Voetbaljeugd geniet van extra training Met stip dé cruise-specialist! stipreizen.nl In bijna elke kern zetelen clubs die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaanderen' worden sporters en sportclubs in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 12: de West-Zeeuws-Vlaamse voetbalschool. Van der Meet verrast nummer één in Italië Drie Continenten Cruise siast. Spelers melden zich bijna nooit af en kijken elke keer weer naar de trainingen uit." Silvan Dingemanse vult aan: „Als je de beleving en nieuwsgierigheid tijdens de traingen ziet, dan weet je dat het eigenlijk voor niemand moeite kost. Volgend seizoen wil len we de trainingen centraliseren. Dat geeft meer duidelijkheid naar spelers en trainers en is voor chauf feurs en qua materiaal een stuk makkelijker." Om de tijdens oefenvormen aange leerde technieken en aanwijzingen ook in de praktijk te toetsen, speelt de selectie geregeld wedstrij den. Club Brugge, Lokeren en RBC waren vanzelfsprekend een maatje te groot. „Maar het gaat in eerste instantie niet om het win nen. We geven spelers tijdens een wedstrijd een paar opdrachten mee. Achteraf bespreken we dat, in de vorm van de P van positief en de V van voor verbetering vat baar. Ze moeten leren dat ze er sa men over moeten nadenken. Ons niveau? Een aardige graadmeter was de wedstrijd tegen Terneuzen- se Boys Dl (0-0). Als je met de D's van Cadzand, Groede of noem nog maar een clubje daartegen speelt, krijg je klop", vertelt Dinge manse. Fred van Hasselt: „Tegen clubs als RBC is de spanning te snijden. De jongens hebben dat nooit eerder meegemaakt, dan is dat toch lo gisch? Maar na tien minuten moet het over zijn. Het is toch een feest als je op woensdagavond tegen RBC mag spelen, terwijl je 's zater dags weer tegen clubs uit de regio nale competitie speelt?" SAN SEVERO Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren in een 10.000 dollar toernooi in het Italiaanse San Severo gewon nen van de nummer één van de plaatsingslijst, Anna Korzemiak, de nummer 256 van de wereld. Van der Meet kreeg vier matchpoints te gen, maar die werkte ze allemaal weg. In de derde set won ze uitein delijk de tiebreak met 10-8. In de kwartfinale speelt ze vandaag te gen de Italiaanse Erika Zachette. donderdag 15 april 2010 door Peter van Kouteren GROEDE - In navolging van andere initiatieven wordt in West- Zeeuws-Vlaanderen voor het vier de opeenvolgende jaar getraind met geselecteerde voetbaljeugd. De streekselectie traint bij toer beurt bij diverse clubs en speelt oe fenwedstrijden. De doelstelling is simpel: spelers beter maken door ze onder weerstand te laten trai nen en voetballen. Gesponsord door de Plus-super- markt in Breskens („Die man is he lemaal gek van voetbal.") traint en speelt de jeugd in de kleuren groen, rood en zwart. De regionale selectie is een initiatief van Silvan Dingemanse en Fred van Hasselt. Dingemanse gaf in voorgaande ja ren ook al bij Cadzand, Sluis, Groe de en Schoondijke een heel sei zoen lang jeugdtrainingen en voor beeldtrainingen bij Oostburg en Breskens. Van Hasselt was jeugd trainer en coördinator bij Bres kens. Inmiddels behoren ook Tim van Hasselt, Theo Schram (Sluis) en Metin Yavuz (Breskens) tot de trainersstaf Eric van Buren, ex-trai ner van IJzendijke, verzorgt de website www.wzvjsc0me2me.nl. „Eigenlijk doen we niks anders dan extra trainingen verzorgen voor de betere spelertjes van clubs hier in de buurt", legt Silvan Din gemanse uit. „Spelers hebben meer niveau dan ze bij hun eigen club kunnen laten zien. Trainers van clubs kunnen dingen van ons zien, maar wij leren ook weer van hen. We zijn er niet om trainers te beoordelen of te veroordelen. We Silvan Dingemanse (links) is één van willen de jeugd alleen maar iets extra's meegeven." Clubs melden op aanvraag van de West-Zeeuws-Vlaamse selectie tweedejaars D's en eerstejaars C-ju- nioren aan. Silvan Dingemanse: „We hebben ervaring met iets oudere spelers, maar dan krijg je met school, en op den duur ook met mindere interesse te maken. Het zou toch zonde zijn als je de betere spelertjes van kleine clubs initiatiefnemers van de regionale sel niet een keer extra met elkaar liet trainen? Als ze willen, enthousiast zijn en iets meer kunnen dan rede lijk tegen een balletje trappen, gaan wij er mee aan de slag. We hebben met de clubs vooraf goede gesprekken gehad. Soms kom je dan ook tot de conclusie dat het niet haalbaar is." Fred van Hasselt: „We zijn bij alle clubs die spelers leveren training gaan geven, één keer in de twee weken. Je hoort :tie. foto Mark Neelemans wel eens de vraag waarom we niet bij een D2-elftal kijken, maar wij gaan ervan uit dat clubs namen van hun beste spelers doorgeven. Natuurlijk worden er ook vraagte kens geplaatst. Sommige mensen denken dat het geldklopperij is. Wij willen alleen maar proberen spelers beter te maken en hopen dat clubs zien dat we goed bezig zijn. Ouders en zelfs ook clubs uit andere regio's zijn zeer enthou- MEEST GELEZEN 1. Telussa uitgekeken op voetbal 2. Kloetinge overtuigend langs RCS 3. PSV aast op spelers van topclubs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Europa, ikain"! -i5) r.v- 11-daagse cruise stedentrip Istanbul vertrek mei t/m okt. Inclusief: vliegreis, taxen, transfers 3 nachten in 3-, 4- of 5-sterren hotel in Istanbul met ontbijt, 8-daagse cruise met het 4-sterren schip MV Crista! o.b.v. volpension langs o.a. Mykonos Israël, Egypte, Kreta en Athene. nt/crl33 /crl34 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62