zeeland 119 in de Europaschool Bloemen snijden wordt een makkie vakantie een lintje Bakens NU TOT 50% KORTING! F SIKKENS EN SIGMA (BUITENVERVEN H Visserijbuurt in nieuwe riolering donderdag 15 april 2010 gemeente Sluis zijn prima." De ver bouwing van de school is inder daad niet voor zijn tijd, blijkt tij dens een rondje door het zestig jaar oude gebouw. Dat is helemaal op. Scheuren zitten in de muren en opbergruimte of aparte plek ken voor personeel zijn er niet. Ook is er geen ruimten waar indi vidueel met de kinderen gewerkt kan worden. Daardoor werken groepjes kinderen soms op de gang, tussen de opgeslagen spulle tjes waar nergens anders plaats voor is. De directeur zit in een mi ni-kamertje; groot genoeg om in te werken, maar nauwelijks ge schikt om mensen te ontvangen. Groep 6, 7 en 8 krijgen les in een noodlokaal, dat tegen het gebouw is neergezet. Als de kinderen naar een andere plek in het gebouw wil len, moeten ze over het school plein. ,,'s Zomers is het hier echt foto Mark Neelemans warm", zegt meester Jeroen. „Het is hier eens 37 graden geweest." De verbouwing van de Euro paschool mag een kleine zes ton kosten. Het is aan de school om te kijken hoe die het beste te besteden. Daarvoor is een bouwcommissie in het leven geroe pen, met daarin vertegenwoordi gers van de school, ouders, dorps raad en gemeente. De groep is be zig een plan van eisen op te stel len, waar aannemers straks mee aan de slag kunnen. Het gebouw gaat flink op de schop. „Alleen de voorgevel en een deel van het dak blijven", zegt Moelker. Kern van het gebouw wordt een grote ge meenschapsruimte. De andere ruimten (drie lokalen, personeels- kamer, plek voor individuele bege leiding en opbergruimten) komen eromheen. „De lokalen zijn in principe open. We kunnen ze slui ten met schuifdeuren. Daardoor kun je van de hele school één open ruimte maken." De indeling sluit aan bij het idee over modern onderwijs, dat ook de Europaschool aanhangt. „We werken steeds vaker met kleine groepjes, vaak met kinderen van verschillende leeftijden. Dat kan prima in de nieuwe, centrale ruim te. Daar komen ook de computers. En we kunnen er vieringen, ouder avonden en vergaderingen hou den." Ook het schoolplein krijgt een opknapbeurt. De verbouw wordt binnenkort aanbesteed. De aannemer die uit eindelijk de opdracht krijgt, vult de details van het plan in. Creativi teit is daarbij vereist, stelt Moelker. „We denken dat dit plan is uit te voeren binnen het beschikbare budget, maar alleen als de aanne mer met creatieve plannen komt." Onderdeel daarvan is het vinden van een oplossing voor het huis vestingsprobleem dat ontstaat tij dens de verbouwing. „We moeten hier voor ongeveer een half jaar weg", stelt Moelker. „We zijn be nieuwd waar we in die periode on derwijs zullen geven. We wachten rustig af met welke ideeën de aan nemers komen." De directeur gaat ervan uit dat de verbouwing na de zomer kan be ginnen. De school zou dan begin volgend jaar de nieuwe ruimten moeten kunnen betrekken. Adriaan Dieleman, Kim van Rooijen, Frank de Kramer, Thomas Doolaege, Mozanne van Willigenburg en Mariët Muilwijk (vlnr). foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Met hun opmerkelijke bloemensnijder wonnen ze vorige week de tweede prijs in de Zeeuw se finale van een wedstrijd voor mbo- en hbo-mini-ondernemin- gen. Het apparaat dat de stengel van een bloem schuin afsnijdt en tegelijkertijd de bladeren en doorns van de stengel haalt, is vanaf vol gende week te koop. De productie is in volle gang. De zes studenten van de opleiding filiaalmanager/zelfstandig onderne mer aan het ROC Westerschelde in Terneuzen richtten samen het mi ni-bedrijf Flauwer Power op, bij wijze van eindopdracht. Alle aspec ten van het ondernemen moeten daarbij aan bod komen. Adriaan Dieleman, Kim van Rooijen, Mo zanne van Willigenburg, Frank de Kramer, Thomas Doolaege en Mariët Muilwijk hebben wel twee maanden zitten dubben. „Het gaat vooral om een goed ondernemings plan, maar we wilden toch iets in de markt zetten dat er nog niet is, dat een probleem oplost." Pa Van Rooijen kwam met het idee van de bloemensnijder. Immers, het goed schuin afsnijden van de stengel vormt de grootste bron van ergernis wanneer je een ruikertje in een vaas wilt zetten. De body van de Flauwer Power be staat uit merantihout. De bladeren van de bloemstengels worden ge stript door een rvs-radje en vervol gens schuin afgesneden met een vervangbaar mesje. Twee apparaten in één dus. Op de ronding van het hout kunnen thema-stickers wor den geplakt. „We hebben er met hartjes, bloemetjes voor moeder dag en ook een WK-versie", vertelt Adriaan Dieleman. „Mannen die tij dens het WK teveel voor de tv han gen, kunnen dan als goedmakertje hun vrouw een bosje bloemen met onze snijder geven." De zes ROC-studenten zetten sa men 230 bloemensnijders in elkaar. Vanaf volgende week zijn ze voor 9,98 euro te koop bij, de Ciooo in Terneuzen en Hoek en diverse bloe- menzaken. De jonge ondernemers gaan hun product ook aan de man brengen op Koninginnedag, op de markt in Terneuzen en in het win kelcentrum Zuidpolder. Als ze er honderd verkopen, zijn ze uit de kosten. De 75 aandeelhouders - ie der goed voor vijftien euro - schen ken de eventuele winst aan het Ki- ka kinderfonds. door Martijn de Koning doorn - Het was 'ns wat anders voor Jan Lonink: koninklijke on derscheidingen uitreiken in het Utrechtse Doorn. Gisteren be noemde hij daar het echtpaar Jaco- mina en Paul Verplanken tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Het Terneuzense paar is in Doorn in het kader van de Zeeuwse Va kantieweek, die daar jaarlijks plaatsvindt in het F.D. Roosevel- thuis. Protestantse kerken bezor gen er mensen met een lichame lijk handicap een ontspannen tijd. Het echtpaar Verplanken helpt al sinds de jaren zeventig met de or ganisatie van de reis, wat één van de redenen was dat ze een lintje kregen. Het duo zet zich ook al ja renlang in voor andere zaken rond de Protestantse Kerk in de omge ving van hun woonplaats Terneu zen. Jacomina (58) is koster in Ter neuzen en diaken in Sas van Gent. Ook zingt ze al dertig jaar in het kerkkoor, waarvan ze ook secreta ris is. Haar man Hans (59) helpt bij de organisatie van evenementen van de kerk. Verder was hij zo'n dertig jaar geleden een poos secretaris van de Zeeuwse Wandelsport bond en geeft hij nu rondleidin gen bij het Portaal van Vlaanderen in de Terneuzense haven. Beiden brachten ook jarenlang be woners van zorgcentrum Ter Schorre naar de kerk. breskens - De gemeente Sluis is begonnen met het uitvoeren van rioleringswerkzaamheden in de Visserijbuurt in Breskens. Het be drijf KWS/MJ Oomen is al bezig in de Havenstraat. Dat duurt zes weken. Vanaf 3 mei is de Hullustraat aan de beurt (vijf weken), daarna vol gen de Visserijstraat (vanaf 31 mei, vijf weken) en de Scheepvaart straat (vanaf 5 juli, vier weken). Na de zomer gaat het bedrijf ook nog aan de slag onder de Papen- drecht. Verkeer kan overlast ondervinden van de werkzaamheden. Omlei dingsroutes worden met borden aangegeven. MET DEZE PRIJZEN KUN JE B SCHILDEREN.. Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 r.tmcwoonwin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55