2o zeeland Wereldberoemd in Oud-Vossemeer Architectenbureau met ABT is verbolgen over miljoenenuitkering aan koekjesfabriek Spoedafdeling onder één dak met huisartsen GRAANSILO Rothuizen Van Doorn 't Hooft wil silo's in gebouw aan de donderdag 15 april 2010 Leerlingen van de drie basisscholen in Oud-Vossemeer repeteren elke vrij dag in dorpshuis De Vossenkuil. foto Willem Mieras door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De drie basis scholen in Oud-Vossemeer heb ben de handen ineen geslagen om samen een grote musical op te voe ren. Ruim honderdveertig leerlin gen voeren volgende week drie keer 'Wereldberoemd in Oud-Vos- semeer' op. Dat gebeurt in het kader van het feestjaar 'Vosmeer 6oo'. Jos Hom mel is namens de organiserende stichting bij de musical betrokken. „We zijn al sinds september vorig jaar aan het repeteren", vertelt hij. „Elke vrijdag komen de kinderen bijeen. Het is veel werk, maar dat wordt ruimschoots goedgemaakt door het resultaat. Dat wordt fan tastisch. Bovendien genieten de kinderen ervan. Da's mooi." De door Mart Hendrickx geschre ven musical heeft als thema het verbeteren van de wereld. Onder meer de Amerikaanse presidenten en koningin Beatrix maken hun opwachting. „Daar voeren de kin deren telefoongesprekken mee", vertelt Hommel. Hij heeft de afgelopen tijd enkele mailtjes en telefoontjes gekregen van mensen die teleurgesteld wa ren dat ze de musical niet kunnen bezoeken. De drie voorstellingen in het dorpshuis zaten in een mum van tijd vol. Eén of twee extra voorstellingen kunnen het 'leed' enigszins verzachten. Volgens pr-man Rien Tholenaar van de stichting Oud-Vossemeer 6oo jaar wordt momenteel gepeild hoe groot nu echt de belangstel ling is voor eventuele extra uitvoe ringen. Hij wijst erop dat alle kin deren een bepaald aantal mensen mochten uitnodigen. Voor papa's, mama's, opa's en oma's is er dus sowieso plaats. „Het zal bovendien niet meevallen om extra voorstel lingen in te lassen. We hebben een overvol programma." door Rob Paardekam THOLEN - Het Thoolse college had veel alerter moeten zijn bij het uit keren van een verplaatsingsvergoe ding aan banketfabriek De Waal. Dat zegt raadslid Han van 't Hof (ABT). Volgens hem had de ge meente in dat geval een hoop geld kunnen besparen. Het vorige maand failliet verklaar de bedrijf werd enkele jaren gele den uitgekocht door de gemeente. De onderneming zit op bedrijven terrein Noord, maar daar moeten in de toekomst woningen, kanto ren en supermarkten komen. De gemeente betaalde een bedrag voor de gebouwen, maar er werd ook een vergoeding voor het ver plaatsen van het bedrijf naar Wel gelegen overeengekomen. Die be droeg 3,8 miljoen euro. Volgens Han van 't Hof van ABT is dat geld in drie keer uitgekeerd: 1,5 miljoen in 2007, 1,1 miljoen in 2008 en 1,2 miljoen in 2009. Volgens het raads lid zijn er echter nooit serieuze ver huisplannen ontwikkeld. De graansilo aan de Klevers- kerkseweg in Middelburg wordt de nieuwe hoofdvesti ging van Rothuizen Van Doorn 't Hooft (RDH). door Emile Calon Jaren geleden liepen medewer kers van RDH rond met het idee de voormalige graansilo aan het Kanaal door Walche ren om te bouwen tot een apparte mentencomplex. Het haalde het niet omdat Middelburg daar geen woningen wilde. Het complex wordt echter alsnog onder handen genomen. Nu om het te verande ren in het nieuwe kantoor van het architecten- en stedenbouwkun dig bureau. Een collectief van RDH heeft een wel heel bijzonder plan voor de graansilo ontwikkeld. Het is name lijk niet de bedoeling het interieur te slopen en er vervolgens vloeren in te leggen. Nee. Een groot deel van het interieur blijft. Het interieur, dat zijn toch vooral de silo's. 24 grote bakken van vijf bij vijf meter in het vierkant en dan twaalf meter hoog. Aan de on derkant lopen ze taps toe. Die on derkant wordt gesloopt, zodat er een grote werkvloer ontstaat waar tot zestig mensen aan de slag kun nen. De silo's zelf, die blijven 'han gen'. Bestuurslid Ben Westenburg be schrijft hoe straks medewerkers van RDH achter hun bureau zit ten met het plafond op twaalf me ter hoogte. Hij kent maar een ge bouw, van de Amerikaanse archi tect Franklin Wright, waar ook zo iets is gecreëerd. Niet al die silo's worden alleen maar luchtkokers. In een aantal wordt iets gebouwd. Of een biblio theek, een stiltewerkplek of een vergaderkamer. Allemaal bereik baar met afzonderlijke draaitrap- pen. „De mogelijkheden zijn le gio." Zo denkt Westenburg ook aan een groene silo met veel plan ten. „En misschien een meditatiesi lo." Op het dak komt een tuin, al dan niet met mogelijkheden om te sporten. Naast de silo's bestaat het complex ook uit een voorzieningengebouw waarin de machines staan om het graan te transporteren. Volgens Westenburg blijft een deel van die apparatuur staan en komen er in dat gebouw ook voorzieningen als toiletten. RDH huurt sinds 2001 De Stads- schuur in Middelburg. Westen burg weet dat er bij bedrijven wel belangstelling bestaat het te huren als zijn bureau vertrekt naar de Kleverskerkseweg. Hij denkt dan ook niet dat het lang leeg zal staan als RDH zomer 2011 in de silo trekt. Westenburg verwacht dat de ver huizing naar de Kleverskerkseweg wel eens als aanjager voor het ge bied kan werken. „Net als onze komst naar hier, De Stadsschuur, er ook voor zorgde dat dit wat rommelige gebied is opgeknapt." Om dat proces van aanjagen te on dersteunen wil RDH een bijge bouw van de graansilo, het kan toor aan de Kleverskerkseweg 53, veranderen in een ruimte waar ook andere bedrijven kunnen ver gaderen en sessies beleggen. „En het woonhuis bij de silo wordt ver bouwd tot een gastenhuis voor sta giaires en medewerkers van ande re vestigingen." Westenburg vertelt dat de silo wordt verbouwd volgens het prin cipe van duurzaam en passief bou wen. Dat houdt in dat met duur zaam materiaal wordt gewerkt en dat er een zeer energiezuinig ge bouw komt te staan. Hij verwacht dat het gebied rond om de kruising Deltaweg/Kanaal door Walcheren iets bijzonders wordt. Zeker als straks ook Delta aan de andere kant van het kanaal gaat zitten. „Veel bedrijven zullen volgen. Zullen zich hier vestigen. Dit wordt de nieuwe entree van Middelburg." „Op die uitkering van 2007 heb ik geen kritiek", zegt hij. „Maar in 2008 hadden alle alarmbellen moe ten gaan rinkelen. Er was afgespro ken dat De Waal in 2009 zou ver huizen. Als dat daadwerkelijk zou gaan gebeuren, hadden er in juli 2008, toen de tweede termijn is be taald, natuurlijk al tekeningen moeten liggen. Daar is kennelijk nooit naar gevraagd. Sterker nog, in 2009 is gewoon het derde deel van het bedrag betaald." ABT vindt dat het college veel aler ter had moeten zijn. Nu heeft de gemeente 3,8 miljoen euro betaald voor een verplaatsing die er nooit is gekomen en er waarschijnlijk ook niet zal komen, gezien het fail lissement van De Waal. Volgens wethouder Karei Heijboer zijn er wel serieuze verhuisplan nen geweest. Er zijn zelfs schets- plannen voorgelegd. Alleen de offi ciële bouwaanvraag moest nog worden ingediend. Heijboer stelt dat er geen reden was om niet te betalen. De gemeente was boven dien gebonden aan afspraken. Een tekening van de 'nieuwe' werkvloer. ontwerp RDH De graansilo aan de Kleverskerkseweg. door Rob Paardekam BERGEN OP ZOOM - De huisartsen post in Bergen op Zoom, waar ook inwoners van Tholen gebruik van maken, en de afdeling spoedeisen de hulp van ziekenhuis Lievens- berg komen volgend jaar onder één dak te zitten. De huisartsenpost (hap) is nu nog gehuisvest in een voormalige per- soneelsflat op enige afstand van het ziekenhuis. Lievensberg heeft echter plannen om nieuwbouw te plegen aan de achterzijde van het huidige gebouw. In dat nieuwe ge deelte krijgen de hap en de spoed eisende hulp een plekje. De twee organisaties behouden hun eigen identiteit, maar er komt wel een gezamenlijke receptie. Ze zullen bovendien nauw samenwer ken. „Overleg tussen de dienst doende huisarts en een specialist over een mogelijke ziekenhuisop name wordt straks een stuk ge makkelijker", zegt directeur Peter Aben van de Stichting Huisartsen post West-Brabant. „Er zit straks nog maar één deur tussen." De twee organisaties hebben deze week een intentieverklaring gete kend om tot de gezamenlijke huis vesting te komen. Het is de bedoe ling dat het nieuwe onderkomen eind 2011 gereed is. MEEST GELEZEN 1. CL: kieslijst SGP/CU onrechtmatig. 2. Hoop voor eigenaar hagelkanon. 3. Raad steunt plan Krabbendijke GEEFI ENING Overdrijft de gemeente Kapelle met het cameratoezicht? Geef uw mening op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44