Nu nog mooi weer en D 'Snelkapper' Willem (89) knipt nog altijd 'Het woord is aan de zwemmers' Toeristenbus rijdt weer deze zomermaanden 22 Ajax f, BEZOEKERSAANTAL Stichting Recreatiebad Elderschans wil het eerste jaar min stens 18.000 bezoekers trekken. 'Dat is het aantal van vorig jaar en we hopen dat de komende jaren flink uit te breiden'. Opening en tarieven Dieven roven garagebox leeg Petit Paris speelt 'De rechter en de linker' almanak Rommelmarkt bij centrum Rozenoord woensdag 14 april 2010 door Karlijn de Splenter terneuzen - Willem Klaassen (89) zat gisteren met een stralende glimlach op de bank in zijn woon kamer. Hij twijfelde nog of hij een stropdas moest omdoen voor de feestelijke dag. Zestig jaar geleden stapte hij in het huwelijksbootje met Riet van Wijck (80) én dat werd gisteren gevierd met de fami lie. In geuren eri kleuren vertelt Wil lem over zijn kapperzaak Klaas sen, de 'snelkapper', aan de Tram straat. In 1947 begon hij daar met het knippen van heren. Vijftien jaar geleden stopte hij met zijn zaak, maar het kappen is hij nooit verleerd. Willem geeft zijn twee zonen nog regelmatig een knip beurt. „Ik heb mijn zoon gisteren nog gekapt." Riet heeft nog in het kruideniers winkeltje van haar ouders ge werkt. De twee ontmoetten elkaar in het centrum van Terneuzen. Willem kwam uit oud-Othene, toen nog gemeente Zaamslag. Riet is - zoals ze zelf zegt - een echte Terneuzense. Ze hebben later ja ren achter de kapperswinkel ge woond. Zaterdag gaat het echtpaar met de twee zonen, de zes klein kinderen en de vijf achterkleinkin deren en aanhang uit eten. door René Hoonhorst Riet van Wijck en Willem Klaassen zestig jaar samen, foto Mark Neelemans Voor mooi weer kun nen ze zelf niet zor gen. Maar voorzitter Jan de Ridder en pen ningmeester Henk Luijendijk van de Stichting Recrea tiebad Elderschans gaan er vanuit dat het Aardenburgse zwembad op Hemelvaartsdag een glorieuze rentree maakt. De vrijwilligers Loukman Chaara en Franlcvan Eenennaam zijn nog druk bezig met herstellen en schil deren van badhokjes en ander meubilair. De bodem van het uit 1952 daterende bad heeft de afgelo pen weken al een mooie opfris beurt gehad. Vóór er water in het bad kan, moeten echter nog een aantal scheuren en oneffenheden verdwijnen. De Ridder verwacht dat de scheu ren in het grote bad snel dicht en glad kunnen zijn. Maar hij maakt zich wat zorgen over het peuter badje. „Daar zit echt een lek in, dat door een vakman moet wor den gedicht. Die professional moet wel snel aan de slag, omdat na zijn werk de boel twee weken moet uitharden. Het peuterbad staat in verbinding met het grote bad en we willen natuurlijk wel op tijd het bad met water vullen." Luijendijk rekent er op dat alles in orde komt, omdat 'de gemeente goed meewerkt'. De Ridder beves tigt dat. Hoewel de gemeente vo rig jaar het bad nog wilde sluiten, heeft ze nu alle medewerking toe gezegd. „Als stichting zijn wij straks verantwoordelijk voor de ex ploitatie van het zwembad. Maar de gemeente zorgt er voor dat het bad in orde is. Ook de speelweide wordt door de gemeente weer he lemaal in orde gebracht en op kor te termijn zelfs nog vergroot door Recreatiebad Elderschans is dit jaar geopend van 13 mei (Hemel vaartsdag) t/m 5 september. T/m 1 juli is het bad open van 13 tot 20 uur (zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur). Van 2 juli t/m 5 september is het bad van 10'tot 20 uur open (zater dag en zondag 11 tot 17 uur). Een dagkaartje kost 4 euro, na 17 uur 2 euro/peuters 1 euro, school- zwemmers betalen ook 1 euro. Abonnementen 40 euro pp, 30 eu ro voor derde en volgenden van een gezin. de vroegere paardenwei te egalise ren. De speelweide wordt weer net als vroeger met het zwembad verbonden door een brug over de Elderschansgracht." De exploitatie van het zwembad kost Sluis straks 33 mille minder. Als het aan De Ridder ligt, helpt de stichting ook de opknap- en on derhoudskosten drukken. „Alleen al op het schilderen van het bad kunnen we behoorlijk bezuinigen. We zullen een aantal andere uitga ven ook nog eens tegen het licht houden en kijken of we het als stichting goedkoper kunnen doen dan de gemeente." Mede door de welwillende mede- werking van de voetbalclub, die er voor zorgt dat tijdens de ope ningsuren van het zwembad het paviljoen open is, verwachten De Ridder en Luijendijk veel zwem badbezoekers. „Het is voor veel, vooral ook Vlaamse, gezinnen aan trekkelijk dat ze langer in en om het zwembad kunnen vertoeven. Niet alleen omdat het bad tussen de middag niet meer sluit, maar ook door een aantrekkelijke speel- wei met plaats voor zonnebaden de (groot)ouders. En doordat kin deren een ijsje kunnen eten, pa en ma koffie en bonpapa een pilsje kunnen drinken kiezen ze eerder voor een dagje zwembad." TERNEUZEN In de Diepenbrockstraat in Terneu zen zijn in de nacht van maandag op dinsdag diverse goederen gesto len bij een inbraak in een garage box. Dat maakte de politie gistera vond bekend. De dieven vernielden de deur van de box waarna ze alles overhoop haalden. Er zijn diverse goederen weggenomen, waaronder een grij ze damesfiets. IJZEN DIJ KE Toneelvereniging Petit Paris uit IJzendijke houdt komende vrijdag en zaterdagavond uitvoering in het Jeugdgebouw aan de Koninginne straat in IJzendijke. De groep speelt het blijspel 'De rechter en de linker' van Ton Da vids. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Toegang vier euro. WGGGNGR NieuwsMedia SLUiS Woonzorgcentrum Rozenoord in Sluis houdt komende zaterdag een rommelmarkt. De opbrengst gaat naar activiteiten voor de bewo ners. De markt duurt van 8.30 uur tot 12.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl de Ridder: 'Neem abonnement.' e mensen in Aardenburg en wijde omgeving moe ten de komende maanden laten zien dat ze 'hun' zwembad liefhebben. Ze trokken met hon derden naar het stadhuis om de ge meenteraad te bewegen het zwem bad open te houden. „Maar de actievoerders en andere Aardenburgers moeten nu bewij zen dat ze ook echt hart hebben voor hun zwembad. Toch een abonnement nemen, ook al is het duurder dan in het verleden", zegt voorzitter Jan de Ridder van de Stichting Recreatiebad Elder schans. Penningmeester Henk Lui jendijk vult aan dat mensen niet al leen met de aanschaf van een abonnement of een reeks losse kaartjes hun sympathie kunnen to nen. „Er zijn ook mensen die een bedrag schenken. En de grootste donaties komen misschien wel van al die vrijwilligers die een paar uur, een dag of weken meehelpen. Die hulp is onbetaalbaar." Al dat werk moet wel beloond worden met minstens 18.000 be zoekers vindt De Ridder. Hij wijst eenieder nog eens nadrukkelijk op de bonnen voor abonnementen en zwemlessen, die in het perio diek Rondje West zijn te vinden. door Frank van Cooten Die Goese Ajax-supporter wist als trouwe abonnee van de PZC heel goed dat de almanak meestal een stukje met een knipoog is. Maar om nu, zoals gisteren in dit hoekje, te suggereren dat FC Twente en Feye- noord het aanstaande zondag op een akkoordje gooien om haar favoriete club vooral maar geen kampioen te laten worden... dat had ze niet van haar krant verwacht. En dus pakte ze de telefoon om haar grieven te ui ten. Haar Terneuzense toehoorder liet haar ongeremd tegen hem tekeer gaan. „Mevrouw, u heeft helemaal gelijk. Uw relaas klinkt mij als mu ziek in de oren. Ik dien ook 'n klacht in bij mijn baas. Want weet u waar ik zondag zit? In de ArenA, om uw cluppie aan te moedigen." middelburg - De toeristenbus rijdt deze zomer weer langs de Zeeuws-Vlaamse kust en naar Ter- neuzen. Dat gebeurt in juli en au gustus. Gedeputeerde Staten besloten gis teren de WV dit jaar een subsidie te geven van 45.000 euro voor de toeristenpas. Met deze pas reizen toeristen gratis met de bus. De toeristenbus draagt volgens GS bij aan het terugdringen van het aantal recreatieve autokilometers en het aantrekkelijk maken van al ternatief vervoer voor toeristen. VW-directeur Nynke van der Ploeg reageerde gisteren verheugd op de provinciale bijdrage. „De provincie geeft hiermee aan grote waardering voor ons project te hebben. Even zo belangrijk is het gegeven dat de provincie ook aan geeft het project in stand te willen houden en dat is belangrijk voor de continuïteitDe provincie geeft een duidelijk signaal af We heb ben dus wel wat gewonnen." Van der Ploeg en voorzitter Pieter de Keuninck van de Stichting Strandexpress gaven onlangs een presentatie van de toeristenbus voor ondernemers van Sluis. „Zij hebben heel positief gereageerd op ons verhaal." MEEST CELEZEN 1Ongeïdentificeerd wiel bij Biervliet 2. SGP over opening AH op zondag 3. Circus mag niet in Terneuzen STELLING Stem op de PZC-site Zeeuws-Vlaan- deren: Binnenstad Terneuzen verdient alle aandacht. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46