PZC 7 Weinig uitschrijvingen katholieke kerk Alie Sonke vraagt octrooi aan Fietsenstalling gesloten I déDRVKKERY 7FPI n/pr.Vi A AMnPPFKÏ' 18 en 19 20 en 21 ZEEUWS -VL AAN D EREN Pastores besteden aandacht aan onthullingen over seksueel misbruik door priesters Fietsroute langs cultureel erfgoed 4-<£- L» U ¥V D V Lnnl^l L/ l\L IN Donderdag 15 april 2010 Nooit meer 37 graden in de Europaschool Altijd hobby, het voelt nooit als werk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Binnen de parochies in Zeeuws-Vlaanderen heeft slechts een beperkt aantal gelovigen zich uit laten schrijven als katholiek in verband met de onthullingen over seksueel misbruik door priesters. Dat zeggen woordvoerders van de drie interparochiële verenigingen in de streek. Tijdens de vieringen in de kerken is de afgelopen weken volgens de woordvoerders aandacht geschon ken aan de kwestie. „Wij hebben het afgelopen week end namens het pastoresteam in de vieringen een kanselboodschap laten horen", zegt pater Joop Reurs van de interparochiële vere niging in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. „Op die manier hebben wij la ten weten dat wij het ook heel erg vinden wat er in het verleden is ge beurd en dat we meeleven met de mensen die daar slachtoffer van zijn geworden." Volgens Reurs heeft in de gemeente Hulst slechts een beperkt aantal gelovigen het lidmaatschap van de kerk opge zegd. De ophef over het seksueel mis bruik is in West-Zeeuws-Vlaande- ren voor drie van de ongeveer acht duizend parochianen aanleiding geweest zich uit te laten schrijven uit de katholieke kerk, zegt pastor Frans van Geyt uit Oostburg. „Het zijn mensen die al langer met die gedachte speelden, maar er nog niet toe gekomen waren om die stap daadwerkelijk ook te zetten. Alle publiciteit is voor hen aanleiding geweest zich nu wel uit te laten schrijven." In de kerken in het westelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen is er aan dacht aan besteed in de voorbeden tijdens de Goede Vrijdagvieringen, laat Van Geyt verder weten. Dat is overigens op meer plaatsen ge beurd, op verzoek van het bisdom. Pastoor Miel Erpelinck van de Eli- sabethparochie van de negen ge loofsgemeenschappen in Midden Zeeuws-Vlaanderen laat tenslotte weten dat ook daar het aantal uit geschreven katholieken tot een mi nimum beperkt is gebleven. „Wij betreuren uiteraard wat er al lemaal is gebeurd, maar schoffelen dat niet onder de mat", aldus Erpe linck. „Wij maken bij elke gelegen heid die er is duidelijk dat bij ons iedereen van harte welkom is en blijft. Want de commotie beperkt zich niet tot het seksueel mis bruik, maar gaat bijvoorbeeld ook over homoseksualiteit." terneuzen - De leenrollators in de bewaakte fietsenstalling aan de He rengracht in Terneuzen zijn al bij voorbaat een hit. Initiatiefneem ster Alie Sonke (73) en wethouder Co van Schaik namen gisteroch tend de hulpmiddelen onder grote belangstelling in gebruik. Dat was niet voor niets. Terneuzen heeft dankzij Alie Sonke een landelijke primeur, volgens een enthousiaste Co van Schaik. Mensen die slecht ter been zijn en die nog wel kunnen fietsen, kun nen met de leenrollators het cen trum van Terneuzen in. Wie met de auto is, mag dat ook. „Het is zo'n simpel idee", zei Van Schaik, „dat nog niemand erop gekomen was." Hij prees Alie Sonke als 'on ze goedkoopste beleidsmedewerk ster'. Dat haar idee is uitgevoerd, is haar beloning. „Misschien kan ik er nog octrooi op aanvragen", rea geerde de Terneuzense direct. De rollators, twee stuks, zijn beschik baar gesteld door Zorgsaam. Een derde is al in aantocht, van ie mand die Alie Sonke belde dat ze nog een rollator van haar overle den moeder heeft staan. Dethon- medewerkers van de stalling wa ren daar blij mee. „Als het straks maar niet helemaal volstaat met leenrollators." Markt 51 Middelburg T0118 886 886 terneuzen - De bewaakte fietsen stalling achter de View-bioscoop aan de Nieuwstraat in Terneuzen is gesloten. De belangstelling voor de stalling die tot laat in de avond open was voor uitgaanspubliek, was minimaal. Dethon-medewer- kers die de stalling bemensten, werden ook nogal eens 'onheus be jegend'. „Doordeweeks kwamen er per dag vaak niet meer dan één of twee klanten", aldus Frank de Poorter van Dethon Groen, „en zaterdag waren dat er hooguit zeven. Mede werkers vonden het daarom ook niet meer leuk om er te werken." De bewaakte fietsenstalling aan de Herengracht loopt juist heel goed. Jaarlijks maken daar ruim 40.000 mensen gebruik van. Met de Fietsersbond gaat de ge meente nu bekijken of er elders bij de binnenstad nog een fietsenstal ling moet komen. Wethouder Co van Schaik noemt de omgeving van het gemeentehuis als een mo gelijkheid. za. 17 april za. 17 april, 15.00-16.30 uur: Record Store Day Danny Vera 12.30-13.45 uur: di. 20 april, 20.00 uur Masterclass met in de Zeeuwse Bibliotheek: Torre Florim 6- Joris van Welsen Hans Dorrestijn 14.00-15.00 uur over vogels SLAZ i.s.m. Staatsbosbeheer The art of the webcam kaarten in De Drukkerij door Ron van der Sterren boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl SLUIS - Voor wie van fietsen en cul tureel erfgoed houdt, heeft VVV Zeeuws-Vlaanderen een route van 48 kilometer uitgestippeld. De rou te die onder meer door Sluis, Sint- Anna ter Muiden, Groede en Oost burg leidt, is gemaakt in het kader van het jubileumjaar 125 jaar VVV. Het routeboekje kost twee euro en is te koop bij VW-kantoren en via www.zeelandshop.com. Van de op brengst gaat de helft naar het Ro nald McDonald Kinderfonds. Alie Sonke, initiatiefneemster van de 'rollatoruitleen', en wethouder Co van Schaik maken samen een wandeling door de Terneuzense Noordstraat. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53