MODE FLITS de knoppen gaat draaien' Zeeuwse kerkdienst in Kerkje Ellesdiek Kiek DanS: Piraten!! in minitheater De Loods Avondvierdaagse in Heinkenszand begint Ruim 1900 honden op show in Zeelandhallen Amazing Stroopwafels zingen in De Stenge Den Bergmuzikanten vieren vierde lustrum Uitleg over nieuwe wet rond het erfrecht Open dag Zeeuwse Muziekschool Goes Goessestraatweg wordt veiliger voor fietsers □PmgTsii GERRY WEBER 1 UITNODIGING GERRY WEBER OP DONDERDAG 15 APRIL woensdag 14 april 2010 ."TO/l v.'s ELLEWOUTSDIJK Tijdens de oecumenische kerk dienst die zondag 18 april wordt ge houden in het Kerkje van Ellesdiek te Ellewoutsdijk is Zeeuws de voer taal. Ook de liederen worden in een Zeeuwse vertaling gezongen. Frans van de Heij de uit Zoutelande houdt een overdenking onder de aanhef 'Afslae of nie'. Corella Nijs- se verzorgt solozang. De dienst be gint om 14.30 uur. GOES Dansgezelschap voor het onder wijs Kiek DanS geeft morgen een proefvoorstelling van de show Pira ten!! De voorstelling duurt circa veertig minuten en is bedoeld voor kinderen uit de vier eerste groepen van het basisonderwijs. De voor stelling is om 13.30 uur in minithea ter De Loods van het Goese Ly ceum locatie Bergweg. De leerlin gen van groepen 1 en 2 van de Bis schop Ernstschool zijn er ook. HEINKENSZAND De Avondvierdaagse in Heinkens zand begint maandag 19 april. De wandelaars voor de tien kilometer beginnen op de wandelavonden om 18.00 uur. De lopers van het vijf kilometertraject gaan om 18.30 uur van start. Startpunt is altijd De Stenge. Inschrijven voor de vier avonden kan daar maandag vanaf 17.30 uur of per e-mail: a4d@live.nl. Donderdag, op de fïnaleavond, lo pen de bewoners van wozoco De Koriander vijf kilometer mee. GOES De Kynologenclub Zeeland houdt zaterdag en zondag voor de 21e keer haar internationale honden tentoonstelling in de Zeelandhal len in Goes. Ruim 1900 honden, verdeeld over 221 rassen uit bijna al le werelddelen, worden onderwor pen aan de ogen van een internatio naal keurmeesterkorps. De tentoon stelling staat open voor bezoekers. De entree bedraagt 6 euro. De keu ringen vangen aan om 10.00 uur en duren tot 17.00 uur. HEINKENSZAND The Amazing Stroopwafels geven zondag 18 april een concert in De Stenge in Heinkenszand, als afslui ting van het winterseizoen van Borsele Cultureel. De formatie, die al sinds 1979 sa menspeelt, begint om 14.30 uur met veel van hun bekende Neder landstalige nummers. Kaarten zijn te boeken bij het Vrij- willigershuis: 0113 - 311999 of info@vrijwilligershuis.nl. KAPELLE De Den Bergmuzikanten houden vrijdag 16 april een jubileumcon cert ter ere van hun twintigjarig be staan. Het Bruinisser visserskoor treedt op als speciale gast tijden het con cert in De Vroone in Kapelle. De 'Jostiband van de Bevelanden' telt twintig leden, cliënten van Huize Den Berg. Zij treden geregeld op in buurthuizen en zorgcentra. Het concert begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND Nu de wet op de successierechten - ofwel erfenisrechten - is ver nieuwd is het raadzaam testamen ten na te kijken of aanpassingen no dig zijn, stelt de Senioreraad Borse le. Voormalig notaris C. Ringeling geeft dinsdag 20 april uitleg over de wet in Grand café Fonteyne in Heinkenszand. Uitvaartverzorgster Ans Markusse vertelt over de rege lingen rond overlijdens en uitvaar ten. Aanvang 19.30 uur. GOES De Goese vestiging van de Zeeuw se Muziekschool aan de Van dei- Spiegelstraat is zaterdag 17 april open voor publiek. Tussen 10.00 en 12.00 uur demon streren docenten en leerlingen hun instrumenten en vaardigheden. Pu bliek mag zelf ook instrumenten uitproberen. Diverse ensembles zijn te beluisteren en het cursus aanbod voor kinderen en volwasse nen wordt gepresenteerd, in pop en jazz en klassiek repertoire. met Finstral Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC K i 1 .i N f-J GOES - De Goessestraatweg tussen Goes en 's-Gravenpolder is vanaf maandag 19 april smaller dan nor maal door wegwerkzaamheden. De fietspaden aan beide zijden van de weg worden tot en met donderdag 29 april aangepast. Tussen maandag 3 en donderdag 6 mei is de Goessestraatweg 's avonds vanaf 18.30 uur tot 's och tends 6.30 uur gesloten voor ver keer. Dan krijgen de fietspaden rood asfalt en de weg snelheids remmers. Na de reconstructie wordt de maximaal toegestane snelheid rond het kruispunt Goessestraatweg/Kloetingseweg en de aansluiting met de Groeweg zestig kilometer per uur. den met de sprongen die de ge meente maakt op toeristisch ge bied. „We staan beter op de kaart." Ook de havenplannen in Sint-An- naland vormen volgens hem een enorme verbetering voor dat dorp. „Die moeten in volle vaart worden uitgevoerd." Als PvdA-wethouder is Marianne Velthuis vanzelfspre kend trots op het sociale gezicht van de gemeente. Verder vond ze de renovatie en nieuwbouw van diverse dorpshuizen en gemeen schapscentra erg belangrijk. Jam mer vindt ze het dat ze de ope ning van het Thoolse Centrum voor leugd en Gezin net niet meer mag meemaken als wethouder. „Ik heb daar zo hard aan getrokken." Het trio is unaniem van mening dat de ambtelij ke organisatie de afgelo pen jaren sterk aan kwaliteit heeft gewonnen. Zo wordt er veel meer samengewerkt. Velthuis geeft een voorbeeld: „Als vroeger ergens een nieuwe wijk kwam, hoorde je op het eind van het traject vaak 'oh ja, er moet ook nog een speeltuintje in'. Dat komt nu niet meer voor. Die speeltuin wordt meteen ingetekend." Het was natuurlijk niet allemaal hosanna. „Je probeert naar eer en geweten het door de raad gewens te beleid uit te voeren", stelt Velt huis. „Maar dan willen ze opeens iets heel anders. 'Ja, maar jullie hadden die opdracht toch gege ven?', vroeg ik me wel eens af Goossen knikt. „Het gemak waar mee raadsleden van standpunt ver anderen, verbaasde mij soms ook." Heijboer houdt wijselijk zijn mond. „Acht, soms valt het mee en soms valt het tegen", klinkt het nuchter. „Zo zit het hele leven toch in elkaar?" Na jaren hard werken - het wet houderschap kent geen werkwe ken van veertig uur - gaan Heij boer en Goossen nu van hun oude dag genieten. Die laatste wil verre reizen gaan maken, terwijl Heij boer zich verheugt op het tuinie ren en zijn kerkelijke werkzaamhe den. Velthuis heeft al aanbiedin gen op zak om op projectbasis bij enkele Zeeuwse instellingen aan de slag te gaan. Verder gaat ze ont- wikkelingsreizen naar Burkina Fa- so begeleiden." Donderdag 22 april is er vanaf 16.00 uur een afscheidsreceptie voor de drie wethouders in het gemeentehuis. wethouder. Collega Velthuis denkt daar net zo over. „Als wethouder heb je een best wel een bepalende rol. Het kan geen kwaad dat na ne gen jaar eens iemand anders aan de knoppen gaat draaien." Het ge zin speelt overigens ook een rol. „Dat is er de afgelopen jaren zwaar bij ingeschoten", geeft ze toe. Alle drie de vertrekkende wethou ders kijken met plezier terug op hun jaren in het college. Allemaal hebben ze zo hun eigen zaken waar ze trots op zijn. Heijboer is bijzonder te spreken over de kotnst van bedrijventerrein Welge legen. Ook het feit dat de gemeen te na de enorme wateroverlast van 1998 veel maatregelen heeft geno men om zulk onheil in de toe komst te voorkomen, stemt hem nog altijd vrolijk. Dat geldt ook voor de verregaande stappen die zijn gezet om het verpauperde be drijventerrein Noord om te vor men tot een gebied met wonin gen, kantoren en supermarkten. „Daar kan je alleen maar heel te vreden over zijn." Goossen is op zijn beurt erg tevre foto Ronald den Dekker MODEFLITSEN GRATIS LUXE ARMBAND' CADEAU GERRY WEBER KETTING' (bij besteding vanaf 125,-) berco lange vorststraat - goes Berco heeft de voorjaars- en zomercollectie 2010 in huis! En dat willen wij graag aan u laten zien. Daarom nodigen wij u speciaal uit voor de Gerry Weber Modefiitsen! Professionele mannequins showen u de nieuwste collectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69