T@©S 'Ik kreeg levenslang cel 41 binnenland 'Bekerfinale laatste keer in deze vorm' Rechtbank wil medewerkers screenen Bedreiging journalisten: 51 dagen de cel in Lucia de Berk is vrij omdat niet vaststaat dat de 'slachtoffers' door toedoen van menselijk handelen zijn gestorven. Ouders mijden opvang om hiv-patiëntje donderdag 15 april 2010 VRIJSPRAAK burgemeester ook maakt, spelen met of zonder publiek of zelfs afge lasting, we accepteren zijn beslis sing." De WD staat op het stand punt dat alleen supporters van Feyenoord bij de wedstrijd moe ten worden toegelaten. De partijen in de raad horen van daag welke maatregelen Aboutaleb wil treffen om de eindstrijd orde lijk te laten verlopen. De Rotterdamse politie wilde daar gisteren niet op vooruit lopen: „Wij zeggen niets over aantallen en inzet. De korpsleiding heeft daartoe besloten." Politievakbond ANPV liet gisteren al onomwonden weten dat de be kerfinale beter zonder publiek kan worden gespeeld. De ANPV noemt de inzet van zoveel agenten 'onverantwoord', die kunnen be ter worden ingezet voor opsporing en handhaving. De voetbalbond KNVB heeft gisteren besloten de kaartverkoop aan neutrale toeschouwers te sta ken. Het was volgens de voetbal bond moeilijk om een veilige groep afnemers te vinden. De Kuip zal op 25 april veel lege plek ken vertonen, ondanks de aanwe zigheid van ïo.ooo Feyenoord-sup- porter, 7700 Ajax-aanhangers en sponsors. pagina 3: commentaar ROTTERDAM - De Rotterdamse ge meenteraad zal burgemeester Ah med Aboutaleb vandaag steunen als hij besluit de bekerfinale Feye- noord-Ajax gewoon te laten voet ballen. De twee grootste partijen in de raad, PvdA en Leefbaar Rot terdam, menen dat het beladen duel moet doorgaan ondanks drei gende ongeregeldheden en de kost bare inzet van ruim duizend orde bewaarders en ME'ers. Duidelijk is echter volgens de Pv dA, de grootste partij in de Rotter damse raad, dat herhaling van een dergelijk risicovolle bekerfinale voortaan uitgesloten is. „In deze vorm is het echt de laatste keer", zegt PvdA'er Peter van Heemst. „Dat zeg ik niet alleen, dat zegt de KNVB ook. Welke afweging de Burgemeester Ahmed Aboutaleb Verpleegkundige Lucia de Berk, die gisteren werd vrijge sproken van zeven moorden en drie moordpogingen, schreef haar ervaringen op in Lucia de B. levenslang en tbs. Enkele fragmenten. AMSTERDAM - De wet moet zo wor den aangepast, dat straks ook rechtbankmedewerkers die zich met gevoelige zaken bezighouden kunnen worden gescreend. Dat zegt de Raad voor de Rechtspraak. Die is het eens met de leiding van de Amsterdamse rechtbank. De rechtbank heeft onlangs een griffier overgeplaatst en haar zus, een administratief medewerkster, ontslagen omdat de laatste via fa milierelaties mogelijk in contact stond met de onderwereld, terwijl de griffier steeds toegang had tot gevoelige informatie in het grote Amsterdamse liquidatieproces. Zo notuleerde de griffier bij de gehei me verhoren van de 'anonieme be dreigde getuige' Q5 in de veelvou dige moordzaak. Het rechtbankbestuur merkte dins dag op dat het nu nog verboden is medewerkers aan screening te on derwerpen, en dat het ondoenlijk is 'het privéleven van duizend me dewerkers in de gaten te houden'. Dat rechtbanken medewerkers niet mogen screenen is opmerke lijk, omdat de medewerkers van de andere betrokken partijen bij de grote strafprocessen, zoals poli tie en justitie, juist uitvoerig wor den onderzocht door de AIVD. De rechtbank vormt in die zin een mogelijke hiaat in de beveiliging. De arrestatie: „Ik sta op de galerij te roken, het is vroeg in de avond. Achter me ligt opa, op zijn bed, dood te gaan. Het is net of hij zijn harde pantser heeft afge legd en nu zijn ware gezicht laat zien. Of het hem niet meer kan schelen, dat hij stervende is. Er stopt een auto, twee mensen stap pen uit en lopen haastig in de rich ting van de groep. Ik zie dat het een politieauto is. Mijn hart slaat op hol, ik voel het bloed uit mijn armen en benen wegtrekken. O nee, ze komen voor mij! O nee toch? O, oma en opa! O God! Mijn hart gaat als een bezetene te keer. Ik kijk om me heen en zie overal vreemden in het kleine flatje. 'Ach, ik had het hier zo graag af willen maken', zeg ik, doelend op het be geleiden van oma en opa. (Later zal officier van justitie I. Degeling zeggen dat ik bedoelde dat ik mijn opa af wilde maken)." In de rechtszaal: „Elffers (Henk Elffers, getuige-deskundige en statisticus, red.) komt aan de getui- gentafel zitten, ook bij hem voel ik die machteloze woede naar boven ARNHEM - De rechtbank in Arn hem heeft gisteren een 18-jarige jongen uit Nijmegen, die journalis ten van De Gelderlander in februa ri bedreigde, veroordeeld tot 51 da gen gevangenisstraf. Volgens de rechtbank heeft de jongen zich schuldig gemaakt aan bedreiging. Aan het einde van de strafzaak, twee weken geleden, is de jonge man op last van de rechtbank al vrijgelaten, nadat hij die 51 dagen in voorarrest al had uitgezeten. De officier van justitie had drie maanden celstraf, waarvan een maand voorwaardelijk geëist. Be halve voor bedreiging van twee journalisten, die hij volgens de aan klager 'kapot zou maken', eiste de aanklager die straf ook wegens dwang. Volgens het Openbaar Mi nisterie werd de krant ertoe bewo gen een interview met de moeder en de zus van een verdachte niet te publiceren. Dwang acht de rechtbank niet bewezen. De 18-jarige Nijmegenaar toog op 5 februari met een vriend naar De Gelderlander om publicatie te ver hinderen van het interview dat de krant had afgenomen in verband met andere strafbare feiten van een familielid. Een 19-jarige broer van de 18-jarige is verdachte in de zaak waarbij half januari een Arn hemmer werd doodgereden. DOETINCHEM - Een ouderpaar heeft zijn kind van kïnderdagopvang Yu- nio in Doetinchem gehaald uit angst voor besmetting met hiv, dat aids kan veroorzaken. Dat gebeur de 2,5 week geleden, toen de met hiv-besmette Jacky (2) voor het eerst naar de opvang werd ge bracht. Jacky is een Gambïaans meisje dat in haar geboorteland hiv-besmet is geraakt. Haar moeder is aan aids overleden. De leiding van de kinderdagop- vang heeft meteen open kaart ge speeld, en alle ouders een brief ge stuurd. Daarop heeft een ouder echtpaar uit angst hun kind van het dagverblijf gehaald. PAUL KUSTERS Lucia de Berk was zichtbaar opgelucht toen ze gisteren werd vrijgesproken van de moorden waarvoor zij eerder massaal aanwezige publiek in de rechtszaal. Ook haar dochter (linksboven) was blij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4