niets, dat is nu anders' Hft Wooncoaches ingezet bij project Klein Zweden aan goed afgewogen standpunten Kledingactie levert 5900 kilo kleding op Voorjaarsvergadering van Stad en Lande Managers houden filiaal Hema open Botsing fietsster en motorrijdster www.bezorgers.nl woensdag 14 april 2010 www.veere.nl OPENBARE AFSCHEIDSRECEPTIE Het gemeentebestuur van Veere nodigt u van harte uit voor de openbare receptie ter gelegenheid van het afscheid van de wethouders Jan Bostelaar en Wim van Tatenhove, op vrijdag 16 april 2010 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het gemeentehuis aan de Traverse te Domburg. OOSTERLAND - De eind vorige maand op Schouwen-Duiveland gehouden kledinginzameling voor Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood heeft 5900 kilo opgele verd. De meeste kleding (2000 ki lo) werd ingezameld in Ooster- land, waar ook een depot is van Sam's Kledingactie. De ingezamelde kleding wordt ver kocht. De opbrengst komt groten deels ten goede aan een project in Kenia. Hier wordt de lokale bevolking ge holpen om periodes van droogte beter door te komen door bijvoor beeld het creëren van nieuwe wa terbronnen. Renden met directeur Jaap Schoof in het Watersnoodmuseum. weten. Is dat terecht? „Als ik een maal een standpunt heb ingeno men, laat ik dat niet zo snel meer los. Tenzij er geheel nieuwe argu menten op tafel_ komen. Zo heb ik in de Schutse voor een zaal vol bo ze bewoners over het kappen van bomen in Burgh-Haamstede het door de gemeenteraad vastgestel de groenbeleidsplan verdedigd. Ook aan schrappen van de beiaar dier heb ik vastgehouden. Bij het bezuinigingsprogramma was voor gesteld bij pensionering geen nieu we te benoemen. Dat blijf ik dan verdedigen. Maar in de raad gaat het vaak niet meer om de feiten, maar om het applaus op de büh ne. Daar kan ik boos om worden." Waren er ook hoogtepunten? „Ik ben ontzettend blij dat er geld is gekomen voor een volwaardig mu seum en dat de meeste voorzienin gen goed op orde zijn. Dus dat er geld is voor het onderhoud van de gemeentelijke gebouwen, wegen, bruggen en voor uitvoering van het groenbeleidsplan. Het is jam mer dat het niet gelukt is met een voorziening voor de kleine elemen ten en dat de haven in Zierikzee niet is ontwikkeld." Wat gaat Renden nu doen? Be smuikt lachend: „Sigaren roken en whisky drinken! Nee, serieus ik ga Magda, mijn vrouw, 'helpen' met: wandelen, fietsen, tennissen, mu ziek luisteren, boeken lezen en wat meer fotograferen. Mocht ik toch voor een zwart gat komen te staan, meld ik me bij Huib Uil om wat in het archief te gaan doen." ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse woningbouwvereniging Zeeuwland heeft speciaal voor het project Klein Zweden - vier gebou wen met een halfverdiepte par keergarage 'in buitenwijk Noorder polder in Zierikzee - twee van haar medewerkers benoemd tot 'wooncoach'. De twee zijn van het begin tot het einde van het project aanspreek punt voor geïnteresseerden en la ter voor toekomstige huurders. De wooncoaches voeren aanbie- dingsgesprekken, kunnen toekom stige bewoners helpen bij de bere kening van huurtoeslag en geven advies over te maken keuze's. Geen overbodige luxe er zijn nogal wat keuzes te maken voor toekom stige bewoners. Zo kan onder meer gekozen worden uit verschil lende kleuren voor de keukenkas ten en de tegels bij het sanitair. De plannen voor Klein Zweden omvatten de bouw van 86 drie- en vierkamerappartementen. De huurprijzen variëren - exclu sief servicekosten - van 585 tot 975 euro per maand. Voor de meeste appartementen komen bewoners in aanmerking voor huurtoeslag. Vrijdag 16 april houdt Zeeuwland een open dag over Klein Zweden. Belangstellenden kunnen er te recht van 09.00 tot 16.00 uur. ZIERIKZEE De Schouwen-Duivelandse heem kundige vereniging Stad en Lande houdt vrijdag 16 april haar jaarver gadering in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Na het huis houdelijk gedeelte krijgt de verga dering een feestelijk tintje. Traditie getrouw worden oorkonden uitge reikt voor geslaagde restauraties. Na-de pauze volgt een inleiding over het Landschaps Ontwikkeling Plan (LOP) van de gemeente Schou wen-Duiveland. De vergadering be gint om 19.30 uur. HULST Dertig managers en directieleden van het hoofdkantoor van de He- ma nemen zaterdag 24 april en zon dag 25 april de winkel in Hulst over van hun collega's. Het filiaal is onlangs uitgeroepen tot de beste Hemawinkel van Ne derland. Daarom mag het voltallige perso neel een weekend naar Disneyland Parijs. Om de winkel die twee dagen open te houden gaan de .managers er aan de slag. Roel van der Wekken sluit het project brandveiligheid dorpshuizen af. VEERE Op de Bosweg in Veere kwamen maandag een 81-jarige fietsster uit Veere en een 51-jarige motorrijd ster uit Burgh-Haamstede met el kaar in botsing. De fietsster stak de Bosweg over en verleende daarbij geen voorrang aan de 51-jarige motorrijdster. Bij de botsing die volgde kwamen bei de ten val. De fietster werd met een snee in haar knie per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. www.tmcwoonwinkels.nl Topmerk Tapijt: Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55