PZC! 2I Proef onderwijsservicebus Sirjansland EEUS Jong leven op oude vuilbult intratuin JWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 VOORZIENINGEN Kleine kern meer gebaat met behoud Bibliobus Carolijn Visser praat over reizen TJ 13 Tip? redactie@pzc.nl i jflli 'Toen we aantraden kon er praktisch niets, dat is nu anders' Woensdag 14 april 2010 Plan voor speelveldje in Sirjansland overstijgt budget Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow SIRJANSLAND - De openbare basis school Duiveland in Sirjansland mag als enige school op Schou- wen-Duiveland een jaar lang mee doen aan de proef met de onder wijsservicebus. Dat is een mobiele schoolmediatheek met tal van mo gelijkheden Directeur Gerard Oele van obs Dui veland heeft wel enige kantteke ningen. „Wij staan uiteraard heel positief tegenover deze proef, maar toch klinkt het mooier dan het in de praktijk is", zegt Oele. Hij wil niks afdoen aan de moge lijkheden die deze servicebus biedt, maar hij omschrijft de situa tie toch als 'een beetje hangen en wurgen'. Volgens Oele zou Sirjansland meer gebaat zijn met het behoud van de bibliobus, die nu op de nominatie staat te verdwijnen. De praktijk wijst uit dat in deze kleine kern in verhouding niet zoveel boeken worden uitgeleend, maar Oele wijt dat aan het tijdstip waarop de bi bliobus Sirjansland tegenwoordig aan doet. „Dat gebeurt nou net op woensdag tussen de middag. Dan zijn de kinderen uit school en zit ten de meeste mensen aan de maaltijd. Op die manier kun je be zoekcijfers ook sturen. Zet die bus hier op dinsdagnacht om 03.00 uur op het dorp en er komt nooit meer iemand." Oele benadrukt de onderwijsserviebus natuurlijk niet af te wijzen. Zeker niet als die straks het alternatief zal blijken te zijn voor de bibliobus. De service bus is niet alleen bestemd voor het onderwijs. Na schooltijd kunnen ook volwassenen er gebruik van maken. Ook hier kunnen boeken worden geleend. Verder beschikt deze bus over een geldautomaat. Het is voorlopig echter nog wel de vraag of er op deze locatie in Sir jansland ook werkelijk gepind kan worden. In de zogeheten biblioser- vicebus lukte dat voorheen name lijk niet. De Zeeuwse scholen die met de proef meedoen, krijgen straks volgens een vaste route elke twee of drie weken een halve dag bezoek van de onderwijsservice bus. Daarin staan niet alleen boe ken maar ook laptops. De bus be schikt over digitale leermiddelen en iet-programma's. Obs Duive land heeft de afgelopen jaren zelf al een vrij uitgebreid iet-aanbod opgebouwd. Deze school had op Schouwen-Duiveland enkele jaren geleden ook de primeur met digita le schoolborden. SEROOSKERKE - Terwijl bovenop de oude vuilbult aan de Hoosjes- weg hard gewerkt wordt aan een toeristisch uitkijkpunt wordt het gras op het talud enthousiast geat taqueerd door schapen en lamme tjes. Waar ooit het Schouwse afval een voorlopig einde vond bruist het nu van het leven. Het beeld van de vroegere vuilnis belt is totaal anders dan toen deze nog 'in functie' was. Het plastic dat bij harde wind struik en boom ontsierde is verdwenen. Ervoor in de plaats is een oer-Hollands beeld ontstaan: grazende schapen op een groene helling. Rustig herkauwend, veilig dicht bij moeder, blikt het jongvee nieuwsgierig de wereld in. Het langsrazend verkeer wordt amper een blik waardig gekeurd en ook het geluid van de graafmachines bovenop de bult boezemt geen angst in. De schapen 'wonen' op de bult sinds eind negentiger jaren nadat de stortplaats buiten gebruik was gesteld en afgedekt met hoogovens lakken, isolatiemateriaal en 100.000 ton aarde. Als het uitzicht punt eenmaal klaar is kunnen toe risten en recreanten genieten van een weids uitzicht over de nieuwe natuur van Plan Tureluur. ZIERIKZEE - Schrijfster Carolijn Vis ser is donderdag 15 april te gast bij de Vrouwen van Nu in het multi functioneel centrum (MFC) aan de De Huijbertstraat in de Zierik- zeese buitenwijk Malta. Visser groeide op in Zeeland en heeft ve le boeken en reisverhalen geschre ven. Ze is net terug van een lang verblijf in Argentinië waar ze aan een nieuw boek heeft gewerkt. In het MFC komt ze vertellen over haar reizen. Aanvang 19.00 uur. Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van Deze week: Buxusbol Doorsnee 35 cm. Van 29,95 NU PER STUK De oude vuilnisbelt aan de Hoosjesweg in Serooskerke biedt nu een oer-Hollandse aanblik, met tevreden grazende schapen en lammeren. foto .Dirk-Jan Cjeltema grieven te uiten. Schandalig, om zo aversies te stimuleren tegen de enige Nederlandse dub die vier Europa cups won. Haar Terneuzense toehoorder liet haar ongeremd tegen hem tekeer gaan. „Mevrouw, u heeft helemaal gelijk. Uw relaas klinkt mij als mu ziek in de oren. Ik dien ook een klacht in bij mijn baas. Want weet u waar ik zondag zit? In de Amster dam ArenA, om uw duppie aan te moedigen." Ze was nogal ontdaan, die Goese Ajax-supporter. ]a, ze wist als trou we abonnee van de PZC heel goed dat de almanak meestal een stukje met een knipoog is. Maar om nu, zo als gisteren in dit hoekje, te suggere ren dat FC Twente en Feyenoord het aanstaande zondag op een akkoord je gooien om haar favoriete club vooral maar geen kampioen te laten worden... dat had ze niet van haar krant verwacht. En dus pakte ze de telefoon om haar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53