winnaar van 2002 sport 129 I I Van der Nat nieuwe voorzitter KNHS Zeeland Kieran O'Shea verruilt HW'24 voor AZW En dat is drie Route aangepast wegens drukte f donderdag 15 april 2010 z waar bij de 26 koplopers die vijftig kilometer voor de finish ontsnap ten, maar toen vijf man de benen nam en daarna nog wat renners, liet hij ze allemaal gaan. Pas een ki lometer of tien voor de finish zet te hij de turbo erop. Op de Katten- dijksedijk bokste hij alleen tegen de wind in en achterhaalde de eer ste achtervolgers. Hij reed meteen door naar de kopgroep, die hij bij het Goese Meer achterhaalde. Hans Dekkers uit IJzendijke reed op die 20e april 2002 in de eerste achtervolgende groep. Hij was lid van de beloftenploeg van Rabo en aasde op een groepssprint. Die leek er te komen want ergens bij Wilhelminadorp sloot hij aan bij de koplopers. „Ik heb Cancellara niet bij de groep zien komen", her innert Dekkers zich. „Maar ik heb hem wel weg zien rijden. Na dat bruggetje over het kanaal keken we even naar elkaar en toen de- marrreerde hij. Hij had al snel een gat van honderd meter. Ik kende Cancellara wel. Bij de junioren had ik al vaak tegen hem gereden. Toen was hij al een groot talent. Hij was net een brommer. Als hij weg was kon je hem nog moeilijk inhalen. Net als zondag in Pa- rijs-Roubaix." „Voor ik het wist, was Cancellara weg", weet de Belg Geert Omloop nog. „Hij ging zo hard, het had geen zin meer om op de pedalen te gaan staan." Omloop won de sprint om de tweede plaats. Dek kers werd derde. Cancellara had op de eindstreep zes seconden voorsprong'op de kopgroep die hij in no-time tot achtervolgers gedegradeerd had. Cancellara's ploeggenoten Davis en Petrov werden respectievelijk zevende en negende. De ontlading na de finish was groot. De Ma- Tonny Huijzen pei-renners vlogen elkaar om de nek. De revanche was daar. Ook de Australiër Michael Rogers deel de in de feestvreugde, hoewel hij slechts 101e was geworden. Maar hij had veel vuil werk opgeknapt. Zit er in het peloton dat zaterdag van start gaat een nieuwe Fabian Cancellara? „Ja, misschien wel", denkt Tonnie Huijzen. Hij noemt de naam van de Sloveen Marko Kump, die dit jaar al verschillende goede resultaten behaalde. Zo won hij afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen voor beloften. „Een klasbak", meent Huijzen. „En hij rijdt in een sterke ploeg." De Kloetinger noemt natuurlijk ook de naam van de Amerikaan Taylor Phinney, al twee keer we reldkampioen op de achtervolging. „O ja, de Duitsers hebben natuur- ijk John Degenkolb, al tweede en derde in de ZLM tour. Tsja, en dan hebben we de Belgen natuurlijk. En de internationale ploeg rijdt met een jongen uit Eritrea." Huij zen noemt nog heel wat namen. Te veel om op te noemen. MIDDELBURG - Vanwege de ver wachte drukte komend weekeinde op de Zeeuwse wegen is de route van de ZLM tour enigszins aange past. De karavaan gaat na de passa ge van de Zeelandbrug niet over de hoofdweg van N256 (Delta weg), maar over de parallelweg daarvan. Die wordt gevolgd tot de afslag richting Wolphaartsdijk, waarna het originele parkoers wordt gevolgd. door Lucien Roelandt KAPELLE - Paul van der Nat is dins dag in de Vrone in Kapelle als nieu we voorzitter van de Koninklijke Nederlands Hippische Sportbond regio Zeeland gekozen. De vijftigja rige inwoner van Heikenszand neemt het stokje over van Léon Phemambucq, die ruim dertien jaar aan het roer stond. Een perio de waarin hij, naar zijn zeggen, zich als bestuurder altijd heeft in gezet voor de individuele sport binnen het grote geheel. „Juist om dat ik weet hoeveel energie het kost om serieus je sport te beoefe nen heeft de sporter daar recht op." Een van die rechten is volgens de vertrekkende preses dat concour sen voor de sporters worden geor ganiseerd en niet voor de vereni gingen of maneges. „Uiteraard is de organisatie en accommodatie belangrijk, maar ze horen in dienst te staan van de sporter. Daarom erger ik me steeds aan het feit dat de dressuuruitslagen niet direct na de proef bekend worden gemaakt maar pas bij de prijsuitrei king. Hoeveel spannender is het niet dat direct te doen. Hier valt nog veel te winnen." Een ander opvallend aspect uit zijn voorzittersperiode noemde Phemambucq de zich steeds mani festerende tegenstelling Zeeuws-Vlaanderen en de rest van de regio. Het zou me een lief ding waard zijn als meer geïnvesteerd wordt in wat we samen hebben dan in de tegenstelling. We wer ken tenslotte voor de paarden sport in Zeeland en Goe- ree-Overflakkee en laten we ons daar op focussen. Ik geef dat mijn opvolger dan ook van harte mee." In zijn vooruitblik vroeg Phemam bucq zich af of het niet wenselijk is om het aantal verenigingen te rug te brengen tot maximaal tien. „Verenigingen waarin bestuurs kracht door samenvoeging wordt versterkt. Verenigingen die hun verantwoordelijkheid nemen ten aanzien van jeugdactiviteiten en sportstimulering in de meest bre de zin van het woord." Wat de zelf standigheid van de regio aangaat, vindt Phemambucq dat er in ver dere fusietrajecten met andere re gio's niet te veel energie moet wor den gestoken. UIT ATLETIEK Marathon Rotterdam: Patrick Vervaet 3.04.46, Paul Weemaes 3.13.48, Rudy Neve 3.26.42, Rene Janse 4.55.40. p. DAMMEN Emmen. NK mannen. Zevende ronde: Balja- kin-Heusdens 1-1, Lemmen-Boomstra 1-1, Ste- ijlen-Derkx 1-1, Thijssen-Winkel 1-1, Meurs-Scholma 2-0, Van Dusseldorp-Dolfing 1-1. Stand: 1. Baljakin 10, 2. Boomstra, Meurs, Dolfijn 8, 5. Thijssen, Heusdens, Winkel, Steij- len 7, 9. Scholma, Van Dusseldorp 6, 11. Lem- men, Derkx 5. WIELRENNEN Overijse (Bel). Brabantse Pijl: 1. Rosseler (Bel) 200,5 km in 4.45.07, 2. De Cendt (Bel), 3. Van de Walle (Bel), 4. Martens (Dui) 0.43, 5. Gilbert (Bel), 6. Voeckler (Fra), 15. Kroon 0.57, 18. Hoogerland 1.07. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AXEL Kieran O'Shea is aan zijn laatste maanden bij HW'24 bezig. De mid denvelder, die al elf seizoenen voor de zondag-derdeklasser uit Hulst voetbalt, maakt na dit seizoen de overstap naar AZW. De Axelse zaterdagclub is nog in de race voor promotie naar de tweede klasse. O'Shea speelde in het verle den ook voor Hoek, de jeugd van NAC en Axel. Met HW'24 behoort promotie ook nog tot de mogelijk heden. foto Frans Meijer nog even bij de ploeg in het hotel in Wemeldinge geweest", vertelt Huijzen. „Ze hadden de dag daar voor de slag gemist in Veenen- daal-Veenendaal en zaten vol re- vanchegevoelens. In de ZLM tour moesten zij die fout goedmaken. Ik moest het hele parkoers nog eens met ze doornemen." Cancellara was die zaterdag opge staan met het gevoel dat hij zou winnen. Desondanks bleef hij lan ge tijd buiten beeld. Hij zat welis- BURGOS - Wielrenner Theo Bos heeft gisteren de openingsetappe van de Spaanse rittenkoers Castilia y Leon op zijn naam geschreven. De Nederlan der, die rijdt voor Cervélo, bleef in de 157,7 kilometer lange rit met finish in Burgos, de Australische Rabo-renner Graeme Brown voor in de massa sprint. Het was voor Bos zijn derde dagsucces dit jaar. foto Ruben Garcia/EPA 12.57 doorkomsttijd EE3 nog te rijden kilometers R ravitaillering ...p Westénschouwer Zierikzee^x 14.07 OH Neeltje Jans Kamperland Geersdijk Vertrek 12.30ISB Markt Goes Wolphaartsdijk 14.37 33 $/j|helnünadorp' Lx 's-HeerHendrikskinderèKN. - r *-") Kattendijke 12.41033 JtWemeldinge 14.52E3 Lewedorp -Heer Arendskei Nieuwdorp Hansweer 's Heerenhoek Laatste 20 km Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61