Fietspad slaat brug tussen zuidkust en Muziekmiddag vol Indie-elektropop i8| donderdag 15 april 2010 1 S Het ging niet altijd even makkelijk. Er was scepsis en vrees, maar uiteindelijk is het er toch gekomen: een re creatief fietspad van Den Os- se naar Serooskerke. door Piet Kleemans Het fietspad in de polder bij Den Osse vormt een na tuurlijk pad dat de nieuwe natuur aan de Schouwse zuidkust en het Grevelingengebied met el kaar verbindt. Waarmee volgens gedeputeerde Frans Hamelink - die tekende voor de officiële inge bruikname van het fietspad - een mooi 'verbond' is ontstaan tussen natuur en recreatie. „Het gaat hier ook om de beleving van de na tuur. Ik ben heel blij dat ik in het laar van de Fiets dit fietspad mag openen." Dat het nieuwe fietspad dwars door de polder allerlei mogelijkhe den biedt werd door recreatieon dernemer Simone Boots - de eer ste 'halte' tijdens de inwijdings fietstocht - grif beaamd. Mits de verschillende organisaties en in stanties elkaar vinden in samen werking is er volgens Boots van al les mogelijk. Zoals een combinatie van fietsroutes met nieuw leven in geblazen kanoroutes. Het gebied is, stelt Boots, zeer de moeite waard voor toerist en recre ant. „De Recron vindt de natuur hier adembenemend mooi." Ha melink tegen oud-gedeputeerde, huidig dijkgraaf Toine Poppelaars: „Zo, nou hoor je het ook eens van een ander." Ted Sluijter. van Na tuurmonumenten liet zich ook niet onbetuigd. Hij begon zijn ver haal met een citaat van Drs. P. die natuur ooit omschreven zou heb ben als 'een hinderlijke onderbre king tussen twee steden." De dich- ter-zanger zit er volgens Sluijter hé lemaal naast. De natuurontwikkeling langs de Schouwse zuidkust in het kader van landinrichtingsproject Schou wen-Oost is volgens hem een groot succes. „Maar dat moet je wel willen zien. We wilden bij voorbeeld graag de kustbroedvog- les terug die we in de vorige eeuw zijn kwijtgeraakt. Nou, die zijn er gekomen. Graafmachines hadden hun wielen nog niet uit het gebied of broedkolonies van kluut, visdief en kokmeeuw vestigden zich er. De mens kan volgens Sluijter ook volop genieten van de nieuwe na tuur. „Wij staan hier midden in de polder op een fietspad dat ook is gerealiseerd dankzij de landinrich ting. Deze landinrichting voegt iets wezenlijks toe aan ons eiland. Het verbetert in alle opzichten de kwaliteit van Schouwen-Duive- land. Het landschap, de infrastruc tuur en de beleefbaarheid. Dames en heren, dat goud hebben wij ge woon in eigen handen." Dijkgraaf Toine Poppelaars stond als gedeputeerde Poppelaars mede aan de wieg van eerdergenoemd De fietsers fietsten - letterlijk - met de muziek mee het nieuwe recreatieve fietspad open. 1. Dit kan iedereen overkomen 2. Jong leven op oude vuilbult 3. Renessetour festival op niveau Verslaggever Wendy van der Hurk reist door Indonesië. Volg haar bele venissen: www.pzc.nl/blogs TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - Indie-elektropop staat zondag centraal tijdens een mu ziekmiddag in poppodium Brogum in Zierikzee. Het betreft een concert in de serie Meeting Point. Dit keer wordt dat verzorgd door de Indiepopforma- tie I Kissed Charles uit Meppel met voorafgaand een support-act van de Goese Indie-elektropop- band the Kids Never Lie. De jonge band I Kissed Charles bracht vorig najaar zijn debuutal bum uit onder de titel This, is not romantic. Tijdens zijn korte be staan is deze band al gekozen tot 3FM Serious Talent. I Kissed Char les speelde bij Noorderslag, Zwarte Cross en op podia als Vera, Melk weg en Paradiso. De liedjes op de eerste cd vertellen veel over de be levenissen en de gedachtenwereld van de 17-jarige frontvrouw Char- lot. The Kids Never Lie is na veel optre dens in Zeeland, nu wel gereed voor kennismaking met de rest van Nederland. De band bestaat uit drie gemotiveerde muzikanten die samen unieke, energetische muziek willen produceren. Het trio experimenteert met synthesi zers, samples en effecten en wordt sterk beïnvloed door de huidige Duitse en Franse dj scene. 'The Kids' worden dan ook weieens 'De nieuwe generatie na Kraftwerk ge noemd'. Zondag 18 april, Poppodium Brogum, Zierikzee, 14.45 uur. Frontvrouw Chariot van de Indieformatie I Kissed Charles,die zondagmid dag optreedt in Poppodium Brogum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64