2o [zeeland Dromen van zorgunit in centrum Heikant 'Altijd hobby, Westelijke kanaaloever niet op de lange baan Kloosterzande krijgt nieuw dorpshart keuken! J""»"111111 a Inwoners kunnen zich uitspreken tijdens droommarkt Boekenmarkt voor Kenia in De Klinge AMBACHT Nico Oosterhuis is gespecialiseerd in 1S1G 'Dag van de nacht' bij Pot in Axel Vier zeventallen meisjesvoetbal een ronde verder donderdag 15 april 2010 door Harold de Puysseleijr HEIKANT - Inwoners van Heikant dromen van een zorgunit in het centrum van het dorp, met altijd een dokter in de buurt. Een gezellig dorpsplein met wat winkeltjes, planten en bankjes er omheen is een toekomstvisioen van weer andere Heikantenaren. Ze maakten hun dromen bekend in een enquête over de leefbaar heid op het dorp. Die is afgenomen door leerlingen van de plaatselijke basisschool in het kader van het droomtraject 'Heikant in 2020'. De kinderen in terviewden 55 mensen uit het dorp aan de hand van veertien vra gen. Zes op de tien ondervraagden vin den dat ze in een leuk dorp wo nen. Negen op de tien vindt dat er weinig tot geen voorzieningen zijn, en bijna iedereen (95%) praat met de buren. Bijna de helft van de deelnemers aan de enquête (46%) ziet graag meer activiteiten. Slechts één op de tien Heikantenaren is ontevre den over de verbindingsroutes. De oudste deelnemer die zich liet ondervragen was 85 jaar, de jong ste 9. De dorpsraad zet in het Droom- project samen met de stichting Welzijn Hulst de bakens uit voor een dorp waar het ook over tien jaar nog goed is om te leven. Bij de dromen over hoe Heikant er dan uit ziet, horen ook een bibli otheek, een opgeknapte speeltuin bij de Schooldreef en geen drem pels meer in de straten omdat er voldoende politiemensen zijn om door Wout Bareman TERNEUZEN - De ontwikkeling van de westelijke oever van het Kanaal Gent-Terneuzen tussen het slui- zencomplex en de brug bij Sluiskil moet niet op de lange baan wor den geschoven. Dat botst met de plannen van havenschap Zeeland Seaports. In de onlangs gepresenteerde struc tuurvisie 2025 gaan B en W van Terneuzen ervan uit dat het ruim honderd hectare grote gebied voor lopig gewoon landbouwgrond blijft. Het plan om er een groot be drijventerrein voor met name dis tributiecentra in te richten, gaat in de ijskast. Havenschapsdirecteur Hans van der Hart echter: „Het is voor ons een strategisch gebied. We hebben ons als havenschap al tijd sterk gemaakt voor ontwikke ling ervan en dat laten we zomaar niet los. Wat in de structuurvisie staat is in strijd met onze plan nen." Hij ziet tal van mogelijkhe den voor het gebied, zeker wan neer de plannen voor de Wester- schelde Container Terminal alsnog worden verwezenlijkt. „Je kunt daar dan zowel opslag als overslag én verwerking van producten con centreren. Maar ik zie ook moge lijkheden voor de behandeling van halffabrikaten van Dow Benelux." Als - na de crisis - het gebied rond de Autrichehaven vol loopt, is de westelijke kanaaloever de eerstvol gende optie voor bedrijfsvestiging. snelheidscontroles te houden. Nog ambitieuzere wensen zijn een over dekte ijsbaan, een zweefvliegveld en een sportpark met zwembad. Meer dan dertig Heikantenaren hebben de voorbije maanden in verschillende werkgroepen ook ge brainstormd over de toekomst van hun woonomgeving. Ze presenteren die komende zater dag in dorpscentrum 't Heike. Elke bezoeker krijgt daar tussen 14 en 17 uur tien stembiljetten, waarmee ieder zijn voorkeur kan uitspre ken. Aan het einde van deze Droommarkt wordt bekend ge maakt welke plannen het beste aanslaan bij de bevolking. Die maatregelen verwerkt de dorpsraad vervolgens in een dorps visie. Getracht wordt om die in de loop van de komende jaren uit te voeren. DE KLINGE - Stichting Buru Nyak- were Nederland (SBNN) uit Hulst houdt zondag 2 mei een boeken markt tijdens de jaarmarkt in De Klinge. De boekenmarkt vindt plaats in Het Parochiehuis aan de Sint-Gillis- straat in De Klinge. De deuren zijn open van 10 tot 16 uur. Het is de tweede keer dat SBNN met haar boekenmarkt de grens overtrekt. De opbrengst komt ten goede aan 28 basisscholen in het Keniaanse werkgebied van de stichting. Wie materiaal voor de boeken markten af wil staan, kan contact opnemen met Karin Cammaart (0114-310385), of mailen naar info@sbnn.nl Alle soorten boeken zijn welkom. In Steenovens: de Rolls-Royce MK 6 vierdeurs sedan, vorige eigenaar door Sheila van Doorsselaer Over het dijkje in buurt schap Steenovens, diep in de polders tus sen Axel en Zaamslag, rijden over het algemeen vooral veel fietsers. En... Rolls-Royces. Een onopvallend pand in het ge hucht herbergt het garagebedrijf van Nico Oosterhuis, één van de slechts twee in Nederland gevestig de reparateurs/restaurateurs van het majestueuze automerk Rolls-Royce. Hoe prestigieus, statig, en vooruit, ook een beetje snoeverig, de Rolls-Royce mag zijn, zo nuchter is de man die de bolides voor hun owner-driver in onberispelijke staat op de weg houdt. De geboren en getogen Groninger Nico Ooster huis (69) houdt niet van dikdoene rij. Hij komt naar eigen zeggen 'uit een monteursnest' maar was toen hij de HTS verliet nog niet rijp voor een eigen zaak. Dat kwam pas na wat jaren in loondienst. Dat hij besloot zich te gaan specia liseren in Rolls-Royces, toch een opmerkelijke keus, kwam door zijn baas. Die had een Sim- ca-Chrysler garage, maar reed Rolls. „Ik heb daar toen veel aan gesleuteld. En ik vond het heer lijk." Hij kwam in Zeeuws-Vlaan- deren terecht omdat hij daar voor zijn voormalige werk geregeld, en met veel plezier, moest zijn. OOK VOOR VERVAfIGINGSAPPARATUUR terneuzen b.v. Wij zijn,pat tevreden, cd* u> het bent! V- wmammmsst VOCELWAARDE - De meisjesvoetbal- teams van de basisscholen Gasper van der Heyden (Axel), Ter Dui nen (Kloosterzande), Inghelosen- berghe (Stjansteen) en de Waran de (Axel) spelen woensdag 21 april in Kloosterzande om een plaats in de strijd om het Zeeuws kam pioenschap. De vier zeventallen wonnen gisteren de voorronde op de sportvelden van Vogelwaarde en Corn Boys (Sas van Gent). In totaal streden 20 teams om de vier regio finaleplaatsen. Ter Duinen bleek met een doelssaldo van 18-0 ijzersterk. Volgende week woens dag spelen, ook in Kloosterzande, de jongenszeventallen om deelna me aan de Zeeuwse titelstrijd. Hiervoor hadden zich al eerder Ter Doest (Graauw), Heidepoort (Heikant), Canisius (Zuiddorpe) en Prins Frederik Hendrik (Sas van Gent) geplaatst. AXEL - Pot Interieur in Axel houdt zaterdag 17 en zondag 18 april voor de tweede keer in successie de 'Dag van de Nacht'. Tijdens dit grootse evenement worden bezoe kers meegenomen naar de diepste geheimen van de slaapkamer; het mysterie van de nachtrust, de kunst van ontspanning en essen tie van een gezonde slaap. Beide dagen kunnen bezoekers deelne men aan workshops en presenta ties. Ook kunnen vragen worden gesteld over nachtrust. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Het plan voor de bouw van in totaal tweehon derd woningen en een aantal com merciële ruimten in het centrum van Kloosterzande komt in de in spraak. Mensen met bezwaren of andere opmerkingen over dit plan Kloos terzande Oost kunnen tot en met 26 mei bij de gemeente terecht. Iedereen kan zich woensdag 21 april inhoudelijk laten informeren tijdens een bijeenkomst in het ge meentelijk servicepunt. De infor matieavond aan het Hof te Zande- plein 11 in Kloosterzande is van 18.30 uur tot 21 uur. Na de uitvoering van het plan krijgt Kloosterzande een geheel nieuw dorpshart. De woningen worden namelijk onder andere ge bouwd op drie locaties aan de Hulsterweg; de terreinen van de voormalige melkfabriek, loonbe drijf Weemaes-Kindt en de brand weerkazerne. In de eerste fase wor den 49 woningen en zestien appar tementen gebouwd op de locatie 'Bas Rijk' op de hoek van de Huls terweg en de Groenendijk, en zes woningen op de plaats van de oude melkfabriek. De tweede fase behelst het terrein van Wee maes-Kindt en de brandweerkazer ne. De gemeente is met de project ontwikkelaar een samenwerkings overeenkomst aangegaan. De ont wikkelaar maakt het hele gebied bouw- en woonrijp en draagt stra ten en plantsoenen daarna over aan de gemeente. Het ontwerp-be- stemmingsplan ligt ter inzage in de gemeentewinkel in Hulst. Het plan is ook beschikbaar op de web site van de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56