'Toen we aantraden kon er praktisch Plan voor inrichting speelveldje in Sirjansland overstijgt het budget Wijnand Renden houdt graag vast Oostflakkee alleen verder met centrumplan AFSCHEID Wethouders Roel van der Wekken en Wijnand Renden verlaten gemeentepolitiek OOLTCENSPLAAT - De gemeente Oostflakkee gaat zelfstandig verder met het zogeheten 'centrumplan' voor Ooltgensplaat. De samenwer king met woningbouwvereniging Beter Wonen is afgebroken omdat er volgens beide partijen geen fi nancieel of economisch voordeel uit te halen was. Het centrumplan behelst de nieuwbouw van OBS De Regen boog, verenigingsgebouw 't Cen trum, sportzaal 'D'n Boagaerd' en peuterspeelzaal 'Olleke Bolleke' die allen in één groot gebouw on dergebracht worden. De gemeente hoopt in 2011 met de bouw te kun nen beginnen en deze in 2012 af te kunnen ronden. door Ali Pankow SIRJANSLAND - Voor de inrichting van een speelveldje achter de school in Sirjansland ligt er bij de gemeente een bedrag van 11.000 euro gereed. Uitvoering van de plannen die de dorpsraad daar voor heeft ingediend zou echter 30.000 euro vergen. „De gemeente en de dorpsraad zul len dus moeten overleggen hoe we dit gat kunnen overbruggen", zegt ambtenaar Eef van Brumme- len. De gemeenteraad stelde in het kader van de nota Speelruimte in december 130.000 euro beschik baar voor speelvoorzieningen in vijf kernen. „Dat budget wordt na rato van het aantal kinderen onder de 18 jaar over die kernen ver deeld. Voor Sirjansland komt dat dus neer op 11.000 euro", zegt Van Brummelen. Volgens hem zouden de kosten met aanzienlijk wat zelf werkzaamheid wellicht wat ge drukt kunnen worden. Anders zul len de plannen bijgesteld moeten worden", meent Van Brummelen. Tijdens de vergadering van de dorpsraad deze week liet bestuurs lid Wim Mulder van Activiteiten vereniging 'Sirjansland Vooruit' weten dat het terrein van de ijs baan zomers ook als trapveldje voor de jeugd gebruikt zou kun nen worden. Dat hangt echter nog wel af van het feit of de drainage zijn werk goed gaat doen. Nu is het terrein nog veel te nat. In het Scoop-onderzoek naar de Sociale Staat van Schouwen-Duive- land blijkt dat de onderlinge be trokkenheid van de bewoners in Sirjansland relatief laag scoort. Dat is reden voor de gemeente het Welzijnshuis opdracht te geven tot uitvoering van twee leefbaar heidsprojecten. Het ene is gericht op aandacht voor mensen die zich eenzaam voelen, het tweede heeft tot doel een grotere maatschappe lijke deelname aan activiteiten op het dorp te realiseren. MEEST GELEZEN 1 Brandje historische stadhuistoren 2 Succesvolle maiden-trip schip 3 Renesser ondernemers in het roze EN VERDER Vandaag wordt een nieuw fietspad op Schouwen geopend. In de loop van de dag foto's op de site. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Voor het laatste regionieuws naar www.pzc.nl/schouwen-duiveland woensdag 14 april 2010 Renden bekijkt een verzoek om meer verkeersveiligheid in Brouwershaven. door Ali Pankow Het was geen kwestie van op één dag: geloof de deur uit en politiek erin", zegt Wijnand Renden. Hij is gereformeerd opge voed, maar had al vroeg zijn twij fels over de christelijke hokjes mentaliteit. De Pvda kwam voor hem het dichtste bij de christelijke gedachte van naastenliefde. Terugkijkend op ruim 30 jaar in de gemeentepolitiek zijn herindeling en dualisme de meest in het oog springende ontwikkelingen. „Over de herindeling heb ik altijd gezegd dat het drie perioden vergt, voordat iedereen er echt aan ge wend is. Dat is ook gebleken. We hebben heei erg moeten zoeken om de juiste vorm te vinden. Door het dualisme is de politiek heel onvoorspelbaar geworden. Je kunt er niet meer van op aan wat de coalitiepartijen met voorstellen van het college doen. PvdA en SGP zijn het meest coalitiepartijen gebleven. Het CDA stelde zich heel duaal op en de WD ging daar dan soms wel en soms niet in mee. Het is moeilijk een college programma uit te voeren als er steeds kikkers uit de kruiwagen springen. Ik zeg wel eens tegen mensen: Als je iets gedaan wilt krijgen, moet je over één onder werp drie verschillende mensen la ten inspreken. Meestal krijg je dan de meerderheid van de raad wel mee'. Het is de waan van de dag geworden. Dat is niet mijn manier van politiek voeren." Renden wordt soms starheid ver- ^^^^SmmSBm®SSai38EgaE8885S®S8ESm@aa888® Van der Wekken bij protest tegen verbod eierdrank. foto's Dirk-Jan Gjeitema Startschot voor uitbreiding hoeve Batenburg in Ellemeet. door Melita Lanting Nog een paar dagen en dan zit het er op voor het huidige college. Een terugblik met twee ver trekkende wethouders. De overgang van de trekker naar de bureaustoel in het gemeente huis was voor landbouwer Roel van der Wekken heel erg groot. „Dat was een hele verschrikkelijke grote omslag. In het begin dacht ik, dit gaat niet." Nu, zes jaar later, verwacht hij dat de stap terug naar huis aanzienlijk minder groot zal zijn. „Er zijn klusjes genoeg, maar ik zal wel moeten oppassen dat ik Corry (zijn vrouw, red.) niet in de weg ga lopen." In 1982 stapte Roel van de Wek ken in de politiek. Hij werd fractie voorzitter en zou dat blijven tot hij in 2004 wethouder werd. Geen gemakkelijke overgang, want er moest flink bezuinigd worden. „Ik herinner me de eerste vergadering en dat ik het besluit om dorpshui zen te sluiten moest verdedigen. We werden teruggefloten door de raad. 'Je moet maar zien hoe je gaat bezuinigen, maar de dorpshui zen blijven open'. Uiteindelijk is al les op z'n pootjes terechtgekomen. Zeeuwland heeft de dorpshuizen overgenomen." Het project waar hij met de mees te trots op terugkijkt is het nieuwe bestemmingsplan buitengebied. „We hebben mogelijkheden ge creëerd om in het buitengebied meer te doen dan alleen land bouw, want dat is niet meer van deze tijd." Als het aan hem had ge legen was er meer soepelheid geko men, maar provinciale regelgeving stond dat in de weg. Waar Van der Wekken ook met trots op terugkijkt is de verhuizing van bouwbedrijf Boogert uit Oos- terland. „Dat wordt mooi. Ook met het nieuwe archeologièbeleid ben ik erg blij. Projectontwikke laars en particulieren weten nu waar ze aan toe zijn." Ook op de ontwikkeling van de glastuinbouw en de nieuwbouw van Borrendam- me kijkt hij met plezier terug. Tegenstanders verweten Van der Wekken vaak dat hij star en stug was. Hij knikt. Hij kent de kritiek. „Toch is dat een kwestie van regel geving. Dat frustreert wel eens. Dan wil je in principe zelf wel meegaan, maar dan houdt regelge ving dat tegen. Toch is er wel wat veranderd. Toen we hier aantra den kon praktisch niets. Het was altijd 'nee'. Nu is het 'nee' tenzij je dit of dat aanpast." Van der Wekken roemt de samen werking in het college, maar daar buiten was het wel eens lastiger. Hij moest vaak de steun ontberen van zijn eigen fractie. „Dat is zo nu en dan erg vervelend, daar kan je niet mee omgaan. In veel geval len heb ik ook het gevoel gehad dat het niet terecht was, maar als wethouder zit je niet meer bij de kleine fractie. Alleen bij de grote fractie, als iedereen er bij zit en dan werd er niet meer naar argu menten geluisterd." Jas aan, helm op en de wethouder is klaar om de eerste paal te slaan. Renden op een versierde kinderfiets bij een prijsuitreiking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54