Thermphos schrapt 110 banen 26 BEZUINIGINGSOPERATIE Fosforfabrikant stuurt brief aan alle werknemers Patiënten draaien op voor extra tekort van overheid 'We waren varkens voor ze, oud vuil' Bergen aan Zee ontruimd en verder STEiNHAUS JLm Alleen Veroordeelde Lucia de B. na vrijlating weer gewoon Lucia de Berk 4 Ajax doet tegen Willem II wat het moet doen: winnen Vandaag in de Krista Detor laat de luisteraar meedromen Robin Hood danst in kelder en klooster zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 15 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 88 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN OU/ 't Zonnige dagen 12° door René Schrier VLISSINGEN - Thermphos Interna tional in Vlissingen-oost schrapt 110 arbeidsplaatsen. Dat is meege deeld in een brief die bij alle 470 werknemers is bezorgd. Het bedrijf wil pas maandag naar buiten toe mededelingen doen over de plannen. Liliane Schoone van FNV Bondgenoten houdt reke ning met het sluiten van een of meer bedrijfsonderdelen. Maandag is er nog overleg geweest tussen de bonden en Thermphos. Toen werd er gesproken over een honderdtal banen. Verder kregen de bonden geen concrete informa tie. FNV Bondgenoten houdt van daag twee informatiebijeenkom sten, om 14.00 uur in de bedrijfs kantine van Thermphos en om 19.30 uur in Brasserie Karolinge- burg te Oost-Souburg. Het was al bekend dat de fabrikant van fosfor en daarvan afgeleide producten een bezuiniging van 30 procent door wil voeren. Daartoe was het organisatiebureau McKin- sey in de arm genomen, dat moest onderzoeken of zo'n bezuiniging haalbaar zou zijn. Dat heeft vervol gens weer geresulteerd in een op dracht aan McKinsey om een aan tal maatregelen voor te bereiden om die 30 procent bezuiniging te kunnen halen. Thermphos wil de 30 procent be zuinigingen doorvoeren in ver band met de vooruitzichten voor de bedrijfsresultaten van dit en vol gend jaar. De directie hoopt na de bezuinigingsoperatie een aantal ja ren zonder kleerscheuren door te komen en zo gereed te zijn voor de nabije toekomst, waarin - naar verwachting - de markt voor de producten van het bedrijf aan trekt. DEN HAAG - Patiënten moeten waarschijnlijk nog dit jaar extra gaan betalen voor tandarts, fysio therapeut, psycholoog en bepaal de medicijnen. Het demissionaire kabinet kampt met een tegenvaller van bijna drie miljard euro, ruimschoots boven de raming van 2,5 miljard begin maart. De tegenvaller komt bijna geheel voor rekening van de zorg, waar het budget met tussen de twee en 2,5 miljard euro is overschreden, Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 26 t/m 30; Consument: 32, 33; Televisie: 34, 35. Bijlage: UitGids. zeggen bronnen op Financiën. De demissionaire ministers Ab Klink (Volksgezondheid) en )an Kees de Jager (Financiën) overleggen mo menteel over bezuinigingsmoge lijkheden op volksgezondheid. De grootste overschrijding daar zit in het salaris van medisch specialis ten. Minister Klink kan hier op dit mo ment moeilijk in snijden, want die beloningen zijn veelal vastgelegd in contracten, zegt zijn woordvoer der. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 11688"55553011 ALKMAAR - In Bergen aan Zee is gisteravond een noodverordening van kracht geworden naar aanlei ding van de duinbrand die daar is uitgebroken. Dat heeft een ge meentewoordvoerster gezegd. Alle vierhonderd inwoners van Bergen aan Zee moesten hun huizen uit. Metingen hebben uitgewezen dat de rook niet schadelijk is voor de volksgezondheid, aldus de zegs vrouw. De brandweer heeft een zo geheten 'stoplijn' aangelegd. Daar bij wordt een gedeelte van de grond kaal gemaakt om het vuur tegen te houden. pagina 7: vuur bedreigt Bergen aan Zee llllll x rti Als het donker is, doe ik de deur niet meer open reageer op www.pzc.nl reacties: 690 RENESSE - Voor de mannen die het echtpaar Da- vidse uit Renesse maandagavond in hun eigen huis overvielen, was een mensenleven overduide lijk niets waard. „We waren varkens voor ze, oud vuil", zegt de 75-jarige mevrouw J. Davidse geë motioneerd. Toch wees het echtpaar Slachtoffer hulp af. „Wij voelen ons geen slachtoffers. Dit kan iedereen overkomen. Nu was het onze beurt", constateert mevrouw Davidse nuchter. Overvallers kiezen steeds vaker gewone woonhui zen als doelwit. Volgens de politie moeten men sen alert zijn. Simpele maatregelen als een spion netje of een ketting aan de deur maken een huis voor overvallers al een stuk minder aantrekkelijk. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 2/3: 'bij ons komen ze er niet meer zo maar in' 1382>£%3&2!l Goeree-Overflakkee en Bergen op Zoom passen goed bij Zeeland eens 33% oneens 67% Geopend in o.a.:GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), tel. 0113-227077. MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard), tel. 0118-606690. Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. fiW os ent; ei rit k ii •- u verkrijgbaar bij: je winst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1