NU TOT 50% KORTING! voelt zich Verraden' s zee-in 19 SIKKENS EN SIGMA (BUITEN)VERVEN Havenschap wil ontwikkeling westelijke oever Jazzorkest speelt weer Voorjaarsmarkt in gemeentehuis in De Kraayert Duiding onderzoek van Romeinse sporen Frederika de Vries toont Gongbi-kunst De 's-Heerenhoekse comedie speelt klucht Sportcarrousel voor slechtziende kinderen Eindelijk weer de dijk op donderdag 15 april 2010 MET DEZE PRIJZEN KUN JE B SCHILDEREN... VERTS' Goes Marconistraat 13 {0113} 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl terneuzen - De ontwikkeling van de westelijke oever van het Kanaal Gent-Terneuzen tussen het slui- zencomplex en de brug bij Sluiskil mag niet op de lange baan. Dat botst met de plannen van ha venschap Zeeland Seaports. In een structuurvisie gaan B en W van Terneuzen ervan uit dat het landbouwgrond blijft. Het plan voor een groot bedrijventerrein voor met name distributiecentra gaat in de ijskast. Havenschapsdi recteur Hans van der Hart echter ziet tal van mogelijkheden voor op slag, overslag en verwerking, zeker als de plannen voor de Wester- schelde Container Terminal wor den verwezenlijkt. HEINKENSZAND - Na een lange winterstop zijn de schapen van de Zeeuwse Schaapskudde bij Heinkenszand weer aan het grazen op de Borselse bloem- dijken. „We zijn vorige week begonnen met een paar uur per dag, omdat er door de strenge winter niet zoveel gras is", vertelt herderin Carola van den Handel. „Inmiddels lopen we weer hele dagen." foto Zeeuwse Schaapskudde B KAPELLE HEINKENSZAND KAPELLE LEWEDORP den. Beide zitten nu in het Cul tuurhuis, onder het dak van thea ter De Mythe, maar moeten wij ken omdat de gemeente er de Zeeuwse Muziekschool wil onder brengen. Te elfder ure gaf het colle ge de voorkeur aan Atelier De Kaai van gehandicapteninstelling Gors. De uitleen wordt beschouwd als een 'zwakke organisatie', met on voldoende leden (188) en waarvan je moet afwachten of die de huur penningen wel kan opbrengen. Voor de kunstuitleen zou wel naar een alternatief op of rond het Bleekveld (het toekomstige Cul tuurplein) worden gekeken. Voor Kunstuitleen De Beve- landen kwam die koerswij ziging als een donderslag bij heldere hemel. Witte: „De ver huizing naar het Bleekveld was voor 99 procent zeker. Jarenlang is er met ons over gesproken. En dan dit besluit... Dat riekt naar onbe hoorlijke bestuur." Volgens voormalig wethouder So phie van 't Westeinde, die van 2006 tot 2010 cultuur in haar por tefeuille had, zijn er nooit zwart op wit afspraken gemaakt of toe zeggingen gedaan. „Bovendien vroegen we al jaren om een toe komstplan en dat duurde en duur de maar. Daarom is de voorkeur aan De Kaai gegeven." Witte bestrijdt dat de gemeente geen toezeggingen heeft gedaan. „We hebben bouwtekeningen ge had en er is een intentieverklaring voorgelegd, die nu voor onze neus is weggehaald. Dan voel je je wel verraden door het collegebesluit. Nu staat ook onze subsidie op het spel. Je krijgt de indruk dat ze je een natuurlijke dood willen laten sterven." Jan de Pooter, de huidige wethou der van cultuur, heeft het dossier grondig bestudeerd. Zijn conclu sie: „Er zijn nooit concrete toezeg gingen gedaan." Hij begrijpt dat het pijn doet als de raad het bezuinigingsvoorstel van het college steunt en de kunst uitleen zijn subsidie verliest. „Maar het zijn nu eenmaal andere tijden. Overheden moeten fors be zuinigen. De kunstuitleen heeft in de regio maar 188 leden. Als je dat aantal afzet tegen de subsidie, is dat weinig. Natuurlijk snap ik dat het voor de uitleen een beroerde samenloop van omstandigheden is, maar stopzetten van de subsidie hoeft niet het einde van de uitleen te betekenen. De uitleen moet meer leden werven en andere fi nancieringsmogelijkheden zoeken. Zelfredzaam worden. Wij zijn al tijd bereid daarin mee te denken." Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt op de donderdagen 22 en 29 april en 6 mei, fietstochten langs bloeiende boomgaarden in en rond Kapelle. Deelnemers kunnen zich om to.oo of 13.00 uur bij het mu seum melden voor een tocht van 18 kilometer, begeleid door een fruitdeskundige. Onderweg wordt een boomgaard bezocht. Deelname kost 8 euro, inclusief een consump tie en museumbezoek. AARDENBURG De provincie stelt 105.000 euro be schikbaar voor het uitwerken van opgravingsonderzoeken in Aarden burg. De Romeinse sporen en vond sten kunnen veel inzicht geven in bewoning, economie en verdedi ging van de Nederlandse kustzone. Dat is ook van internationaal be lang. Resultaten van het onderzoek kunnen worden gebruikt op nieu we locaties van archeologisch on derzoek langs de hele Noordzee. De voetbalvereniging Luctor in Heinkenszand houdt zaterdag 24 april een rommelmarkt op de sportvelden aan de Dorpsstraat. Van 9.00 tot 12.00 uur worden de meest uiteenlopende artikelen ver kocht van meubels tot plantjes en van een bakje koffie tot een versge bakken wafel. Om 10.00 uur begint een verkoop bij opbod. Alle opbrengsten komen ten bate van de clubkas. GOES De Middelburgse kunstenares Fre derika de Vries toont tot en met 30 juni zogenaamde Gongbi-kunst in de Sanquin-bloedbank in Goes. Gongbi is een Chinese fijnschilder techniek, die gebruikt werd om waardevolle spullen vast te leggen, als bewijs van eigendom in een tijd dat fotografie nog niet be stond. De Vries gebruikt de eeu wenoude techniek om klederdrach ten te schilderen. aan het Cultuurplein (Bleekveld) in Goes betrekken. foto Ronald den Dekker Het Rotterdams Jazzorkest met Hu- go Dirkson, Shirma Rouse, Vinsent Planjer en Rembrandt Frerichs, speelt opnieuw in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. De band, die op North Sea Jazz de sterren van de hemel speelde, doet Kapelle aan op woensdag 21 april op uitno diging van de culturele raad. Het ei gen geluid: krachtige jazz met een vleug wereldmuziek, is vanaf 20 uur te beluisteren. Kaarten kosten 5 euro. LEWEDORP Toneelclub de 's-Heerenhoekse co medie brengt zaterdag 17 april het blijspel 'Kontakt met Kootje' op de planken van dorpshuis De Zandlööper in Lewedorp. Het stuk gaat over een baas op vrijersvoe ten, de onbeantwoorde liefde van zijn huishoudster en over de ware liefde die, na dolkomische verwik kelingen, alles overwint. Het spel begint om 20.00 uur. Kaarten van 6 euro, inclusief consumptie, zijn aan de zaal verkrijgbaar. Kopen en winnen kunnen bezoe kers zaterdag 17 april tijdens de Voorjaarsmarkt in zorgcentrum De Kraayert in Lewedorp. Van 10 tot 16 uur zijn er niet alleen allerlei mooie spullen als bloemstukken, wenskaarten, sieraden, boeken en houtsnijwerk te koop, maar ook wafels, maaltijden en snacks. Voor de gokkers zijn er een Rad van Avontuur, een spelletje ringgooien en een enveloppenloterij. De op brengst is voor leuke activiteiten. GOES Visueel beperkte kinderen en jon geren kunnen zaterdag 17 april ken nismaken met verschillende spor ten in Sportpunt Zeeland. Visio en SportZeeland houden van 10 tot 15 uur een sportcarrousel in Sport punt Zeeland in Goes. Door kleine aanpassingen en goede begeleiding kunnen kinderen zwemmen, tan- demfietsen, roeien, klimmen en turnen. Ter plekke inschrijven voor 5 euro kan, maar aanmelden is wenselijk: 08S-5859500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43