van Kloetinge drie keer naar Zeeland 33 PSV aast op spelers van topclubs Kwartfinales districtsbeker Zilveren insigne voor Phernambucq Domburg on Wheels woensdag 14 april 2010 Behalve Kloetinge schaarden gisteravond ook Dongen en Kozakken Boys zich bij de laatste vier in het toernooi om de districtsbeker. Dongen, uitkomend in dezelfde klasse als RCSwon op eigen veld met 4-1 UNA. Kozakken Boys ver sloeg Theole met 2-1. De vierde halvefinalist komt aanstaande dinsdag uit het treffen tussen Zwaluwe en Vlissingen. De winnaar speelt tegen Kloetinge. door Rudy Boogert KLOETINGE - RCS maakte er gister avond een potje van. De Soubur gers straalden in diks uit dat ze hun club voor het eerst in het be staan naar de profbeker konden loodsen. Tegenstander Kloetinge kreeg alle vrijheid om vertrouwen op te doen voor het competitieslot en om de halve finale van de dis trictsbeker te bereiken. Het werd allerminst geflatteerd 4-1. Je zou verwachten dat Björn Quar- tel na afloop met een glimach van oor tot oor stond. De rechtsachter had een dijk van een wedstrijd ge speeld en had bovendien zijn eer ste goal in Kloetinge-dienst ge maakt. Een stevige kramp in zijn rechterbeen won het echter van de lach. „Maar dit is wel mooi hoor", zei hij. Zijn kramp was geen toeval. Kloe tinge had bewust de rechterflank opengehouden en Quartel dender de keer op keer van voor naar ach ter. Hij vormde een knap koppel met Wouter de Craene, die rechts voorin de voorkeur had gekregen boven Mervin Niemantsverdriet. De Craene was één van de uitblin kers. Kloetinge speelde met de agressivi teit waarmee WGZ zaterdag de Kloetingse weg naar de hoofdklas se voorlopig versperde. „RCS heeft veel zaalvoetballers", verklaarde trainer Cees Houtepen. „Die verde digen niet zo goed terug. Daarom wilden we ze laten komen. Maar de jongens hadden al snel door dat vroeg druk zetten veel meer opleverde." RCS wist zich totaal geen raad met het jagende Kloetinge. In de opbouw haalde de ploeg slechts sporadisch de middenlijn. „We hadden niet de honger om de wed strijd te willen winnen", vond RCS-trainer Michel Leonhart. „In zo'n wedstrijd moet je de mou wen opstropen, maar Kloetinge was veel gretiger. Wij trokken on ze benen terug." Vanaf minuut één figureerde RCS op het bekerfeestje van Kloetinge. Na de schietkansen van Björn Quartel (na een hakje van De Crae ne) en Teun Rentmeester opende Rick Mulder halverwege de eerste helft de score. Met een leep kopbal letje fopte hij RCS-goalie Roy Sal- let, die in de rust geblesseerd af haakte en werd vervangen door Weshley Nijsse. Ook André Siereveld deed toen al niet meer mee. Hij viel na dertien minuten uit met een enkelblessu re. Veel verschil had zijn aanblij ven niet gemaakt. Vlak voor rust maakte Quartel zijn primeurgoal. Een RCS-aanval via Dennis de Nooijer en Alfaro Pentury liep vast. Een dieptepass van Maarten van Rosevelt bereikte Daan Esser en diens voorzet werd door de mee opgestoomde Quartel 'afgevol- leerd'. Na rust deed RCS het ietsepietsie beter, maar het bracht Kloetinge geen moment in verlegenheid. Na tig kansen (en gele kaarten) mocht Corné Schilperoort vanaf elf meter 3-0 maken. Invaller Niemantsver driet maakte vlak voor tijd 4-0, waarna Bésar Xhoxhaj in blessure tijd de Souburgse nul van het bord haalde. „Terecht verloren", conclu deerde Leonhart. „Ze kunnen het wel", stelde Houtepen tevreden vast. Kloetinge-RCS 4-1 (2-0). 24. Rick Mul der 1-0, 45+4. Björn Quartel 2-0, 81. Corné Schilperoort 3-0 (strafschop), 89. Mervin Niemantsverdriet 4-0, 90+3. Bésar Xhoxhaj 4-1. Scheidsrech ter: A.J. Broere (Etten-Leur). Gele kaart: Björn Quartel, Maarten van Rosevelt (Kloetinge), Len Eversdijk, Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep, Khalid el Hattach, Ugur Kahveci, Alfaro Pentury (RCS). Aantal toeschouwers: 300. PSV-coach Fred Rutten: „We staan ervoor open om bij elke topclub te kijken naar spelers die ons beter kunnen ma ken." foto Vincent Jannink/ANP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV Wil zijn team proberen te versterken met spelers die bij grote Europese clubs buiten de boot dreigen te vallen. Volgens trainer Fred Rutten veroorzaakt de economische situatie in onder meer Engeland komende zomer een overschot van voetballers, die mogelijk een aanwinst kunnen zijn voor zijn ploeg. Rutten hoopt spelers van clubs als Chelsea en Li verpool te kunnen interesseren. „We staan ervoor open om bij elke topclub te kijken naar spelers die ons beter kunnen maken", zei hij gisteren. Rutten toont begrip voor het cha grijn dat na de wedstrijd tegen Feyenoord bij de achterban van PSV is ontstaan. „Die sfeer proefde ik in vrijwel alle vertrekken van het stadion. Het past ook bij een grote club met historie. Het is aan mij om dit chagrijn niet door te la ten sijpelen tot in de kleedkamer. Nu is het belangrijk om als ploeg bij elkaar te blijven. Ik heb daar wel vertrouwen in, we hebben tot nu toe steeds goed gereageerd op de tikken die we hebben gekre gen." Het fluitconcert van de supporters zondag vormde een contrast met de steun na het gelijkspel tegen Twente. „Toen hadden we een ge weldig publiek, terwijl die wed strijd heel cruciaal was en mij per soonlijk het meeste pijn heeft ge daan. Dat was een steek in het hart." Rutten gaf aan dat hij gedachten heeft over hoe de wisselwerking met het publiek kan worden verbe terd. „Danlco Lazovic bijvoorbeeld was een speler die altijd de grens van het toelaatbare opzocht en daarmee iets wist los te maken bij de mensen." Diens vertrek, en het ontslag van Jonathan Reis, hebben impact ge had op het seizoen, aldus Fred Rut ten. Niettemin acht de coach zijn team nog altijd in staat de tweede plaats te bemachtigen. „Om kampioen te worden moet een wereldwonder gebeuren, maar zolang de afstand naar nummer twee te overbrug gen is, zullen we daar tot het laatst voor strijden", zei hij. Om die reden is Danny Koever mans afgereisd naar Bulgarije, waar hij zich laat behandelen door therapeute Mariana Kovacevic. „We hopen hem klaar te stomen voor de laatste wedstrijd tegen AZ", zegt Rutten. De Servische be handelde eerder onder anderen Danko Lazovic, Stanislav Manolev en André Ooijer met succes. Koevermans ontbreekt vanavond tegen SC Heerenveen. Over de in zetbaarheid van Orlando Engelaar (achillespees) en Otman Bakkal (heup) bestonden gisteren nog lichte twijfels bij Rutten. Urby Emanuelson mist van avond de uitwedstrijd van Ajax te gen Willem II. De blikspoot heeft nog te veel last van een enkelbles sure, die hij zondag tijdens het ge wonnen thuisduel met VW-Ven- 10 (7-0) opliep. Eyong Enoh keert wel terug in de selectie van Ajax. De middenvel der was geschorst voor het duel met VW. Ajax komt bij winst op 1 punt van leider FC Twente met nog twee wedstrijden te spelen. Bij Wibem 11 spelen de Ajax-huurlingen Mitchell Donald en Jan-Arie van der Heijden. Voor de club dreigt deelname aan de nacompetitie. Willem II heeft met wedstrijden tegen Ajax, AZ en Roda )C een zwaar programma. De ploeg van trainer Arno Pijpers kan vandaag weer beschikken over Arjan Swin- kels en Mehmet Akgtin. van de natuurijsklassieker in El- burg) en Peter van der Pol (win naar van de eerste Henk Angenent Classic) maken hun opwachting. Van der Pol maakt deel uit van Skeelerteam Adviesbureau Harry de Wolf Voor die formatie rijden ook de Belg Stijn van Hove en de Middelburgse broers Erwin en Niels Mesu. Niels, vorig jaar win naar van de Nederlandse titel bij de beloften, maakt zijn debuut bij de A-rijders, het hoogste niveau. Op basis van zijn verrichtingen vo rig seizoen en het achterbggende schaatsseizoen heeft hij er veel ver trouwen in. „Ik ben heel sterk de winter uitge komen. Natuurlijk zal ik niet zo na drukkelijk voorin meerijden als vo rig jaar. Fatsoenlijk meedoen is de doelstelling." Voor Erwin Mesu zijn de verwach tingen iets hoger gespannen. Hij beleefde lange tijd een kwakkelsei- De wedstrijden worden gehouden op een parkoers van 1,3 kilometer door het centrum. 11.00 uur: vrije toertocht van 6,5, 30 of 80 kilometer. 14.45 uur: skeelerstempeltocht voor de jeugd tot 12 jaar op het wedstrijdparkoers. Vanaf 15.15 uur: eerste wedstrijd van de Skate@sea-competitie, dé Zeeuwse skeelercompetitie. zoen als gevolg van een knieblessu re. In september vorig jaar raakte de oudste van de broers Mesu weer in vorm. Dat resulteerde in een tweede plaats in Twello. Ver volgens pakte hij zeges in het mara- thonschaatsen bij de B-rijders in Heerenveen, Assen en Haarlem. „Als dat de opmaat is totr het nieu we skeelerseizoen, ziet het er roos- Daarna volgen de wedstrijden in het kader de KPN Inline Cup. 16.00 uur: mannen Masters (20 ki lometer). 17.00 uur: mannen beloften C1. (30 kilometer) 18.00 uur: vrouwen (25 kilometer) 19.00 uur: mannen A-rijders. (40 kilometer) Meer informatie is te vinden op www.domburgonwheels.nl. kleurig uit", klinkt het vol vertrou wen. Bij de B-rijders doen zater dag drie Zeeuwen mee: Andries Minderhoud en Olivier Goud (bei den uit Waarde) en Niels Steen bakker (Biggekerke). Domburg on Wheels is ook de aftrap van de strijd om de Zeeuwse Skeelercup. Die heet dit seizoen de Skate@sea Skeelercup. KAPELLE - Léon Phernambucq (links) heeft gisteravond een zilveren insigne gekregen. De scheidend voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Hippi sche Sportfederatie Regio Zeeland nam de onderscheiding tijdens de regio vergadering in de Vroone in Kapelle in ontvangst. Phernambucq maakte sinds 11 maart 1996 deel uit van het regiobestuur. Op 20 maart 1997 werd hij gekozen tot voorzitter. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35