Tandemduo op weg naar Londen 341 sport Zeeuwse ATB-competitie gaat van start in Kruiningen Jaap Uilenberg vertrekt bij KNVB familieloop 2010 PZC Familieloop Test uw conditie PZC Familieloop Lees ook de sportblogs via www.pzc.nl/blogs Dennis Raadtgever en Arnold Polderman in actie tijdens een wedstrijd in Manchester. foto pzc middelburg - De deelnemers aan Start to Run hebben hun kennis making met hardlopen er bijna op zitten. Zaterdag kunnen ze tijdens de zesde en laatste clinic hun con ditie testen. De test staat open voor iedereen en is op de atletiekbaan aan de Nassaulaan in Middelburg. Na de warming-up om 9.30 uur is er een parkoers van 4,2 kilometer waarop beginnende hardlopers hun duur- vermogen en snelheid kunnen tes ten. Veel beginnende hardlopers zijn in training voor de PZC Familie loop van zaterdag 19 juni. Na Start to Run wordt nog een aantal cli nics gehouden om hen naar de Fa milieloop te begeleiden. De clinics staan ook open voor kinderen. Da ta en plaatsen zijn binnenkort be kend. Voor wie alleen of in een groepje apart naar de Familieloop wil toewerken staat een trainings schema op de site van de PZC: www.pzc.nl/familieIoop. In tien weken wordt u klaargestoomd voor de tien kilometer. door Sven Remijnsen kapelle - Ze krijgen er niet voor betaald, zoals de tandemrijders in Groot-Brittannië, maar ze trainen voor hetzelfde doel. Arnold Polder man en Dennis Raadtgever heb ben hun zinnen gezet op de Para lympische Spelen van 2012. „Wij willen naar Londen." De 57-jarige Axelaar Polderman, die visueel gehandicapt is en al 25 jaar op de tandem rijdt, vormt sinds vorig jaar een koppel met amateurwielrenner Dennis Raadt gever (35) uit Kapelle. In hun eer ste seizoen samen werden ze met een Nederlands kampioen tijdrij den. Zondag staat hun eerste grote afspraak van 2010 op het program ma: het NK op de weg in Amers foort. „Flet klinkt raar, maar wij gebrui ken het NK om warm te rijden", vertelt Raadtgever. „Dit seizoen tel len vooral de internationale wed strijden, zoals die voor de wereld beker. Als we daarin heel hard fiet sen, kunnen we ons plaatsen voor het WK. En het WK is dit jaar on ze enige kans om een nominatie voor Londen te verdienen." Van medio mei tot half juni reizen Polderman en Raadtgever elk weekend door Europa om zich te meten met de wereldtop, achter eenvolgens in België, Frankrijk, Ita lië, Zwitserland, Spanje en Duits land. In augustus volgt dan het we reldkampioenschap in Canada. De wereldbekerraces, in Spanje en de week voorafgaand aan het WK in Canada, worden bekostigd door de bond. De overige trips moeten de Zeeuwen zelf betalen. Ze ma ken nu wel deel uit van een team, Gardner, waarmee ze naar buiten landse wedstrijden reizen. Maar het blijft kinderspel vergeleken met de Britse rijders. Polderman: „Zij worden betaald en vrijgehou den voor de tandem, zodat ze straks optimaal kunnen presteren op de Spelen in eigen land. Die jongens verdienen goed geld." Ondanks hun mindere randvoor waarden leggen Polderman en Raadtgever de lat hoog. „We wil len naar Londen en we willen de besten van de wereld worden", zegt Raadtgever. „Dat moet moge lijk zijn, want we kunnen als kop pel nog gigantisch groeien. We hebben al grote stappen gemaakt en er is nog ruimte voor verbete ring." Die zit 'm in de details. „Het gaat om de kleine dingen", aldus Pol derman. „Dennis heeft het geluk kig vlug opgepakt. Als ik met ande ren rijd, moet ik steeds praten en instructies geven. Met Dennis hoeft dat niet, het voelt vanaf het begin goed tussen ons. Ik kan op hem vertrouwen." Het rijden op de tandem bevalt Raadtgever wonderwel. „In het be gin vroeg ik me voortdurend af of we wel even hard trapten. Het is heel belangrijk om met dezelfde in tensiteit te rijden. Nu kennen we eikaars reacties en gewoontes. Ar nold is een echte hardrijder en ik ben sterk in het bepalen van tac tiek. We vullen elkaar goed aan." Raadtgever werd vorig jaar direct in het diepe gegooid. „Het WK was toen letterlijk een test. We werden zevende op de weg en achtste in de tijdrit, ondanks dat ik een slechte dag had. Arnold niet, die fietst altijd hard. Als we al lebei in topvorm zijn, moeten we dit jaar een medaille kunnen ha len." Hun opvallende WK-klasseringen leverden het tweetal de B-status van NOCNSF op. De consequentie daarvan is dat ze sindsdien ook on der de beruchte 'whereabouts' val len, het systeem waarbij sporters per dag moeten aangeven waar ze zich zullen bevinden, zodat ze overal een eventuele dopingcontro le kunnen ondergaan. „Men staat er helaas niet bij stil dat het invullen van zulke formu lieren voor blinden en slechtzien den niet altijd even gemakkelijk is", zegt Raadtgever. „Het is een be hoorlijke belasting. Maar het hoort er nu eenmaal bij." woensdag 14 april 2010 Datum: 19 juni 2010. Start en finish: Arsenaaltheater Vlissingen. Afstanden: 3,10, 21,1 kilometer Testloop: zaterdag 17 april Aanvang: 9.30 uur. Plaats: atletiekbaan Nassaulaan Middelburg. 1. Trainersduo van Hjoek ontslagen 2. Telussa uitgekeken op Zeeland 3. Eneco Tour door tunnel STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl MEEST GÉLEZEN kruiningen - Komende maandag gaat de strijd om de Zeeuwse ATB-competite weer v^n start. De ze competitie is niet meer weg te denken in de Zeeuwse wielerwe- reld. Immers, het wordt alweer de dertiende editie van deze wedstrij denreeks. Maandagavond wordt in Den Inkel nabij Kruiningen het eerste startschot gegeven. De organisatie van deze competi tie is zoals gebruikelijk in handen van de Zeeuwse mountainbikever eniging X-Treme. „Maar we doen dit niet helemaal alleen. Er zijn vijf wedstrijden in totaal en daar voor krijgen we medewerking van onder meer TMZ en drie plaatselij ke organisaties. Zelf zijn we verant woordelijk voor twee wedstrij den", vertelt Jan Slager van X-Tre me. De samenwerking bevalt de club erg goed. Vandaar dat het ook weinig problemen oplevert om een kalender samen te stellen. Vooraf valt moeilijk in te schatten hoeveel deelnemers er zullen zijn en wie als favoriet kan worden aan geduid. Vooral nu enkele Zeeuwse renners als bijvoorbeeld Robbert en San- der Vleugel nadrukkelijk voor de weg hebben gekozen en ook een routinier als Erik Vereecken (45) inmiddels op de weg heeft aange toond zijn mannetje nog behoor lijk te kunnen staan. Het zal daar om naar verwachting Edzard van Ewijk zijn die de favorietenrol krijgt. Ten opzichte van voorgaande ja ren is aan de formule niet gesleu teld. Tijdens de slotwedstrijd op 18 september op het Patrick Tolhoek MTB-parkoers in de boswachterij van Westerschouwen zal er overi gens opnieuw gestreden worden om het open Zeeuws kampioen schap. Na Kruiningen volgen er wedstrij den in Wolphaartsdijk (17 mei), Wemeldinge (14 juni), Vlissingen (5 juli) en Burgh-Haamstede (18 september). zeist - Jaap Uilenberg is trots op zijn periode aan de burelen van de KNVB in Zeist. De voormalige ar biter kondigde gisteren zijn af scheid bij de voetbalbond aan. Uilenberg stopt aan het einde van het seizoen met zijn werkzaamhe den als coach van de internationa le scheidsrechters. Daarvoor was hij coördinator scheidsrechtersza- ken. „Het was een bewogen periode, maar wel een heel mooie waarin we een nieuwe groep scheidsrech ters met succes hebben afgele verd", blikt de 59-jarige Uilenberg terug. „Ik ben trots op het feit dat we er voor het eerst in vijftien jaar in geslaagd zijn om met vier scheidsrechters op Europees topni veau actief te zijn." Pieter Vink, Eric Braamhaar, Kevin Blom en Björn Kuipers mogen Europese wedstrijden fluiten. Uilenberg is te leurgesteld over het ontbreken van een Nederlandse leidsman op het WK voetbal in Zuid-Afrika: „Dat was een tegenvaller." Hij gaat zich nu richten op zijn werk in de scheidsrechterscommis- sie van de Uefa. Ook wordt hij één van de twee hoofddocenten op de nieuwe Uefa Centre of Refereeing Excellence waar de Europese voet balfederatie internationale scheids rechters gaat begeleiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76