van Kloetinge drie keer naar Zeeland 33 Cappon roemt collectief Heinkenszand Kwartfinales districtsbeker Zilveren insigne voor Phernambucq woensdag 14 april 2010 Behalve Kloetinge schaarden gisteravond ook Dongen en Kozakken Boys zich bij de laatste vier in het toernooi om de districtsbeker. Dongen, uitkomend in dezelfde klasse als RCS, won op eigen veld met 4-1 UNA. Kozakken Boys ver sloeg Theole met 2-1. De vierde halvefinalist komt aanstaande dinsdag uit het treffen tussen Zwaluwe en Vlissingen. De winnaar speelt tegen Kloetinge. door Rudy Boogert KLOETINGE - RCS maakte er gister avond een potje van. De Soubur gers straalden in niks uit dat ze hun club voor het eerst in het be staan naar de profbeker konden loodsen. Tegenstander Kloetinge kreeg alle vrijheid om vertrouwen op te doen voor het competitieslot en om de halve finale van de dis trictsbeker te bereiken. Het werd allerminst geflatteerd 4-1. |e zou verwachten dat Björn Quar- tel na afloop met een glimach van oor tot oor stond. De rechtsachter had een dijk van een wedstrijd ge speeld en had bovendien zijn eer ste goal in Kloetinge-dienst ge maakt. Een stevige kramp in zijn rechterbeen won het echter van de lach. „Maar dit is wel mooi hoor", zei hij. Zijn kramp was geen toeval. Kloe tinge had bewust de rechterflank opengehouden en Quartel dender de keer op keer van voor naar ach ter. Hij vormde een knap koppel met Wouter de Craene, die rechts voorin de voorkeur had gekregen boven Mervin Niemantsverdriet. De Craene was één van de uitblin kers. Kloetinge speelde met de agressivi teit waarmee WGZ zaterdag de Kloetingse weg naar de hoofdklas se voorlopig versperde. „RCS heeft veel zaalvoetballers", verklaarde trainer Cees Houtepen. „Die verde digen niet zo goed terug. Daarom wilden we ze laten komen. Maar de jongens hadden al snel door dat vroeg druk zetten veel meer opleverde." RCS wist zich totaal geen raad met het jagende Kloetinge. In de opbouw haalde de ploeg slechts sporadisch de middenlijn. „We hadden niet de honger om de wed strijd te willen winnen", vond RCS-trainer Michel Leonhart. „In zo'n wedstrijd moet je de mou wen opstropen, maar Kloetinge was veel gretiger. Wij trokken on ze benen terug." Vanaf minuut één figureerde RCS op het bekerfeestje van Kloetinge. Na de schietkahsen van Björn Quartel (na een hakje van De Crae ne) en Teun Rentmeester opende Rick Mulder halverwege de eerste helft de score. Met een leep kopbal letje fopte hij RCS-goalie Roy Sal- let, die in de rust geblesseerd af haakte en werd vervangen door Weshley Nijsse. Ook André Siereveld deed toen al niet meer mee. Hij viel na dertien minuten uit met een enkelblessu re. Veel verschil had zijn aanblij ven niet gemaakt. Vlak voor rust maakte Quartel zijn primeurgoal. Een RCS-aanval via Dennis de Nooijer en Alfaro Pentury liep vast. Een dieptepass van Maarten van Rosevelt bereikte Daan Esser en diens voorzet werd door de mee opgestoomde Quartel 'afgevol- leerd'. Na rust deed RCS het ietsepietsie beter, maar het bracht Kloetinge geen moment in verlegenheid. Na tig kansen (en gele kaarten) mocht Corné Schilperoort vanaf elf meter 3-0 maken. Invaller Niemantsver driet maakte vlak voor tijd 4-0, waarna Bésar Xhoxhaj in blessure tijd de Souburgse nul van het bord haalde. „Terecht verloren", conclu deerde Leonhart. „Ze kunnen het wel", stelde Houtepen tevreden vast. Kloetinge-RCS 4-1 (2-0). 24. Rick Mul der 1-0, 45+4. Björn Quartel 2-0, 81. Corné Schilperoort 3-0 (strafschop), 89. Mervin Niemantsverdriet 4-0, 90+3. Bésar Xhoxhaj 4-1. Scheidsrech ter: A.J. Broere (Etten-Leur). Gele kaart: Björn Quartel, Maarten van Rosevelt (Kloetinge), Len Eversdijk, Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep, Khalid el Hattach, Ugur Kahveci, Alfaro Pentury (RCS). Aantal toeschouwers: 300. Heinkenszand werd zaterdag kampioen in de vierde klasse A. De debuterende trainer, Ermo Cappon, denkt in de derde klasse voor lijfsbehoud te kunnen gaan. foto Kitty Daalhuijzen door Roeland van Vliet HEINKENSZAND - Ermo Cappon, be zig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer, is zaterdag met Hein kenszand kampioen geworden in de vierde klasse A. De oud-voetbal ler roemt het collectief van de ploeg die op drie duels voor het ein de al niet meer in te halen is. „Wij hebben niet alleen het meest ge scoord in onze klasse, maar we heb ben ook de meeste verschillende doelpuntenmakers." Cappon (34) werd een jaar gele den, op een paar wedstrijden voor het einde van het seizoen, inte rim-trainer bij Heinkenszand. Hij volgde Ad Poortvliet op. Degrada tie uit de derde klasse kon hij ech ter niet voorkomen. Bij aanvang van het huidige sei zoen kreeg Cappon, die door het bestuur was gevraagd om te blij ven, geen duidelijke doelstelling van de clubleiding mee. „Maar ik wilde wél een doel hebben", ver telt hij. „Dus heb ik de vraag bij de groep neergelegd: wat willen jullie? Toen werd al snel gezegd: terug naar de derde klasse. We hoefden niet per se kampioen te worden, maar we wilden wel promoveren." Makkelijk zou dat niet worden, wist Cappon. „Domburg was over gekomen- uit de vierde klasse van het zondagvoetbal en Wolfaarts- dijlc, net als Heinkenszand gedegra deerd, was verder dan wij. Die ploe gen zag ik als onze grootste concur renten." Meteen in de eerste wedstrijd ver loor Heinkenszand met 4-3 bij Wolfaartsdijk. Cappon: „Wij lieten beter voetbal zien, maar zij hadden Wilfred van den Dries. Die schoot er drie in. Wij hebben een relatief onervaren ploeg en lieten ons ver rassen door die geroutineerde spe ler. Maar daar hebben we zeker van geleerd." De trainer bracht in de loop van het seizoen meer voetbal in de ploeg en maakte de defensie aler ter. „Vorig jaar kregen wè 55 goals tegen, nu zijn het er pas 22." Daar naast veranderde hij van systeem: 4-4-2 werd 4-5-1. „Dat alles bij el kaar heeft goed uitgepakt." Het besef dat er kampioenskansen waren, kwam kort na de win terstop. Uitgerekend Wolfaartsdijk werd thuis op een 4-0-nederlaag ge trakteerd. „Na die wedstrijd ston den we nog wel tweede, achter Hoedekenskerke. Maar we hadden minder verliespunten." Heinkenszand verspeelde na die 23e januari geen enkel punt meer. Die suprematie mondde zaterdag uit in het kampioenschap. Borssele werd met 3-1 verslagen, terwijl de achtervolgers Domburg en Nieuw- land tegen elkaar gelijkspeelden. De debuterende hoofdtrainer („Ik trainde vorig jaar nog de mini's van Heinkenszand") stelt dat hij een uniek seizoen achter de rug heeft. „Het verliep bijna vlekke loos", zegt de man die op de achter grond veel werd geholpen door Raymond Mohr. „En wat wil je nog meer: kampioen worden in de je eerste seizoen en dan ook nog bij je eigen duppie." Cappon staat volgend seizoen we derom voor de groep. Handhaving in de derde klasse is dan het doel. „We gaan natuurlijk niet promove ren om in het jaar erna weer te de graderen. We hebben dit jaar ge bouwd aan een team dat volgend jaar mee moet kunnen komen op een hoger niveau." Voorlopig vindt Cappon het mooi om hoofdtrainer te zijn. „Da's ook niet vreemd na zo'n jaar. Maar vol gend seizoen wordt weer heel an ders. Mindere resultaten gaan altijd doorwerken in een ploeg en ik weet nog niet hoe het dan is om trainer te zijn." van de natuurijsklassieker in El- burg) en Peter van der Pol (win naar van de eerste Henk Angenent Classic) maken hun opwachting. Van der Pol maakt deel uit van Skeelerteam Adviesbureau Harry de Wolf Voor die formatie rijden ook de Belg Stijn van Hove en de Middelburgse broers Erwin en Niels Mesu. Niels, vorig jaar win naar van de Nederlandse titel bij de beloften, maakt zijn debuut bij de A-rijders, het hoogste niveau. Op basis van zijn verrichtingen vo rig seizoen en het achterliggende schaatsseizoen heeft hij er veel ver trouwen in. „Ik ben heel sterk de winter uitge komen. Natuurlijk zal ik niet zo na drukkelijk voorin meerijden als vo rig jaar. Fatsoenlijk meedoen is de doelstelling." Voor Erwin Mesu zijn de verwach tingen iets hoger gespannen. Hij beleefde lange tijd een kwakkelsei- Domburg on Wheels De wedstrijden worden gehouden op een parkoers van 1,3 kilometer door het centrum. 11.00 uur: vrije toertocht van 6,5, 30 of 80 kilometer. 14.45 uur: skeelerstempeltocht voor de jeugd tot 12 jaar op het wedstrijdparkoers. Vanaf 15.15 uur: eerste wedstrijd van de Skate@sea-competitie, dé Zeeuwse skeelercompetitie. zoen als gevolg van een knieblessu re. In september vorig jaar raakte de oudste van de broers Mesu weer in vorm. Dat resulteerde in een tweede plaats in TWello. Ver volgens pakte hij zeges in het mara- thonschaatsen bij de B-rijders in Heerenveen, Assen en Haarlem. „Als dat de opmaat is totr het nieu we skeelerseizoen, ziet het er roos- Daarna volgen de wedstrijden in het kader de KPN Inline Cup. 16.00 uur: mannen Masters (20 ki lometer). 17.00 uur: mannen beloften Cl. (30 kilometer) 18.00 uur: vrouwen (25 kilometer) 19.00 uur: mannen A-rijders. (40 kilometer) Meer informatie is te vinden op www.domburgonwheels.nl. kleurig uit", klinkt het vol vertrou wen. Bij de B-rijders doen zater dag drie Zeeuwen mee: Andries Minderhoud en Olivier Goud (bei den uit Waarde) en Niels Steen bakker (Biggekerke). Domburg on Wheels is ook de aftrap van de strijd om de Zeeuwse Skeelercup. Die heet dit seizoen de Skate@sea Skeelercup. KAPELLE - Léon Phernambucq (links) heeft gisteravond een zilveren insigne gekregen. De scheidend voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Hippi sche Sportfederatie Regio Zeeland nam de onderscheiding tijdens de regio vergadering in de Vroone in Kapelle in ontvangst. Phernambucq maakte sinds 11 maart 1996 deel uit van het regiobestuur. Op 20 maart 1997 werd hij gekozen tot voorzitter. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75