-markt zater dagavond in de Adriaanskerk in Dreischor en het moet uitgroeien tot een grote theaterproductie on der de titel Zon&Water. Het concert wordt gegeven als pre sentatie van een cd van de gospel- formatie Zon&Water onder lei ding van Wibo Hijink. Dit mini-al bum is een van de eerste stappen op weg naar die theaterproductie. De initiatiefneemster daarvan is Annelien Bij de Vaate. Zij is gebo ren en getogen op Schouwen-Dui- veland. Na haar studie heeft zij zich snel weer in deze regio geves tigd. Zij houdt zich vanuit een christelijke overtuiging bezig met creatieve projecten. In het project Zon&Water wil zij verschillende kunstdisciplines combineren: lied jes, gedichten, fotografié, teksten en foto's. „Doel van dit project kan zijn een brug slaan tussen gelovige mensen binnen en buiten de kerk. Taal is hierbij belangrijk. Ik werk toe naar een theaterprogramma en daar voor zijn andere spelers nodig. Spe lers die op zoek zijn naar originali teit en kwaliteit, naar precies dat bruggetje dat past in hun eigen be drijfsvoering", aldus de toelichting van Bij de Vaate. Volgens haar is het mini-album Zon&Water be doeld om inzicht te geven in de muziek en de beelden van het pro ject. Voor de artistieke mini-markt voor en na het concert heeft Bij de Vaate startende ondernemers uit genodigd. Zij presenteren: siera den, groendecoraties, kinderkle ding en tassen. Het concert wordt uitgevoerd door Het Vocaal Ensem ble St Laurens o.l.v. Koos de Muin- ck en door het koor Capelle Vee- rensis o.l.v. Bea Zwadloo. Het op treden begint om 20.00 uur. Reser veren: tel. 0113-342797 of via: www.nieuwewegen.eu. Villa 'ter Linde' op de hoek van de Schuurbeque Boeyestraat en de Grachtweg werd in 1966 gebouwd op initiatief van Piet van der Lin de, een aannemer grond- en water bouw. Hij kocht de grond en maak te persoonlijk het ontwerp en de bouwtekeningen voor de woning. Een klus die ruim een jaar in be slag nam, want Van der Linde was een perfectionist. Het werd een huis op een terp met vier verschil lende niveaus. Onder het maaiveld bevindt zich een kelder, op straat niveau een garage met werkkamer en ongeveer anderhalve meter daarboven aan de andere zijde van het pand de woonkamer en keu ken. Het vierde niveau ligt boven de garage en omvat de badkamer en vier slaapkamers. Het huis is zo doordacht ontworpen dat er, be halve het reguliere onderhoud, in de loop van de jaren niets aan ge daan hoefde te worden. Voordat het complex Victoria werd gebouwd aan de Schuurbe que Boeyestraat stond daar op de hoek met de Grachtweg een van de Noorse woningen die na de wa tersnoodramp werden geschon ken. „Mijn ouders kochten dat huis in 1975," vertelt Peter van de Velde (49). Johan van de Velde en Marie van de Velde-Steenpoorte kochten ook het naastgelegen pand waarin indertijd supermarkt Malta was gevestigd. „Mijn ouders gebruikten een deel om een keu ken te realiseren en verhuurden de rest tot 1984 als kantoor. In 1985 is dat verbouwd tot woning voor mijn moeder. Zij ging daar wonen omdat ik trouwde en met mijn vrouw in de Noorse woning trok. Mijn vader was al overleden." De voormalige supermarkt en de Noorse woning zijn gesloopt voor de bouw van Victoria. leenden toen hun overburen licha melijke gebreken kregen. „We de den de boodschappen en reden met hen naar het ziekenhuis." De toch al hechte band werd daar door nog sterker. „Als er iets no dig was, waren wij het dichtst in de buurt. De kinderen van Piet en Bé wonen wat verder weg." De on verwachte ziekenhuisopname van Piet was voor Rian en Peter dan ook behoorlijk emotioneel. „Ik wilde al heel mijn hele leven een keer meerijden in een ziekenauto, maar toen dat gebeurde omdat Piet werd opgenomen vond ik er niets aan," zegt Rian. Het overlij den van hun overbuurman, de ver huizing van Bé en het verzoek om hun huis te kopen, hakten er nog meer in. „Ik was zo verbaasd en ontroerd dat ik er nachten niet van kon slapen," herinnert Rian zich. Toen bleek dat het financieel haalbaar was, voldeden ze graag aan het verzoek. En nu woont het echtpaar met heel veel plezier in 'villa ter Linde', zoals Piet van der Linde het huis noemde dat hij zelf ontwierp en in 1966 liet bouwen. „Het is super, ruim, vrij en overal dichtbij," straalt Rian. overgedragen kregen Peter en Rian van de Velde van hun vier kinderen een lindeboom, die nu tegenover het huisnaambord staat. foto Dirk-Jan Cjeltema Vrijdag 16 en zaterdag 17 april Kom kijken onder het genot van een hapje en een drankje! Luxaflex presentatie! Vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur Kijk op de website voor onze aanbiedingen! Minderhoud Wonen Zuidstraat 116 j WestkapeÜe 0118-571212 wmv.niindest5auriwonen.nl S i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67