301 sport Ervaren trainer voelt zich thuis bij Togo Met stip dé cruise-specialist! S&s! stipreizen.nl In bijna elke kern zetelen clubs die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door de Bevelanden' worden sporters en sportclubs in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 12: Carlo De Waele, trainer van Togo. <f> Van der Meet verrast nummer één in Italië donderdag 15 april 2010 door Sven Remijnsen GOES - Toen hij in november vorig 1 jaar aan de slag ging als trainer bij Togo in Goes, reageerde zijn omge ving met verbazing. Wat had de oud-bondscoach van het Belgische nationale korfbalteam te zoeken bij een bescheiden derdeklasser in Nederland? Nu, een halfjaar later, telt Carlo De Waele zijn zegeningen. Hij heeft een vereniging getroffen die past bij zijn karakter: gemoedelijk en nuchter, maar toch ook ambitieus. Hij geeft leiding aan een team met jonge spelers, die enthousiast en leergierig zijn. En hij is in de voet sporen getreden van zijn vader, Charles De Waele, die ooit ook trainer was in Zeeland, bij Luctor in Terneuzen. Via zijn vader werd hij indirect op het spoor van Togo gebracht, ver telt De Waele (56). „Drie jaar gele den heb ik mijn vader begeleid in de laatste maanden van zijn leven. Hij had kanker. Ik ben toen ge stopt als korfbaltrainer. Pas eind vorig jaar kreeg ik weer zin in een uitdaging. Ik zocht via internet naar clubs die ik zou kunnen trai nen in Nederland en kwam bij To go terecht. Daar trof ik een bekend gezicht in Addy Rouw, de voorzit ter. Die kende ik uit mijn vaders tijd bij Luctor en uit mijn eigen pe riode als bondscoach van België." De Waele zocht contact met de voorzitter met de vraag of Togo een coach zocht voor het volgende seizoen. Omdat de toenmalige trai ner Robert longejan om gezond heidsredenen terugtrad, kon hij echter veel eerder beginnen. De Waele ging akkoord en sindsdien reist hij wekelijks meerdere keren op en neer tussen Oostakker, zijn woonplaats, en Zuid-Beveland. „Mijn bedoeling was om hogerop te trainen", zegt de Belg, fiscaal deskundige van beroep. „Het werd Togo en daar ben ik tevreden mee. Ik hoef niet meer te bewijzen dat ik de top kan bereiken, want dat heb ik in het verleden al gedaan. Maar korfbal is overal hetzelfde en winnen is winnen, op elk niveau." De club bleek al snel bij hem te passen. „Men is gemoedelijk, nuch ter en bescheiden, precies zoals de mentaliteit bij mij thuis in Oost-Vlaanderen is. Bij Togo zijn de spelers bovendien zeer verwe ven met de vereniging. Dat is lang niet overal zo." Met zijn nieuwe selectie werkte De Waele meteen een prima com- SCR petitie af in de zaal. Nu staat hij voor een moeilijke opdracht op het veld. „Ik heb een zware erfenis meegekregen, maar we moeten het kunnen redden. We hebben genoeg kwaliteit. Het probleem is alleen dat we door omstandighe den, zoals blessures en werk, de opgebouwde automatismen soms kwijtraken." De Waele werkt er stevig aan om die terug in het team te krijgen. Hij is aimabel en zachtaardig, maar kan ook hard en direct zijn als het moet. „Ik maak duidelijke afspraken met mijn spelers en die moeten worden nagekomen. Waar mag wel worden geschoten en waar niet? Togo heeft een jong team, daarom zijn de resultaten soms nog wisselvallig. Maar jonge mensen nemen snel dingen op en ik wil ze beter maken." Teams beter maken is de speciali teit van Carlo De Waele, vroeger als speler, later als trainer. Hij speelde 24 interlands voor België en won de Europacup met het Antwerpse Riviera. In de jaren ne gentig was hij vijf jaar bondscoach van België. „Wij bleven toen elf keer op rij binnen de drie treffers van Neder land. Daar kunnen ze nu alleen nog maar van dromen." De Waele bracht zijn ervaringen over op zijn zoon Kevin, die het tot 47 wedstrijden in de nationale ploeg schopte. Zelf werd hij ooit opgeleid door zijn eigen vader, Charles De Waele, die zijn eerste trainer was. „Zoals ik trots ben op mijn zoon, zo was hij trots op mij. Bij mijn interlands zat hij altijd op de voorste rij." SAN SEVERO Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren in een 10.000 dollar toernooi in het Italiaanse San Severo gewon nen van de nummer één van de plaatsingslijst, Anna Korzemiak, de nummer 256 van de wereld. Van der Meet kreeg vier matchpoints te gen, maar die werkte ze allemaal weg. In de derde set won ze uitein delijk de tiebreak met 10-S. In de kwartfinale speelt ze vandaag te gen de Italiaanse Erika Zachette. MEEST GELEZEN 1Telussa uitgekeken op voetbal 2. Kloetinge overtuigend langs RCS 3. PSV aast op spelers van topclubs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Carlo De Waele: „Ik hoef niet meer te bewijzen dat ik de top kan bereiken, want dat heb ik in het verleden al gedaan." foto Willem Mieras ""deelbii ,laatsen Ziestipreizen.nl/ispcr /ispc^ of/ispc53 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.slipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hul exd. Calamileilenfonds/reserve boek online of bel 020 - 66 22 222 ■voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.slipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52