in balans I n Kinderopvang woensdag 14 april 2010 Er zijn honderd kinderdagverblijven in Zeèland, De meeste herken je aan een grappige naam, vrolijke raamtekeningen of kleurrijke gevels. Zou je er een kijkje willen nemen, dan is het verstandig om een afspraak te maken. Vind je die stap te groot, dan kun je een gloednieuwe dvd over kinderopvang in Zeeland bekijken. Foto GPD door Joyce Muilenburg Deze dvd is gloednieuw. Hij ligt vanaf vandaag op ver schillende locaties in Zeeland en wordt gratis aange boden aan aanstaande ouders. Zo hebben onder an dere gynaecologen, verloskundigen, apotheken, zwangerschapskledingwinkels en babyzaken de film op de plank liggen. KLEIN EN GROOT De film neemt je mee naar enkele kinderdagverblij- Het provinciaal bestuur van Zeeland hecht veel waarde aan de campagne en gaf eind 2008 een subsidie van 100.000 euro. Harry van Waveren, gedeputeerde: „Het kunnen combineren van zorg en arbeid is belangrijk om zoveel mogelijk mensen mee te laten doen op de arbeids markt. Zeker met een krimpende beroepsbevolking zoals hier in Zeeland." „Goede kinderopvang is daarbij een noodzaak. Dat bleek ook in een bijeenkomst die wij destijds organiseerden voor Zeeuwse organisaties over de, wat wij noemen 'ze ven tot zeven samenleving', een samenleving waar we flexibeler omgaan met zorg- en werktijden. Daar hoort een goede kinderopvang vanzelfsprekend bij. Helaas bleek uit onderzoek van het Sociaal Cultureel Plan bureau dat de formele kinderopvang geen goed imago heeft. „Een beter imago gebaseerd op resultaten in de praktijk is wat ons betreft dan ook een prioriteit. Daarom steunen wij deze campagne, ook financieel." ven in Zeeland. Zij vertegenwoordigen alle locaties in de provincie. Of het nu om een grote organisatie gaat of om een klein bedrijf. In de film vertellen ouders die hun kind op een kinder dagverblijf hebben, hoe zij dit ervaren. Pedagogische medewerkers leggen uit wat hun werk inhoudt en ook aanstaande ouders lichten toe hoe zij tot de keuze van deze opvang zijn gekomen. In het hoesje van de dvd zit een boekje met praktische informatie. Ook staan er namen in van actuele websites. BEKENDEN ONBEKEND De dvd is onderdeel van een campagne die de Provin cie is gestart. De campag ne draagt de naam 'Kin deropvang in Zeeland, Goed geregeld'. Hier mee wil de Provincie wer ken aan het imago van kinderopvang -in Zee land. Er zijn drie organisa ties binnen de branche die de campagne finan cieel steunen en het pro ject uitvoeren. Dat zijn: Kinderopvang Walche ren, Kinderopvang de Be- velanden en Stichting Kinderopvang Zeeuwsch Vlaanderen. Om een goed beeld van het imago van kinderdag verblijven te hebben, kwam er eerst een enquête. Die had als uitgangspunt: hoe denkt de Zeeuwse bevolking over kinderdagver- Esther Veldhuizen, communicatie medewerker bij Kinder opvang Walcheren en coördinator van de dvd Kinderop vang in Zeeland, Goed geregeld: „Er zijn nogal wat voor oordelen over kinderdagverblijven. Vaak denkt men dat het duur is, terwijl de kosten voor de ouders inmiddels meevallen. Over het algemeen betalen zij een derde van het totale bedrag." „Ook zijn er mensen die denken dat de kinderen die er verblijven, zielig zijn. Dat zij alleen maar slapen en wach ten tot hun ouders terugkomen. Dat is natuurlijk niet zo. Op een kinderdagverblijf zie je baby's vanaf 10 weken. Veel kinderdagverblijven volgen het dagritme van de ba by. Dat stemmen ze af met de ouders. Wanneer het kind ouder wordt, gaat het langzaam mee in een dagstructuur, zoals samen eten en samen spelen." „Ze leren contact maken, vriendschappen opbouwen, in casseren, delen en voor zich zelf opkomen." „Nu gaat het er in de campagne niet om dat alle aan staande ouders die willen blijven werken, massaal hun kin deren komen brengen. Het gaat erom dat ze de keuzemo gelijkheid van het kinderdagverblijf meenemen in hun be slissing. Dat ze weten dat die keuze er is en hoe die er uit ziet. Dat willen we graag laten zien." in Zeeland Sr &oeé geregeld! blijven? De uitslag was treffend: er bleek een groot verschil te zijn tussen mensen die een kinderdagverblijf van binnenuit kennen en mensen die er on bekend mee zijn. Zo geven ouders die een kind op het kinderdagverblijf heb ben (gehad) aan dat ze tevreden zijn over deze vorm opvang. Mensen die geen ervaring hebben met een kinder dagverblijf reageren minder positief. Zij vermoeden dat dergelijke opvang duur is en niet prettig voor het kind. Via de campagne willen de Provincie en de betrokken kinderopvangorganisa ties een compleet en correct beeld ge ven van kinderdagverblijven. De dvd is te bestellen via: www.kinderopvanginzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89