Gezellige club staat open voor iedereen Met stip dé cruise-specialist! stipreizen.nl 30|spo ■■BSBEBMIBBniniSH* Van der Meet verrast nummer één in Italië In bijna elke kern zetelen clubs die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Walcheren' worden sporters en sportclubs in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 12: de Recreatie Vereniging Vlissingen. donderdag 15 april 2010 MEEST GELEZEN 1. Telussa uitgekeken op voetbal 2. Kloetinge overtuigend langs RCS 3. PSV aast op spelers van topclubs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren in een 10.000 dollar toernooi in het Italiaanse San Severo gewon nen van de nummer één van de plaatsingslijst, Anna Korzemiak, de nummer 256 van de wereld. Van der Meet kreeg vier matchpoints te gen, maar die werkte ze allemaal weg. In de derde set won ze uitein delijk de tiebreak met 10-8. In de kwartfinale speelt ze vandaag te gen de Italiaanse Erika Zachette. SAN SEVERO door Sven Remijnsen VLISSINGEN - Het is de bekendste noch de grootste sportclub van Walcheren, maar dat is ook aller minst het streven. De Recreatie Vereniging Vlissingen, die deze maand 25 jaar bestaat, koestert haar bescheiden status. Zolang de leden het naar hun zin hebben, gaat het goed met de vereniging. En dat gaat het. Afgelopen week vierde de club het lustrum met een speciale avond in het Vrijburgbad. De leden moch ten familie meenemen om samen te zwemmen en er waren demon straties van de synchroonzwem- groep. RW-voorzitter Olav Jans sen keek na afloop met voldoe ning terug op de festiviteiten. „Het was hartstikke gezellig." Gezelligheid is waar het altijd om heeft gedraaid bij de Recreatie Ver eniging Vlissingen. Janssen: „Toen wij 25 jaar geleden begonnen, wa ren er in Vlissingen al twee vereni gingen: één voor reddend zwem men en één voor wedstrijdzwem- men en waterpolo. Daarom heb ben wij een ander uitgangspunt ge nomen. RW is een laagdrempeli ge, recreatieve club, waarvan ieder een lid moet kunnen worden. Alle mensen die lekker willen zwem men in groepsverband, maar niet op wedstrijdniveau, kunnen bij ons terecht." RW biedt vier onderdelen aan: re creatief zwemmen, snorkelen, dui ken en synchroonzwemmen. De duikers trainen in het zwembad of zoeken ander water op, zoals dat van de Oosterschelde. Af en toe RVV-voorzitter Olav Janssen: „Alle mensen die lekker willen zwemmen in groepsverband, maar niet op wedstrijdni veau, kunnen bij ons terecht." foto Ruben Oreel worden ook gezamenlijke duikva kanties ondernomen naar Israël of Egypte. Bij de andere disciplines ligt de nadruk op de jeugd. „Het is een makkelijke vereniging om voorzitter van te zijn", zegt Janssen (36), in het dagelijks leven werkzaam bij McCain in Lewe- dorp. „De organisatie staat en we hebben een aantal actieve vrijwilli gers die we koesteren. Omdat we geen wedstrijdvereniging zijn, heb ben we daar ook de perikelen niet Het lidmaatschap van RW heeft wel degelijk een meerwaarde, ver zekert de voorzitter. „Bij ons kan men in een groep zwemmen on der begeleiding van een instruc teur. Het sociale aspect trekt veel mensen aan. Laatst zei een instruc teur tegen zijn groep dat hij ze niet zo veel meer te leren had. Hij heeft ze eerlijk gevraagd of ze wel wilden doorgaan. De uitkomst is duidelijk: de groep komt nog elke week terug, omdat ze het leuk heb ben met elkaar." Onder oprichter Karei Bomer, die nu erevoorzitter is, begon RW in 1985 met 23 leden. Soms waren er perioden met meer dan tweehon derd leden, een aantal dat volgens Janssen problemen met zich mee bracht. „Er was toen meer kader nodig, zoals instructeurs, toezicht houders en bestuursleden. Geluk kig schommelen we de laatste tijd rond de 150 leden. Dat kunnen we aan, er zijn voldoende vrijwilligers en ook financieel is het te behap pen." Nieuwe leden weten de vereniging altijd weer te vinden. „Er is voort durend doorstroming van onder af', aldus Janssen, die zelf ooit als snorkelaar begon bij RW. „Kinde ren komen vaak eens mee met vriendjes en vriendinnetjes en vin den het dan zo leuk dat ze blijven. Heel soms hangen we posters op. Onlangs zochten we nog meiden voor de synchroonzwemgroep, toen hebben we reclame gemaakt bij turn- en dansscholen in de buurt. Dat heeft gewerkt." Na verloop van tijd haakt veel jeugd af, vaak vanwege studie bui ten Zeeland. Maar, en dat doet de voorzitter goed, uit het oog is bij de Recreatie Vereniging Vlissingen niet uit het hart. „Jaren later, als deze mensen weer in de provincie komen wonen, komen ze ook te rug naar de vereniging. Dat sterkt ons, dan doen we toch iets goed." 'oordeelbi. Zie stipre9zen.nl/ispcr /is pc/» of/ispcsa 4 6£ü5s§ .W-:" :;ïW; w 'W 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut excl. Calamiteitenfonds/resen boek online of bel 020 - 66 22 222 s. per hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskostcn. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32