Regio synoniem voor 't goede leven Afeia PZC l Op zoek naar de wc via gps iEIEBl ïl intratuin Vijf bands strijden op de Vestrockrally De Gasthofstappers houden wandeltocht Managers Hema houden filiaal open ZEEUWS-VLAANDERE 22 en 23 24 en 25 door René Hoonhorst BRESKENS - Als Zeeuws-Vlamingen echte ambassadeurs willen zijn, moeten ze altijd en overal de lof van de streek zingen. Door elke fij ne beleving of goed nieuwsbericht te voorzien van het commentaar 'het lijkt wel Zeeuws-Vlaanderen' gaat iedereen in Nederland en- Vlaanderen het goede leven asso ciëren met het landje apart. -Dat veronderstellen adviseur van uwnieuwetoekomst.nl Justien Mar seille en de Zeeuws-Vlamingen Pe tra de Boevere en Koen Verhagen. Verhagen, ook de 'creatief strateeg' achter Hoera Hulst, bedacht de slo gan tijdens een 'brainstormsessie' met de twee dames. Die omarmden zijn idee direct. „Eindelijk eens geen dure rappor ten en onderzoeken, maar gewoon een concrete maatregel, waarmee je mensen direct aanspreekt", zegt De Boevere. De Bressiaanse is in heel het land bekend als 'Het meis je van de slijterij'. Haar blog- en twitteractiviteiten worden door duizenden mensen gevolgd. Dat bracht de deelnemers op het idee om Verhagens slogan direct in de praktijk te brengen. Als Maxime Verhagen twittert dat hij na uren memo's lezen even lek ker van de lente gaat genieten, krijgt hij direct een 'retweet' terug: hetlijktwelzeeuwsvlaanderen. Met die berichtjes claimen Zeeuws-Vla mingen het goede leven, legt Koen Verhagen uit op het gelijknamige blog: Claim het goede leven: hetlij ktwelzeeu ws-vlaanderen. De Hulstenaar geeft een paar tips op dat blog. Iedereen die op blogs, Hyves, Facebook of online-kran- ten leuke berichten ziet, moet ge lijk een berichtje terug sturen met 'hetlijktwelzeeuws-vlaanderen'. De Boevere: „Een advertentie plaatsen helpt niet. Maar als er een berichtje verschijnt over een eerlij ke vinder die een portemonnee te rugbrengt, reageren wij meteen met 'het lijkt wel Zeeuws-Vlaande ren'. Via twitter is dat makkelijk. #hetlijktwelzeeuws-vlaanderen moet standaard voor alle leuke be levenissen worden gebruikt." Als Zeeuws-Vlamingen op een goedkope en vriendelijke manier de verworvenheden van hun woonomgeving uit willen dragen kan dat dus eenvoudig, betogen de twee. door Frank van Cooten TWITTERSLOGAN #hetlijktwelzeeuwsvlaanderen TERNEUZEN - Op zoek naar het toi let met een navigatiesysteem, zelf een satelliet bouwen en energie op wekken met dansen. De bovenbouw van basisschool De Oude Vaart in Terneuzen maakte gisteren op een speelse ma nier kennis met techniek. Dat ge beurde in de 'Friek's techniek truck', een begin dit jaar gestart ini tiatief van het onderwijs en het be drijfsleven om kinderen al op jon ge leeftijd te interesseren voor een baan in de techniek. „In deze omgeving staan veel gro te fabrieken. Die spullen moeten wel blijven draaien. Er zijn dus meer technici nodig. De jeugd van 8 tot en met 14 jaar laten we daar om op een speelse manier kennis maken met techniek", zegt Marcel Baas van de techniektruck. Enthousiast legde hij de leerlingen uit hoe de spullen werken. Uiter aard zat er ook een wedstrijdele ment aan verbonden. Zo had een groep leerlingen van De Oude Vaart 1.27 minuten 'geklokt' met het vinden van het toilet. Schooldirecteur Chris Dingeman- se verbaasde zich over de snelheid waarmee zijn leerlingen de kennis oppakten. HULST Vijf bands uit Nederland en België strijden 29 april voor een plaats op openlucht muziekfestival Vestrock in Hulst. De selectiewedstrijd vindt plaats vanaf 20 uur op het podium in open lucht aan het Cornelis de Vos- plein in de binnenstad van Hulst. De deelnemende bands zijn The Buxtons en Gazon uit België en Sto ne Dust, The Designer Babies en Monocle Mint uit Nederland. Vest rock wordt gehouden op zaterdag 5 juni. Dansen en springen in Friek's techniektruck. foto Mark Neeiemans SINT JANSTEEN Wandelclub De Gasthofstappers uit De Klinge houdt donderdag 6 mei de Sint Janstochten. Wandelaars kunnen tussen 9 en 15 uur vertrekken vanaf gemeen schapscentrum De Warande in de Wilhelminastraat in Sint Jansteen. Ze kunnen kiezen uit een afstand van 6,12 of 20 kilometer in de om geving van Sint Jansteen. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 eu ro. De tocht van 6 kilometer is ook goed te doen voor rolstoelers en mensen met een kinderwagen. HULST Dertig managers en directieleden van het hoofdkantoor van de He- ma nemen zaterdag 24 april en zon dag 25 april de winkel in Hulst over van hun collega's. Het filiaal is onlangs uitgeroepen tot de beste Hemawinkel van Nederland. Daar om mag het voltallige personeel een weekend naar Disneyland Pa rijs. In de Hulster Hema zijn het he le weekend speciale acties. De ope ningstijden zijn zondag 25 april eenmalig verruimd. De winkel is dan open van 13.00 - tot 18.00 uur. Nu nog mooi weer en dan... allen naar recreatiebad Elderschans Woensdag 14 april 2010 Bezoekers Kunstroute Graauw kunnen zelf aan de slag Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: Buxusbol Doorsnee 35 cm. Van 29,95 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45