PZC r Arnemuiden krijgt opknapbeurt 'Webcam is lastig probleem' Kranig kind WALCHEREN 18 EU-SUBSIDIE Gemeente wil project extra impuls geven door internationale samenwerking Ter Reede in de maat van Frans Bauer deDRVKKERY almanak Donderdag 15 april 2010 'Bij schoolvoetbal pik je de echte talenten er zo uit' Stichting Griffioen krijgt meer ruimte in eigen wijkcentrum Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele ARNEMUIDEN - Met vijf ton subsi die uit Brussel, twee ton van de provincie Zeeland en 1,1 miljoen uit de gemeentekas moet Arnemui den de komende drie jaar worden opgeknapt. Door een aantal bestaande en nieuwe projecten te bundelen en die als een pakket onder de titel 'valorisatie' en 'dorpen van de 21e eeuw' aan de EU voor te leggen verwacht de gemeente Middel burg de Europese subsidie voor Ar nemuiden binnen te halen. Voor waarde is wel dat kennis en erva ring wordt gedeeld met andere plaatsen langs de zuidelijke Noord zee. Dat worden Besselare (België), Hythe (Engeland) en de Franse or ganisatie CAUE. De gemeente hoopt dit najaar uitsluitsel te krij gen over de toekenning van de Eu ropese subsidie. Met de in totaal 1,8 miljoen euro worden onder meer de doorgaan de route (Schuttershof-Nieuwland- seweg), de winkelstraten en de Oude Havenstraat heringericht. Aanpassing van de doorgaande route zal in het najaar van 2011 ge beuren. De gemeente wacht onder meer nog op een rapport over het doorgaande landbouwverkeer dat mogelijk consequenties heeft voor de uitvoering van de herinrich ting. Voorts krijgt de scouting een nieuw onderkomen dat tevens gaat dienen als multifunctioneel gebouw. Als alles meezit wordt dit gebouw aan de Steigerstraat eind dit jaar in gebruik genomen. Extra speelvoorzieningen voor de jeugd, groen en het opknappen van de Arnemuidse winkelstraten zitten ook in het pakket. Om de inwoners van Arnemuiden erbij te betrekken wil de gemeente een tijdelijke werkgroep vormen. Die zou moeten bestaan uit een doorsnee van de Arnemuidse be volking. Het zogenaamde Plan van aanpak Arnemuiden werd gistera vond tijdens de wijktafel in De Ar- ne gepresenteerd. Naast grote werken als de herbe strating en herinrichting van we gen, behelst het project ook het versterken van het 'imago' van Ar nemuiden. Dat zou kunnen door het aanbrengen van kunst of be paalde elementen als uithangbor den of vaandels. VLISSINGEN - Het optreden van Frans Bauer was gistermiddag het hoogtepunt van de festiviteiten rond de officiële opening van het vernieuwde Centrum voor Verzorgd Wonen Ter Reede in Vlis- singen. Commissaris van de koningin Karla Peijs had 's ochtend de officiële openingshandeling verricht, 's Middags was het feest voor de bewoners, de vrijwilligers en het personeel van Werkt voor Ouderen met de vertolker van het levenslied Frans Bauer en in het voorprogramma het der tienjarige Vlissingse zangtalent Guimar van der Weele. foto Ruben Oreel pagina 20: Zilveren Fles voor Jan de Graaf Markt 51 Middelburg T0118 886 886 za. 17 april Record Store Day 12.30-13.45 uur: Masterclass met Torre Florim Joris van Welsen 14.00-15.00 uur The art of the webcam door Ron van der Sterren za. 17 april, 15.00-16.30 uur: Danny Vera di. 20 april, 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek: Hans Dorrestijn over vogels SLAZ i.s.m. Staatsbosbeheer kaarten in De Drukkerij boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Er is nog onvoldoen de jurisprudentie om te kunnen bepalen welke beelden van welke webcams mogen, en welke niet. Met die woorden reageert advoca te Verena Jongepiet van het Advo catenkantoor Adriaanse van der Weel op de opmerkingen van de WD dat de Stichting Nieuw Vlis- singen zich schuldig zou maken aan het schenden van privacy. Die stichting laat via haar website live- beelden zien van een aantal Vlis singse pleinen, straten en gebou wen. De juriste, gespecialiseerd in ict-recht, stelt dat webcams een las tig probleem vormen. „Veel hangt af van wat er wordt uitgezonden. Je moet per camera en per beeld kijken of de privacy wordt ge schonden." pagina 20 en 21: afwegen tus sen publiek belang en privacy Tip? redactie@pzc.nl De driejarige Yentl, die later onge twijfeld bouwvakker wordt, (of een werkmeneer, zoals ze 't zelf noemt) is bezeten van kranen. En dus neemt oma haar regelmatig op sleeptouw, kriskras over Schouwen-Duiveland op zoek naar gravende en takelende machines. Zefs de kou wordt voor dit doel getrotseerd. Op zo'n typi sche wantendag liepen oma en Yentl over de dijk aan de rand van de Zie- rikzeese wijk Poortambacht. In de la ger gelegen graslanden was een regi ment machines aan het graven ten behoeve van de natuur. De geniepige wind deed Yentl diep in haar kraag duiken. Ze genoot. Maar in stilte, was oma opgevallen, want anders praatte haar meisje honderduit. Al snel kwam ze zelf met de verklaring: „Oma koud hè! Dat vindt mijn tong ook. Die denkt: ik blijf vandaag maar lekker binnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19