Steeds meer aanvragen bij maatschappelijk werk In Vlissingen 20 iel Zilveren Fles voor Jan de Graaf Vervanging gezworene is voor WD niet nodig Tien bands strijden in finale 2nd Influenz Linedance-middag in De Regenboog Lezing verschillen Nederland-ltalië Wandeltocht over vijf afstanden in 't Zand Uit eten voor een schappelijk prijsje Rockcoverband speelt in De Concurrent PROMOTIE De webcams verdringen elkaar donderdag 15 april 2010 vlissingen - Directeur Jan de Graaf van de stichting Werkt voor Ouderen (SWO) heeft gisteren de 'Zilveren Vlissingse Fles' gekregen. Burgemeester Wim Dijkstra verras te De Graaf met de onderschei ding bij de officiële afronding van de nieuwbouw van verpleeghuis Ter Reede. Het centrum voor ver zorgd wonen werd gistermorgen officieel geopend. Naast ouderen biedt Ter Reede ook onderdak aan chronisch zieken en mensen die re valideren. „Naast visie heeft Jan de Graaf veel overtuigingskracht, doorzettingsvermogen en daad kracht getoond om een dergelijke transformatie van de ouderenzorg in Vlissingen te realiseren", moti veerde burgemeester Dijkstra de toekenning van de Zilveren Vlis singse Fles aan de directeur van SWO. foto Ruben Oreel door Frank Balkenende goes - Het aantal mensen dat aan klopt bij het maatschappelijk werk groeit de laatste jaren fors. Van 1462 in 2007 naar 1833 in 2009. Niet alleen wenden zich meer mensen tot het maatschappelijk werk, de hulpvragen worden ook steeds complexer. Een aantal heeft schulden, relatieproblemen en zit psychisch in een dal. Ook hardere aanpak van instanties (meer eigen verantwoordelijkheid dragen) en de alsmaar ingewikkel dere en snellere informatiemaat schappij spelen een rol. Daar kun nen sommige mensen niet mee omgaan. Als eerste haken zestig plussers en allochtonen af, signa leert Stichting Maatschappelijk Werk 8c Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO). OVEZANDE Tien bands strijden zaterdag in popcentrum De Klomp in Ovezan- de om de eerste plaats in de band wedstrijd 2nd Influenz. De win naar mag meedoen De Zeeuwse Be lofte 2010. Vanaf 19.00 uur treden in De Klomp de winnaars van de voor rondes op: Dan Musk, The Chim ney, Volt Violin, Dehumanization, ZINK, Double C, ZinVol, Semiazas, Bente Alice, Mastah-D, Lobo De- moza. OOST-SOUBURG Komende zondag 18 april wordt een linedance-middag gehouden in wijkcentrum De Regenboog in Oost-Souburg. De zaal gaat open om 13.00 uur en er kan worden gedanst vanaf 13.30 uur. Verzoekjes en eigen cd's zijn welkom. De entree bedraagt twee euro. De Regenboog is te vinden aan de Middelburgsestraat 113. Daarnaast krijgt SMWO vaker mensen aan het loket die slachtof fer zijn geworden van de economi sche crisis. Hun financiële situatie leidt dikwijls tot verstoorde ver houdingen in het gezin en/of emo tionele problemen. Directeur Romy de Bruyckere van SMWO verwacht dat de trend zich dit en volgend jaar voortzet. „Je ziet dat de steeds meer mensen de hervorming van het maatschap pelijk stelsel niet kunnen volgen, want niet iedereen komt uit een goed nest, is begiftigd met een hel der verstand en een dosis relative ringsvermogen. Mensen snappen de regelgeving vaak niet. Ze verzan den in het papierwerk. Niet in de laatste plaats allochtonen hebben er moeite mee. Dat zie je bijvoor beeld in een gemeente als Goes waar veel mensen van buitenland se afkomst wonen. Ze weten vaak MIDDELBURG Dante Alighieri, de vereniging voor de taal en cultuur van Italië, ver zorgt woensdag 21 april om 19.00 uur in de Loge La Compagnie Dura ble aan de Stationsstraat 16 in Mid delburg, een lezing over de cultuur verschillen tussen Nederland en Italië. Docent en vertaler Wilfred Ploeg, geeft de lezing. Ploeg schreef het boek Je mag het al tijd ruilen over Nederlanders, gezien door de ogen van buitenlanders. MIDDELBURG Wandelsportvereniging 't Zand houdt zaterdag de 43e Zandmars. Gekozen kan worden uit vijf afstan den: de 5,10,15, 25 en 40 kilometer. De start voor de 25 en 40 kilometer wordt om 9.00 uur gegeven. Wan delaars op de overige afstanden starten tussen 10.00 en 13.00 uur. Beginpunt is wijkgebouw De Ver gulde Baars in Middelburg. Deelna me kost drie euro. niet dat en waar ze hulp kunnen krijgen. Vergeet niet dat het aantal loketten waar ze terecht konden, is geslonken door efflciency-maat- regelen. Wij kunnen ze doorver wijzen naar bijvoorbeeld gemeen ten, die allerlei regelingen hebben om armoede te verzachten." Schulden - de laatste tijd is door de crisis sprake van een toename bij SMWO - gaan dikwijls gepaard met stress, radeloosheid, ontwrich ting van het gezinsleven en sociale uitsluiting. „Het verlies van je werk kan tot tal van andere drama's leiden. Het is echt een sneeuwbaleffect. Wij zien nu echt pas de gevolgen van de crisis", zegt De Bruyckere. Die complexe hulpvragen, op fi nancieel en geestelijk vlak, vergen veel van het personeel. Daarom in vesteert SMWO fors in bijscho ling. OOST-SOUBURG Mensen met een smalle beurs kun nen donderdag 16 april uit eten bij RestoRank, een initiatief van Evan geliegemeente De Wijngaard aan de Kanaalstraat 8 in Oost-Souburg. De onkosten zijn 2,50 euro per per soon en voor een gezin maximaal 7,50 euro. De maaltijden worden om 18.00 uur geserveerd. Opgave vooraf is noodzakelijk: per email restorank@gmail.com of telefo nisch 629928 of 470860. VLISSINGEN Rockcoverband NoPoint speelt Sa terdag in Café De Concurrent in Vlissingen. NoPoint is een 'no-non- sense rock band' die een mix van classic rock- en popcovers speelt. Het repertoire is zeer uiteenlo pend: van Abba tot ACDC, van Gruppo Sportivo tot Golden Ear ring. Het (gratis) optreden van No Point begint om 22.30 uur. door Henk Postma Wie filmster wil wor den, moet naar Vlis singen. Daar draaien nu zoveel webcams dat zowat alle bewegin gen in de stad live op internet zijn te zien. Leuke promotie, zegt de een. Weer een reden om Vlissin gen te mijden, schampert de an der. Ondertussen rijst de vraag of dat al lemaal wel zomaar kan en mag, of dat het ook iets minder overdreven kan. Op de achtergrond speelt een verbeten concurrentiestrijd. Aller lei clubjes die beweren dat ze Vlis singen zo mooi mogelijk in de eta lage willen zetten, dingen naar de centen van adverteerders en ge meentelijke subsidies. Het begon zes jaar geleden met een televisiecamera op het dak van het Nederlands Loodswezen aan Boulevard De Ruyter. De beelden, die een deel van de stad en de kust bestreken, werden met tussenpo zen vertoond op een Belgische tele visiezender. Het initiatief kwam van het Toeris tisch Ontwikkelingsbedrijf Vlissin gen, een particulier initiatief waar in de gemeente flink wat geld had gestoken. Dat bedrijf is inmiddels ter ziele wegens gebrek aan succes. Ondertussen richtten onderne mende particulieren hun webcams op de boulevards. Zo begon een promotie- en adviesbureau twee jaar terug de website vlissingenaan- zee.nl. Al eerder zette een fotograaf boulevard-bankert.nl in de markt. Beide initiatieven sloegen aan. Ze trokken al snel meer dan duizend bezoekers per dag. En toen kwam ineens ook nieuw- vlissingen.nl on-line. Twee interac tieve camera's) hoog op de gebou wen van het RPCZ (Keersluisbrug) en L'Escaut (binnenstad) zoomen in op pleinen, straten en gebou wen in een groot deel van de stad. Daarnaast zijn beelden te zien van enkele webcams. Dat is nog maar het begin. Volgens de initiatiefne mer René Cornelisse, voorzitter van de Stichting Nieuw Vlissingen, wordt het systeem nog veel verder uitgebreid. Eén van de volgende stappen is een camera die inzoomt op winkelend publiek in de Walst- raat. En volgende maand wordt een toepassing gelanceerd voor mo bieltjes. De scheepsjongen' Paddel tje fungeert daarbij als beeldmerk. Dat wordt op 200 winkelruiten ge plakt. Wie er op inscant krijgt een actueel overzicht van evenemen ten, hotels en eetgelegenheden. Dat alles zet kwaad bloed. De WD-fractie in de gemeenteraad ziet in al die camerabewegingen een zodanige aantasting van de pri vacy dat Vlissingen er eerder min der dan meer bezoekers mee zal trekken. En de particulieren die de stad al jaren succesvol met hun we bcams promoten, voelen zich mis kend. Vlissingenaanzee.nl reageerde deze week al wat kregelig op de aankon diging van het Citymarketing-con- cept 'Stad aan Zee'. In een briefje aan het gemeentebestuur brengt die website onder de aandacht al ja ren bezig te zijn met de promotie van Vlissingen, en dat dit slechts 'geringe belangstelling' trekt van 'andere mensen die met de promo tie van Vlissingen bezig zijn'. En bij boulevard-bankert.nl vinden ze het moeilijk te ver teren dat de gemeente aan nieuumlissingen.nl een bedrag van 4000 euro heeft toegespeeld voorl de aanschaf van camera's. Beheer der Toon Poppe van boulevard-ban- kert.nl voelt zich daar niet lekker bij. „Het is vreemd dat de gemeen te in zee gaat met een organisatie die net nieuw is, en voorbij gaat aan mensen die de stad al jaren promoten, tot ver over de lands grenzen met ruim duizend bezoe kers per dag." De kwestie ligt nu ook politiek ge voelig. Voorzitter René Cornelisse van nieuwvlissingen.nl speelt een be langrijke rol binnen D66. Die par tij zette hem op de derde plaats van de lijst voor de gemeenteraads verkiezingen. Hij noemt de voor man van de Vlissingse winkeliers, Harry van Hal, als zijn steunpilaar. Die zit inmiddels in de gemeente raad voor de Lokale Partij Vlissin gen (LPV), evenals de voorzitter van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen: Pim Kraan. De LPV'ers- formeren deze weken een nieuw college van B en W. Daarbij mik ken ze op samenwerking met de WD. En laat die partij nu juist de ze week de lont in het webcam- kruitvat steken. Dat belooft niet meteen een stabiel beeld. door René Hoonhorst terneuzen - Gezworene Conny Al- mekinders hoeft niet te worden vervangen in het dagelijks bestuur van Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren, vindt de WD-fractie. Een vervanger van Almekinders kost meer dan het oplevert. Het Zeeuwse waterschap Scheldestro- men in oprichting, per 1 januari 2011 in functie, heeft weinig profijt van een nieuwe bestuurder. Die heeft 'de organisatie harder nodig om wegwijs te raken dan dat de or ganisatie baat heeft bij de leiding gevende en inhoudelijke inbreng', schrijft fractievoorzitter Johan Pro voost, mede namens de WD'ers van Zeeuwse Eilanden. Aanstel ling van een dagelijks bestuurder voor negen maanden ('waarin de zomervakantie en feestmaand de cember') schaadt het imago van het waterschap en leidt tot reacties I als 'baantjesjagers en zakkenvul- 1 Iers', vreest de WD. Het dagelijks 1 bestuur van het Zeeuws-Vlaamse 1 waterschap stelt vandaag de alge mene vergadering toch voor een vervanger aan te stellen, zegt dijk graaf Toine Poppelaars. „Om het evenwicht te bewaren met het da gelijks bestuur van Zeeuwse Eilan den. En om de coalitie in stand te houden. Samen uit, samen thuis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22