Indonesië... met stip! v.a. stipreizen.nl 26 Rabobank ziet krimp niet als groot probleem Dow haalt mensen uit en regio met maatregelen en omroep zeeland Grote bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen gaan op verschillende manieren om met de bevol- kingskrimp. brieven Óók JH*Sush vab„t"-!fri,'Sd00rb'a^.. *759 "U voor mem' sii SGP 2 woensdag 14 april 2010 KRIMPREGIO s sk mm vmm mm v- mamsssm. Meer over krimp Mensen die een vraag over krimp in Zeeland willen stellen, kunnen dat doen op het volgende adres: Nieuwsportaalzee[and@zeeuwsebi biiotheek.nl In het kader van Nieuwsportaal Zeeland wordt donderdag 15 april om 19.00 uur een rondeta felgesprek gehouden over Krimp en Onderwijs. Dat gebeurt in het Ledeltheater in Oostburg. Ver schillende deskundigen en be trokkenen zullen met elkaar over dit onderwerp in gespek gaan. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via De Rijksuniversiteit Groningen on derzocht of door de systematiek van de gemeentelijke inkomsten een negatieve invloed te verwach ten is van bevolkingskrimp. Dat blijk niet het geval. Nader onder zoek naar de feitelijke inkomsten van gemeenten die al een tijd krim pen bevestigt dit beeld. Krimpge- meenten krijgen per inwoner juist een hogere rijksuitkering uit het ge meentefonds en die uitkering stijgt meer dan die van groeigemeenten. Omroep Zeeland radio besteedt vanmiddag tussen 12.30 en 13.00 uur aandacht aan Krimp in Zee land. Op televisie is in de nieuws uitzending van 18.00 uur aandacht voor dit onderwerp. door Martijn de Koning Als wij iemand nodig heb ben, vinden we die vrij makkelijk." Arnold Won- dergem, manager van de afdeling bedrijven bij de Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen, heeft bij het aantrekken van personeel nog geen last van de bevolkingkrimp. Enige nuance is wel op zijn plaats, vindt hij. „De banksector krimpt momenteel ook. Daardoor krijgen we vaak reacties van mensen die bij een andere bank op straat zijn komen te staan." De werknemers van de Rabobank in de gemeente Sluis zijn voorna melijk afkomstig uit Zeeuws-Vlaan deren, Walcheren en Zuid-Beve land. In Vlaanderen hoeft de bank niet eens actief te zoeken. „Hoe wel we als Rabobanken in Zeeuws-Vlaanderen wel een sa menwerkingsverband hebben, ge richt op de Vlaamse arbeidsmarkt. Dat is vooral omdat onze vestiging in Sas van Gent zich ook op Vlaamse klanten richt. Dan is het wel nuttig om Belgen in dienst te hebben." Wondergem denkt niet dat de af name van de bevolking op korte termijn gevolgen heeft voor de Ra bobank. Al ziet hij de gevolgen op andere gebieden natuurlijk wel, met na me op het vlak van leefbaarheid in de dorpen. De bank toont zich daar bij betrokken door, via het sti muleringsfonds, flinke bijdragen te leveren aan projecten in alle ker nen. „We kijken bij de toekenning wel of zo'n investering ook toe komstwaarde heeft. Als een voor ziening over een paar jaar toch weg is, heeft het geen zin om er geld in te steken. Je kunt je beter richten op zaken die kans van sla gen hebben. Je ziet dat mensen dat steeds meer accepteren als een ge geven." door Martijn de Koning Voor Ad Tolboom van Dow staat het buiten kijf: de krimp wordt zeker een pro bleem. Daarom is Dow, vaak in sa menwerking met andere bedrijven en overheden, hard bezig met een aantal projecten om de gevolgen van de afname van de bevolking op te vangen. Daarbij wordt vooral geprobeerd mensen van elders te verleiden tot een enkele reis Zeeuws-Vlaanderen. „Bekend is natuurlijk het emigra tieproject Uw nieuwe toekomst", Ad Tolboom (Dow): „Er werken zo'n 150 Vlamingen bij ons. Dat is toch een aanzienlijk aantal." foto Mark Neelemans 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/rese boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteilenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ik heb respect voor het feit dat een politieke partij als de SGP nog al tijd in staat is haar christelijke visie uit te dragen. Ik heb echter géén respect voor het feit dat de vrouw binnen de SGP nog altijd de onder geschikte rol krijgt toebedeeld en vrijwel alleen een functie binnen het gezinsleven heeft. Artikel 10 van het beginselprogramma van de SGP is middeleeuws te noemen. Was het niet juist een vrouw (Ma ria) die in de aanzet tot het chris tendom één van de twee hoofdrol len vervulde? En had hierbij de man (Jozef) niet een totaal onder geschikte rol? Op basis hiervan zou je verwachten dat juist de vrouw de belangrijkste taken binnen het christendom (en dus ook binnen de SGP) zou moeten vervullen. Ik ben echter bang dat alles bij het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70