Raad wil nog een kans voor hagelkanon 'Goed dat iemand anders aan 24 Hoger beroep bij Raad van State zorgt voor uitblijven coffeeshop DJ-talent dingt naar halfuur op Dancetour KNALLEN Fruitteler moet aanpassingen doen KBO Zeeland na actie vijfhonderd leden rijker woensdag 14 april 2010 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Een nipte meerderheid in de gemeenteraad van Tholen wil fruitteler André Al- kema uit Sint-Maartensdijk toch nog een kans geven om zijn antiha- gelkanon te blijven gebruiken. Hij zal dan wel verdere maatregelen moeten treffen. Het college had Alkema een ver gunning gegeven voor één sei zoen, waarna een evaluatie volgde. Die viel niet positief voor hem uit. Veel omwonenden klaagden over de harde knallen en ook een rap port van een extern bureau was kritisch. Er zou sprake zijn van ex cessieve geluidshinder, die ontoe laatbare gezondheidsklachten zou veroorzaken. Reden voor het colle ge om geen nieuwe vergunning te verstrekken. SGP, WD en ABT willen de deur nog niet definitief dichtgooien. De partijen vinden echter wel dat het anders moet. „Die mogelijkheid bestaat ook", stelt Anco Fase (WD). „Er zijn technieken om het geluidsniveau omlaag te breng en. Laten we de fruitteler de kans geven om die toe te passen. Het moet toch mogelijk zijn om tot een oplossing te komen die voor iedereen aanvaardbaar is?" Han van 't Hof (ABT) was nogal ver baasd over de starre houding van het college. Hij wijst erop dat in de gemeente ook varkenshouders zit ten die veel stankoverlast veroorza ken. „Ook zij krijgen de kans om daar middels een proef met een nieuw filter iets aan te doen." SGP'er Johan Aarnoudse merkt op dat het al een stuk zou schelen als mensen vooraf op de hoogte wor den gebracht. „Nu schrikken veel mensen van de knallen of weten ze niet waar die vandaan komen. Als de fruitteler zijn buren vooraf op de hoogte zou stellen via sms, op het mo ment dat er een hagelbui aan komt, is het misschien een heel an der verhaal." De drie partijen, die elf van de 21 zetels hebben, willen dat het colle ge met de fruitteler in gesprek gaat over mogelijke oplossingen. Hoe wel de bevoegdheid over dit onder werp bij B&W ligt verwachten SGP, WD en ABT dat zij naar de gemeenteraad zullen luisteren. „We blijven het volgen", aldus Aar noudse. „Mocht het college volhar den in zijn standpunt dan hebben wij altijd de mogelijkheid om daar op terug te komen." door Rob Paardekam Het Thoolse college wordt volgende week donderdag voorzien van veel vers bloed. Liefst drie wethouders nemen die dag afscheid van de lokale politiek. „Het is tijd dat iemand anders aan de knoppen gaat draaien." SGP'er Karei Heijboer (66) is een oudgediende. In 1982 kwam hij in de gemeenteraad om zestien jaar later wethouder te worden. Dat wilde hij graag. „Ik zag dat als een mooie afronding." Hoe anders ging het met Marianne Velthuis (53, PvdA). Zij werd in 2001 wet houder als opvolger van PvdA-wet- houder Moerland, die langdurig ziek was. „Ik had net een nieuwe baan in Tilburg en was er hele maal niet op voorbereid. Sterker nog: ik dacht er destijds aan om de politiek te verlaten. Mijn werk en het raadslidmaatschap waren nauwelijks te combineren." Ook WD'er Eric Goossen (66) werd van de een op de andere dag in het diepe geworpen. Hij zat am per twee jaar in de gemeenteraad toen ABT-wethouder Leen van Doorn er eind 2003 de brui aan gaf De WD mocht weer plaatsne men in het college en Goossen werd verzocht wethouder te wor den. „Ik was toen al een paar jaar gestopt met werken, maar zo'n kans om iets voor de maatschappij te kunnen betekenen, laat je niet liggen." Hoewel leeftijd een belangrijke rol speelde in het besluit van Heijboer om te stoppen, vindt hij ook dat twaalf jaar lang genoeg is voor een door Theo Ciele middelburg - Middelburg heeft voorlopig nog geen coffeeshop. Dat lijkt het gevolg te zijn van het hoger beroep dat coffeeshop Sixty Two heeft aangetekend bij de Raad van State tegen de uitspraak van de Middelburgse bestuursrech ter. Die bepaalde enkele weken gele den dat de gemeente Sixty Two te recht heeft gesloten. Tot november vorig jaar was er in Middelburg plaats voor twee cof feeshops. Die maand bepaalde de raad echter dat er in de gemeente nog maar ruimte is voor één cof feeshop en wel aan de Kleverskerk- seweg in het voormalige pand van onderwijsinstelling 't Traject. Bij nader inzien vindt de politiek deze plaats toch niet zo'n gelukki ge keuze. Vooral vanuit Arnemui- den klonk luid protest tegen de vestiging van een verkooppunt van cannabisproducten langs de fietsroute tussen Arnemuiden en Middelburg. In het onlangs gesloten akkoord voor het nieuwe college staat dat 'PvdA, LPM en WD voor 1 juli 2010 zullen bezien of er een ande re locatie aan de raad kan worden voorgesteld. Hierbij wordt vastge houden aan de voorkeur van de raad voor een niet-commerciële ex ploitatie met een strenge toegangs controle, uitsluitend toegankelijk voor lokale gebruikers met fre quente politiecontrole en sociale controle.' In afwachting daarvan ligt de voor bereiding voor de vestiging van een shop aan de Kleverskerkseweg stil. Het afgeven van een gedoogverkla- ring aan een exploitant is door het hoger beroep van Sixty T\vo lastig geworden. De raad staat immers nog maar één coffeeshop in Mid delburg toe. Mocht Sixty Two door het hoogste rechtscollege in het gelijk worden gesteld dan kan uitbater Giel de Kinkelder aanspraak maken op het coffeeshopmonopolie in de stad. De gemeente is dus in de praktijk gedwongen te wachten op de uit spraak van de Raad van State. De praktijk leert dat dit een zaak van lange adem is. Een periode van een jaar is niet ongebruikelijk. In de Middelburgse raad is de meerderheid voor een coffeeshop sinds de verkiezingen gegroeid. Als de raad niet op de Raad van State wil wachten zal het aantal ge doogde coffeeshops moeten wor den verruimd. door Claudia Sondervan GOES - Op de zesde editie van Dan cetour Goes zal bij de reeks dj's ook de winnaar zijn van de DJ Knock Out; een selectiereeks waar voor talentvolle muziekdraaiers zich tot vrijdag 7 mei kunnen op geven. Uit de inzenders worden vier kan didaten gekozen, die zich op vrij dag 4 juni in 't Beest met elkaar meten in muzikale vaardigheid. De winnaar mag een halfuur draaien tijdens de Dancetour op zondag 25 juli op de Grote Markt in Goes. Bovendien wint hij een zomertournee met jongerenreisor ganisatie GOGO waarbij hij draait op feesten en in clubs op 'partybe stemmingen' in Europese landen als Turkije, Griekenland, Spanje, Kroatië en Italië. Tijdens de DJ Knock Out worden kandidaten beoordeeld op platen- keuze, techniek, opbouw en pre sentatie van een set. Ook wisselen de dj's elkaar afin een 'battle' met korte draaisets van vijf minuten. Vorig jaar won larah Damiël (22, echte naam: De long) uit Koude- kerke de Dancetour DJ Contest. Inschrijvers voor deze editie mo gen niet ouder zijn dan 28 jaar en moeten in Zeeland wonen. O www.dancetour.nl KLOOSTERZANDE - Met de actie Lid Werft Lid is de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Zeeland er in vier maanden tijd in geslaagd 500 nieuwe leden aan te trekken. Penningmeester Piet Boonman zei dat na afloop van de voorjaarsver gadering van de in Kloosterzande. Volgens de doelstelling in het meerjarenplan moet de bond in 2012 achtduizend leden tellen. De KBO heeft nu 7500 leden. De Zeeuwse afdeling van de ouderen bond raakt echter jaarlijks zo'n 5 tot 7 procent leden kwijt door sterfte. Sjaak van Eijkeren uit 's- Heerenhoek werd op de vergade ring beloond, omdat hij de meeste nieuwe leden (27) aanbracht. Marianne Velthuis, Karei Heijboer en Eric Goossen (vlnr) nemen volgende week afscheid van de Thoolse politiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68