'Bij schoolvoetbal pik je i8l Stichting Griffioen krijgt meer ruimte in eigen wijkcentrum Gezocht: Maatjes m/v Juliana Korpsen Middelburg geven showpresentatie Drukkerij De Vey Mestdagh in een nieuw pand Schoolvoetbal Dorpen Op Walcheren viert zijn twintigjarig bestaan donderdag 15 april 2010 VLISSINGEN - De Vlissingse drukke rij De Vey Mestdagh is verhuisd naar een nieuw pand aan de Mer- curiusweg, dichtbij de oude locatie aan de President Rooseveltlaan. „Grootste voordeel is de duizend vierkante meter die het nieuwe pand aan ruimte biedt. Door de ge stage groei van het bedrijf ont stond de vraag naar meer ruimte", aldus De Vey Mestdagh. Het nieuwe pand aan de Mercu- riusweg bestaat uit kantoorruim tes en drie productiehallen. Zuster bedrijf 'Roosevelt Communicatie krijgt een eigen kantoor in het nieuwe pand. shirts S'or €8%<?S Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 - 640773 MIDDELBURG - De Juliana Korpsen Middelburg geven op zaterdag 24 april hun jaarlijkse showpresenta tie in sporthal De Kruitmolen. Op deze avond zullen Juliana Drum 8c Bugle Corps en Junior Drumcorps Johan Friso een com pleet nieuw programma voor het eerst aan het publiek laten zien en horen. Met de nieuwe programma's zal dit jaar worden deelgenomen aan diverse nationale en internationale muziekwedstrijden en evenemen ten. Dit met als hoogtepunten de Na tionale en Europese Drumcorps Kampioenschappen die in septem ber worden gehouden. De showpresentatie van de Juliana Korpsen begint om 19.30 uur en de deuren van de sporthal De Kruitmolen gaan een half uur eer der open. www.juliana.org In 1991 werd het schoolvoet bal voor het eerst in Westka- pelle georganiseerd. Organi satoren Jan de Witte en René Toutenhoofd hebben die twintig jaar niets aan en thousiasme ingeleverd. door Jens Pauw Voorzitter Jan de Witte weet nog goed hoe het ooit begon. Zoon Ramon voetbalde in de D-selectie van De Noormannen. „Dat was een goede lichting", verzekert De Witte. „Bijna alle voetballertjes zaten op de openbare school, dus we had den een dream team voor het schoolvoetbal." Helaas kwam een kink in de kabel: door organisatorische problemen dreigde het toernooi niet door te gaan. „Ik heb toen de draaiboeken opgevraagd en ben er samen met André Toutenhoofd ingespron gen." Beide voetballiefhebbers wa ren al actief binnen het bestuur van De Noormannen, dus de lijn tjes waren kort. „Dat was wel han dig. Wanneer we vragen hadden, had er altijd wel iemand een oplos sing. Natuurlijk was zo'n eerste edi tie spannend, maar het liep vrij soepel. Iedereen was blij dat het toch kon doorgaan." In april 1991 werd de basis gelegd voor het toernooi dat nu al twintig jaar succesvol plaatsvindt. Uiter aard al die jaren in Westkapelle, de standplaats van beide heren. Het toernooi bestaat uit twee dagen: een meiden- en een jongensmid dag. „De scholen uit Veere doen mee, inclusief die in Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland", vertelt secretaris Toutenhoofd. „Middel burg en Vlissingen behoren tot een ander district." „Sport op Walcheren was in die be gintijd heel zwart-wit", vertelt Tou tenhoofd. „De leerlingen van de openbare scholen zaten op voet bal, die met een christelijke inslag op korfbal. Die tegenstelling is in de loop daar jaren een stuk minder geworden." Al twintig jaar runnen Jan de Witte en André Toutenhoofd de toernooien voor de basisscholen van de dorpen op Walcheren. Volgens Toutenhoofd heeft vooral het meisjesvoetbal de laatste jaren een enorme ontwikkeling doorge maakt. „Het is een serieuze sport geworden. We hebben daar zelf ook op ingezet door ieder jaar voor afgaand aan het meisjestoernooi een clinic te organiseren. Dan ko men ze in aanraking met het spel. Het is niet zelden gebeurd dat door het schooltoernooi een aantal mei den de smaak te pakken kreeg en bij een club zijn gaan spelen." Naar eigen zeggen pikt Jan de ta lentjes er zo uit. „Dat kan iedereen die wel eens langs het voetbalveld staat", klinkt het. „De spelers uit zo'n goede lichting zie je nu weer bij de betere amateurclubs spelen. Ik hoor het vaak genoeg: 'Kijk, dat wordt er eentje voor Hoek of Kloe- tinge'. Of voor De Noormannen natuurlijk lacht hij. Mede-organisator Toutenhoofd vult aan: „In de hoogste groepen van de basisschool gaat helaas veel voetbaltalent verloren. Ze gaan naar de middelbare school, raken de motivatie kwijt of realiseren zich dat ze toch niet zo goed zijn. Een probleem van alle tijden." Het organiseren kost de heren be hoorlijk wat tijd, maar dat hebben ze er graag voor over. „In decem ber gaan de inschrijfformulieren naar de scholen. En sinds er daar steeds meer parttimers zijn, loopt dat allemaal niet zo vlotjes", moet secretaris Toutenhoofd wat spijtig- jes constateren. „Het voetbalveld vastleggen, indelingen maken en scheidsrechters regelen, het moet allemaal gebeuren." Gelukkig kan hij rekenen op veel vrijwilligers. „Een heleboel oud-scheidsrechters komen graag bij ons fluiten. Eén man is 72 jaar - je zou het niet zeg gen- en hij beleeft daar ontzettend Eeri maatje is een vrijwilliger die een ander tijdelijk een steuntje in de rug geeft. Ook u kunt maatje zijn. Informeer bij één van de organisaties óf kijk op www.ikwordmaatje.nJ Big Brothers Big Sisters Gilde Walcheren Technocentrum Zeeland BBBS Walcheren Samenspraak Zeeuwse Maatjes 1010-4049608 T 0118 -411 826 T 06-30111312 Vrijwillige Zorg Walcheren Vriendendienst T 0118-553 530 Vluchtelingenwerk Zeeland Taalcoaches Noord-Beveland T 06 - 508 240 99 Laat Nederland van zijn beste kant zien. Oranje Fonds door Theo Giele MIDDELBURG - Om het wijkcen trum in de Middelburgse wijk Grif fioen uit te breiden wil het college van B en W acht porto-cabins plaatsen naast de al bestaande vijf aan de Griffioenstraat. De stichting Griffioen 'de Wijk' wacht al jaren op een definitief wijkcentrum. Het is de bedoeling dat dit aan de Elzenlaan zal verrij zen, maar wanneer, dat is is nog niet bekend. Voorzitter Kees Joosse van stich ting Griffioen 'de Wijk' noemt de plaatsing een goed alternatief zo lang er nog geen echt wijkcen trum is. In oppervlakte gaat de stichting er flink op vooruit, ver telt voorzitter Joosse: „Dat bete kent dat we nu verschillende activi teiten tegelijk kunnen doen. Om maar wat te noemen, straks kun nen we vergaderen in de ene ruim te terwijl in de andere gesjoeld wordt." De acht porto-cabins voor de Grif fioen staan nu nog aan de Sport- laan. De gemeente is bereid de kos ten voor de verplaatsing voor haar rekening te nemen. Vrijwilligers van de stichting zijn inmiddels begonnen met wat voor bereidende werkzaamheden in de porto-cabins aan de Sportlaan. Binnen een paar maanden zouden de porto-cabins naar de Griffioen- straat kunnen en worden neerge zet naast de vijf bestaande. Die werden in 2006 neergezet. Om dit juridisch mogelijk te ma ken moest de gemeenteraad een tijdelijke ontheffing van het gel dende bestemmingsplan toestaan. De termijn van die ontheffing is inmiddels al een jaar verlopen. Daarom vraagt het college, vanwe ge het sociaal belang voor de wijk, om de vijf voorlopig te gedogen en voor de acht nieuwe een tijdelij ke ontheffing te verlenen. In beide gevallen zou het om maximaal vijf jaar gaan. ik kom niet-uit m'n administratie M Ik denk met jou mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20