er niet meer zomaar in' dan ook niet open' zeeland 13 Middelharnis voelt wel iets voor Zeeland Bekerfinale Het aantal woningovervallen stijgt commentaar De Bevelanden willen meer watersport Zeeuws gidsje op Italiaanse leest procent van de overvallen in Zeeland wordt opgelost, zegt de korpsleiding van de politie. 'Op de grond kwam ik weer bij. Ik dacht, ik hou me maar voor dood' j. Davidse, slachtoffer van een overval 'Mensen kunnen het gevoel krijgen dat ze nergens meer veilig zijn' Jelie Egas, Nederlands Politie Instituut op de plaats waar ze zichzelf wel beschermd zouden moeten voe len: in hun eigen huis. Mensen kunnen het gevoel krijgen dat ze nergens meer veilig zijn." Voor de politie zijn woningoverval len lastig te bestrijden, juist omdat het om impulsieve en onervaren daders gaat. „Mensen moeten daar om zelf alert zijn. Wij hebben de ze overvallen niet weten terug te dringen. We kunnen alleen zorgen dat we de daders op de korrel heb ben als ze weer vrijkomen. En ook dan kunnen we het niet alleen. We hebben de gemeente nodig, de hulpverlening, het Openbaar Ministerie. Alleen op de dader ja gen is niet voldoende." De politie Zeeland zegt aan een plan van aanpak voor woningover vallen te werken. In heel Nederland neemt het aan tal overvallen sinds 2007 toe. En ook het aantal overvallen op woon huizen blijft stijgen. De meeste overvallen vinden plaats in de omgeving van Amster dam. Daar waren vorig jaar 561 overvallen. In Zeeland vonden - volgens de korpsleiding van Politie Zeeland - in 2009 34 overvallen plaats. Nog steeds zijn winkels een popu lair doelwit. Woningen komen op de tweede plaats. Alleen bij ban ken is het aantal overvallen in 2009 gedaald. 9 De daling van het aantal bankover vallen is een gevolg van betere vei ligheidsmaatregelen. 9 Korpschef Letty-Demmers van de politie Zeeland zei in februari nog in deze krant dat de politie in Zee land bijna een kwart van de over vallen oplost. donderdag 15 april 2010 De bekerfinale tussen Feyenoord en Ajax werpt zijn schaduw vooruit. In Rotter dam zijn grote zorgen over het handhaven van de orde. De hooligans hebben geen bood schap aan het sportieve gebaar van burgemeester Ahmed Aboutaleb om voor deze bijzon dere gelegenheid ook uit-pu- bliek toe te laten. Dus de wed strijd kan alleen doorgaan met een massale inzet van politie mensen, tegen zeer hoge kos ten en met veiligheidsmaatrege len die welwillende mensen als vee van elkaar scheiden. Dit is niet vol te houden. Zoals altijd steken spelers, sup porters en bobo's de hand niet in eigen boezem. Toch zullen zij moeten erkennen dat voet bal als geen andere sport ge weld oproept. Het gebeurt niet bij de marathon, bij hockey, bij volleybal of rond de schaats baan. Zelfs niet bij bokswed strijden. Het kan dus anders. En het móet anders. Deze cul tuur wordt in en rond het voet bal onvoldoende gedragen. MIDDELBURG - De Bevelandse ge meenten vinden dat er in het pro vinciaal Masterplan Watersport Zeeland te veel aandacht voor na tuur is en te weinig voor recreatie. Dat heeft het bestuurlijk platform de Bevelanden aan Gedeputeerde Staten laten weten. GS hebben op hun beurt geant woord dat het een uitdaging is op zoek te gaan naar een evenwichti ge groei van economie en ecologie. De inzet is om met behulp van Na- tura 2000 de Delta nog meer te profileren als 'blauw-groene oase', waar ook de watersporter opti maal van kan genieten. Volg de PZC op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie AMATOO Wendy van den Hurk omschrijft Am- bon als een kamerplantenlandschap. Lees over haar ontmoetingen op het Molukse eiland met Zeeuwen die er verblijven, www.pzc.nl/amatoo Ontvang de nieuwsbrief van de PZC dagelijks in uw mailbox. Schrijf in op www.pzc.nl/nieuwsbrief STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Loco-burgemeester Philip van den Berg van centrum gemeente Middelharnis voelt wel iets voor aansluiting van Goeree- Overflakkee bij Zeeland. Hij heeft de indruk dat het provinciebe stuur van Zuid-Holland het eiland 'nooit echt interessant heeft gevon den'. Van den Berg verwijst naar de in zet van Zeeland en West-Brabant tot het weer gezond maken van de Deltawateren. „Daar zijn ze er al veel verder mee, terwijl Zuid-Hol land pas nu een beetje probeert aan te haken bij die plannen. Goe- ree-Overflakkee heeft momenteel z'n handen vol aan de samenvoe ging van de vier gemeenten. Maar een volgende logische stap (over 5 tot 10 jaar) zou misschien richting Zeeland kunnen zijn. Je hoort wel eens van die geluiden, verspreid over het eiland, wat wij eigenlijk bij Zuid-Holland te zoeken heb ben." De uit Dreischor afkomstige burgemeester Ger van de Velde van Goedereede reageerde gisteren terughoudender op het voorstel (dat ook delen van Brabant om vat) van de Zeeuwse Statenfractie van Groenlinks. Volgens haar blijkt uit niets dat die wens leeft op het eiland. Dat is ook de teneur van de vele reacties op de internet sites van de PZC en BN/De Stem. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van de Ronde van Italië in Middelburg verschijnt 7 mei een (gratis) gidsje met daarin Zeeuwse en Italiaanse teksten, foto's van Zeeuwen op de fiets en Zeeuwse wielerklassiekers. Het heet 'Is Jo d'r óók?' en bevat ook een uitleg over 't Zeeuws. Mevrouw J. Davidse toont het snoer waarmee de overvallers haar polsen vastbonden. Haar man kreeg flinke klappen op zijn hoofd, foto Dirk-Jan Gjeltema .v. Functie, elegantie en comfort ILEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) I tel. 10118! 62 88 79 fax (0118)67 00 79 infoffileichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3