PZCI. Steeds meer 'schreeuwen om hulp' Kranig kind 18 en 19 20 en 21 MAATSCHAPPELIJK WERK Aantal mensen dat aanklopt bij SMWO groeit fors Meiden strijden om de eer déDRVKKERY Aannemer in beroep na boete almanak Fietspad slaat brug tussen zuidkust en Grevelingengebied Donderdag 15 april 2010 De goede buur werd ook de allerbeste vriend Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het aantal mensen dat aan klopt bij het maatschappelijk werk groeit de laatste jaren fors. Van 1462 in 2007 naar 1833 in 2009. Niet alleen wenden zich meer mensen tot het maatschappelijk werk, de hulpvragen worden ook steeds complexer. Een aantal heeft schulden, relatieproblemen en zit psychisch in een dal. Ook hardere aanpak van instanties (meer eigen verantwoordelijkheid dragen) en de alsmaar ingewikkeldere en snel lere informatiemaatschappij spe len een rol. Daar kunnen sommige mensen niet mee omgaan. Als eer ste haken zestigplussers en alloch tonen af, signaleert Stichting Maat schappelijk Werk 8c Welzijn Oos- terschelderegio (SMWO). Daarnaast krijgt SMWO vaker mensen aan het loket die slachtof fer zijn geworden van de economi sche crisis. Hun financiële situatie leidt dikwijls tot verstoorde ver houdingen in het gezin en/of emo tionele problemen. Directeur Romy de Bruyckere van SMWO verwacht dat de trend zich dit en volgend jaar voortzet. „Je ziet dat steeds meer mensen de hervorming van het maatschappe lijk stelsel niet kunnen volgen, want niet iedereen komt uit een goed nest, is begiftigd met een hel der verstand en een dosis relative ringsvermogen. Mensen snappen de regelgeving vaak niet. Ze verzan den in het papierwerk. Niet in de laatste plaats allochtonen hebben er moeite mee. Dat zie je bijvoor beeld in een gemeente als Goes waar veel mensen van buitenland se afkomst wonen. Ze weten vaak niet dat ze hulp kunnen krijgen en waar. Vergeet niet dat het aantal lo ketten waar ze terecht konden, is geslonken door efficiency-maatre- gelen. Wij kunnen ze doorverwij zen naar bijvoorbeeld gemeenten, die allerlei regelingen hebben om armoede te verzachten." Schulden - de laatste tijd is door de crisis sprake van een toename bij SMWO - gaan dikwijls gepaard met stress, radeloosheid, ontwrich ting van het gezinsleven en sociale uitsluiting. „Het verlies van je werk kan tot tal van andere dra ma's leiden. Het is echt een sneeuwbaleffect. Wij zien nu echt pas de gevolgen van de crisis", zegt De Bruyckere. Die complexe hulp vragen, op financieel en geestelijk vlak, vergen veel van het perso neel. Daarom investeert SMWO fors in bijscholing. ZIERIKZEE - Een sliding, een tackle of een pas seerbeweging: de Schouwen-Duivelandse mei den draaien er hun handen niet voor om. Gis termiddag werd op een zonovergoten sport park Den Hogen Blok in Zierikzee het meisjes- tournooi van de schoolvoetbalcompetitie ge speeld. Dertig teams van achttien scholen streden om de eerste plaats. Na 66 wedstrijd jes kwam De Kirreweie 1 uit Burgh-Haamste- de als beste team uit de bus. Zij mogen op za terdag 5 juni naar de districtsfinale in Breda. De Willibrordusschool (Zierikzee) werd twee de en obs Duiveland uit Nieuwerkerk eindig de als derde. Op de foto schreeuwt de keep- ster van 't Kofschip van vreugde als haar team genoten scoren. foto Dirk-jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 za. 17 april za. 17 april, 15.00-16.30 uur: Record Store Day Danny Vera 12.30-13.45 uur: di. 20 april, 20.00 Uur Masterclass met in de Zeeuwse Bibliotheek: Torre Florim &- Joris van Welsen Hans Dorrestijn 14.00-15.00 uur over vogels SLAZ i.s.m. Staatsbosbeheer The art of the webcam kaarten in De Drukkerij door Ron van der Sterren boeken bestellen? wmw.drukkerijmiddelburg.nl LEWEDORP - Een aannemer uit Le- wedorp is naar de Raad van State gestapt tegen een boete van 10.S00 euro die hij kreeg opgelegd omdat een van zijn werknemers bij een bouwklus zijn duim heeft afge zaagd. De aannemer is het niet met de boete eens die voormalig minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid hem heeft gege ven. De uitspraak volgt over twee weken. De driejarige Yentl, die later onge twijfeld bouwvakker wordt, (of een werkmeneer, zoals ze het zelf noemt) is helemaal bezeten van kranen. En dus neemt oma haar regelmatig op sleeptouw, kriskras over Schou- wen-Duiveland op zoek naar noest gravende en takelende machines. 'Daarbij laten ze zich niet slechts ver leiden door een aangenaam lentezon netje, ook de kou wordt voor dit doel getrotseerd. Op zon typische wan tendag liepen oma en Yentl over de Tip? redactie@pzc.nl dijk aan de rand van de Zierikzeese wijk Poortambacht. In de lager gele gen graslanden was een heel regi ment machines aan het graven ten behoeve van de natuur. De geniepige wind deed Yentl diep in haar kraag duiken. Ze genoot. Maar in stilte, was oma opgevallen, want anders praatte haar meisje honderduit. Al snel kwam ze zelf met de verklaring: „Oma, koud hè! Dat vindt mijn tong ook. Die denkt: ik blijf vandaag maar lekker binnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63