i8l Nooit meer 37 graden pfr tË3& Echtpaar krijgt 'op Kranig kind Werk van Rambonnet in galerie Pand 3 Gospelpodium zingt in Scheldetheater Tuinarchitect geeft advies in bibliotheken Lijst Babijn wil antwoorden op papier Meedoen aan quiz Breskens 500 kan nog VERBOUWING Basisschool in Zuidzande wacht grondige opknapbeurt Het voorjaarsgevoel van comfortabel loopplezier Berkhout schoenmodes almanak Onderzoek voor duiding historie van Aardenburg donderdag 15 april 2010 PHILIPPINE Caro Rambonnet exposeert tot en met li juni in galerie Pand 3 aan de Gentbreedstraat in Philippine. Ze laat wandobjecten en schilderijen zien. De kunstenaar uit Zutphen werkt met een veelheid aan stijlen. Ze ver klaart dat met de woorden: 'soms wil ik mooi schilderen, soms lelijk. Soms gevoelig, soms bot. Soms dom, soms slim'. De expositie, met vooral recent werk, is te zien op donderdag en vrijdag tussen 13.00 uur en 16.30 uur en op afspraak: 0115 491991. TERNEUZEN Gospelpodium Zeeland geeft ko mende vrijdag een concert in het Scheldetheater in Terneuzen. De groep, die tot voor kort J&G Zee land heette, brengt een nieuw pro gramma onder de naam Never gon na stop. Het koor bestaat uit ruim honderd Zeeuwen en neemt een eigen bege leidingsband mee. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 18,50 euro. Het Gospelpodium staat op 7 en 8 mei ook nog in theater De Mythe in Goes. VIDEO Voor een video over de nieuwe leen- rollators in Terneuzen, kijk op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's TERNEUZEN/OOSTBURG Tuin- en landschapsarchtitect Tom de Witte is morgen te gast in de bi bliotheek in Terneuzen en zater dag in de vestiging in Oostburg. Dat gebeurt in het kader van de Na tionale Tuinontwerpdag, die voor morgen op de kalender staat. Iedereen kan bij De Witte koste loos terecht met vragen over de in richting en het ontwerp van tui nen. De Witte is in Terneuzen tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 17.00 uur en in Oostburg van 10.00 tot 12.30 uur. OOSTBURG De Lijst Babijn neemt geen genoe gen met de toezegging van gedepu teerde Marten Wiersma om vragen over Waterdunen mondeling te be antwoorden. De Sluise partij stuur de vorige maand een lijstje vragen over het project naar het provincie bestuur. Wiersma liet fractievoor zitter Francois Babijn weten mon deling op de vragen in te willen gaan op een bijeenkomst over Wa terdunen, later deze maand. Babijn eist schriftelijk antwoord, onder meer omdat mondelinge antwoor den niet op papier gezet worden. BRESKENS De eerste tientallen inzendingen met oplossingen van de 'quiz Bres kens 500 jaar' zijn binnengeko men. Meer oplossingen blijven wel kom. De quiz stond vrijdag 9 april in de krant. Degenen die dat exem plaar niet meer bij de hand heb ben, kunnen de vragen nog vinden op www.pzc.nl/breskens500. Oplossin gen kunnen tot en met zondag 18 april via diezelfde internetlink wor den verzonden, dan wel - al dan niet op de antwoordbon uit de krant - naar: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. door Martijn de Koning ~Y arenlang was er onduidelijk- I heid over de toekomst van de I Europaschool in Zuidzande. I Nu is er helderheid: het ge- J bouw gaat op de schop. Tot opluchting van directeur Kees Moelker. „Het is niet fijn als je als team op een bepaalde manier les wilt geven, maar dat niet kan door beperkingen van het gebouw." De Europaschool pleit al jaren voor nieuwe huisvesting. Die liet echter lang op zich wachten. De fi nanciële positie van de gemeente Sluis, gekoppeld aan de discussie over voortbestaan van kleine scho len, maakten dat personeel, ouders en leerlingen lange tijd in onzekerheid verkeerden over de toekomst van het gebouw. De kogel is nu toch door de kerk. Moelker kreeg onlangs van het Sluise college de belofte dat de zes ton, die eerder al voor het opknap pen van de school werd gereser veerd, kan worden aangewend voor de verbouwing. Moelker wil liever niet praten over de bewogen geschiedenis. „Dat heeft geen zin. Bovendien ben ik hier nog maar sinds oktober werkzaam. Ik weet er weinig over en draag dus geen rugzak vol met dingen uit het ver leden mee. Mijn contacten met de "c 8569 I Diverse z.Perfecte 3.Verwisselbaar Voor deskundig advies naar saéssasa hgbajwiiaang «efced Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 62 Tip? redactie@pzc.nl De driejarige Yentldie later onge twijfeld bouwvakker wordt, is beze ten van kranen. En dus neemt oma haar regelmatig op sleeptouw, kris kras over Schouwen-Duiveland op zoek naar noest gravende en takelen de machines. Bij Zierikzee ontdekten ze een heel regiment machines die aan het graven waren ten behoeve van de natuur. De geniepige wind deed Yentl diep in haar kraag dui ken. Ze genoot. Maar in stilte, was oma opgevallen, want anders praatte haar meisje hon derduit. Al snel kwam ze zelf met de verkla ring: „Oma, koud hè! Dat vindt mijn tong ook. Die denkt: ik blijf vandaag maar lekker binnen." AARDENBURG - De provincie stelt 105.000 euro beschikbaar voor het uitwerken van diverse opgravings- onderzoeken in Aardenburg. De wetenschappelijke uitwerking van Romeinse sporen en vondsten moet meer inzicht geven in bewo ning, economie en verdediging van de Nederlandse kustzone. Dat is ook internationaal van belang, omdat de Romeinse opgravingen in Aardenburg 'grote potentie heb ben' meer zicht te geven op ont staan en ontwikkeling van een kustverdedigingszone langs de he le Noordzeekust. Resultaten van het onderzoek kunnen weer wor den gebruikt voor nieuwe locaties voor archeologische opgravingen. Hans en Jacomina Verplanken werden in Doorn verrast door burgemeester Jan Lonink. foto Diederik van Kesteren ■i'V Ti- Directeur Kees Moelker wijst op de kapotte zonwering voor de ramen van de Europaschool.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54