zeeland 127 Alles is nog in de buurt PZC naar de projecten Draagvlak voor impuls in het Crevelingenmeer KRIMPDORP ZATERDAG 8 MEI 2010 UNIEKE TOERTOCHT issi Ggumstf suimnno ZUIDWESTELIJKE D E L T A Lezersprijs 19,95* www.pzc.nl/webwinkel woensdag 14 april 2010 mmmmmamamm geeft Tolboom aan. „We zijn ook al een poosje bezig met de begelei ding van partners van nieuwe werknemers. Die bieden we hulp aan bij het zoeken naar een baan. Dat heeft al een paar concrete suc cessen opgeleverd." Vacatures nadrukkelijk ook voor Belgen openstellen is voor Dow ook een manier om aan goed per soneel te komen. „Er werken zo'n 150 Vlamingen bij ons", stelt Tol boom. „Op een totaal van ruim tweeduizend medewerkers is dat toch een aanzienlijk aantal." Daar naast heeft Dow een flink aantal buitenlanders in dienst. „Maar dat is altijd zo geweest." Verder vist Dow dankbaar in de vijver die andere bedrijven volgooien door de regio te verlaten of fiks in te krimpen. „Daardoor komen er mensen op de arbeids markt die voor ons veel kunnen betekenen." Tolboom wijst op de opening van het business process servicecen trum, een paar maanden geleden. Daar zijn alle ondersteunende diensten samengebracht voor alle bedrijven van Dow in Europa. „We hebben daardoor ruim zestig nieuwe mensen kunnen aanwer ven. Er waren meer mensen be schikbaar dan we nodig hadden. Op zich is dat een goed teken voor de streek." Vergrijzing van de regio loopt pa rallel aan de krimp, merkt Tol boom op. „Ook die proberen we actief aan te pakken. We doen dat met bedrij ven en overheden uit heel Zeeuws-Vlaanderen." oude blijft. Ook al gaat de SGP op zoek naar vrouwelijke kandidaten, is het de vraag of de vrouwelijke aanhang zich tot een bestuurlijke rol geroepen voelt en of kandidates ook maar één stem krijgen. Het gaat echter om het principe dat een vrouw dezelfde rechten en plichten moet hebben als de man. Adriaan Huibregtse Vikingstraat 6 Westkapelle Eigen huis Lenie Bakker: „Ik zou niet graag in een grote plaats willen wonen." door René Schrier Centraal in Zuidzande staat de winkel van Lenie Bakker en haar man. Een witgoedwinkel zo als het officieel heet, ook wel elek tronicazaak genoemd. Je verwacht zo snel geen Expert winkel in een dorp als Zuidzande. Op zich zit de zaak er al vrij lang, vertelt Lenie. Zelf zitten ze er al meer dan 30 jaar in. Daarvoor was het bedrijf van een ander, die er al van het be gin van de jaren zestig in zat. Volgens Lenie valt het wel mee met de krimp in het dorp. „Maar je ziet wel steeds meer oudere mensen. Toch zijn allerlei voorzie ningen er nog wel. En anders is Oostburg erg dichtbij. Daar kun je ook voor van alles terecht." Ze stelt vast dat het aantal klanten misschien door de jaren wel is te ruggelopen, maar daar zijn de Duitsers voor teruggekomen. Tij dens het gesprek komt inderdaad een Duitse klant de winkel inlo pen. Maar als die er 's winters ook niet zijn is het wel stiller. Lenie is blij dat er geen rondweg om het dorp is gelegd, zoals bij Oostburg. Dan komen er nog wat mensen door het dorp en dat is goed voor de winkel. Zelf komt ze van Walcheren, haar man uit Zuidzande. Ze vindt het prima op een dorp. „Ik zou niet graag in een grote plaats willen wo nen. En als we ouder worden is het ziekenhuis in Oostburg dicht bij. Daar houden de doktoren en specialisten ook spreekuren. We hebben alles wat we willen in de buurt." Velen betalen te veel hypotheek rente omdat de waarde van hun huis ten opzichte van het moment van afsluiten,van de hypotheek is gestegen. Dat was de strekking van een artikel in deze krant. Kennelijk was men toen nog niet op de hoog te van de visie van de voorzitter van de makelaarsvereniging NVM afdeling Zeeland die de situatie dra matisch slecht noemde. Waar men wel van op de hoogte was zijn de plannen van veel politieke partijen de hypotheekrenteaftrek te beper ken. De geesten zijn er rijp voor en het levert lekker op. Of echter ie dereen de gevolgen daarvan over ziet is de vraag want die zijn slechts ten dele in kaart gebracht. Niet alleen wordt de renteaftrek be perkt, door de waardedaling wordt men ook in zijn vermogen getrof fen. In een aantal gevallen zal de hypotheekhouder een hogere ren te vragen of een deel van de lening opeisen omdat de waarde van het huis is gedaald en de verhouding tot het gefinancierde bedrag an ders ligt. Cees Vergouwe Frans Duwaerstraat 9, Middelburg Manege de Strandhoeve In de krant van 7 april stond een ar tikel over de sluiting van Manege De Strandhoeve. Enkele aanmer kingen: In december 2009 werd de manege al voorgoed gesloten. De tegenvallende boekingen voor de zomer van 2010 zijn opgemaakt in eind 2009. Gasten boeken vaak veel later. In november (planning tot en met maart) pikte de directie van de Roompot de binnenbak in om er chalets te bouwen en dus niet andersom! November was het begin van een strenge winter, wat een bevroren buitenbak beteken de. Gevolg: uitval van alle lessen en géén inkomsten! Waarop de di rectie besloot de gehele boel te slui ten. Er werd, helaas voor het hard werkende team, niet gekeken naar de cijfers van de afgelopen 2 jaar. Het verlies was met meer dan de helft afgenomen. Blijkbaar is dit aan de directie voorbijgegaan. S. Aarnoutse Bredestraat 60, Oostburg r*L_ Girodltalia MEER INFO EN INSCHRIJVEN: VAAAnAf.girotoertocht.nl AFSTANDEN: 30 KM - 80 KM - 150 KM derland bloeit mm De vertegenwoordigers van drie belangen in en aan de Grevelingen vonden el kaar een jaar of vijf geleden in de constatering dat het niet goed ging met hun meer. Vissers kampten met tegenvallende vangsten, recrea tieondernemers zagen de belang stelling van toeristen teruglopen en natuurbeschermers waren onte vreden over de ontwikkelingen in hun sector. Er moest wat gebeu ren. Zout-zoet-zout; de Grevelingen heeft het allemaal meegemaakt. Na de sluiting van de Brouwers- dam in 1971 werd de afgesloten zeearm zoet en na een jaar of tien toch maar weer zout. Een goede waterkwaliteit heeft het nog niet opgeleverd. Visserij en natuur zijn niet tevreden; de recreatie ziet voorzieningen verouderen en talmt met nieuwe investeringen. Tijd voor een impuls. De drie sectoren hebben daarom de handen ineengeslagen. Ze plei ten voor een grotere opening in de Brouwersdam voor het verversen van het water. Die opening valt te combineren met een sluis om de watersport een rechtstreekse ver binding met de Noordzee te ge ven. De stuurgroep Zuidwestelijke Delta onderzoekt of deze ideeën te combineren zijn met mogelijk heden om overtollig rivierwater op te slaan. In perioden waarin de rivieren veel water afvoeren - ver wacht wordt dat dit als gevolg van de klimaatverandering vaker zal ge beuren - moet het Volkerak-Zoom- meer als tijdelijke buffer dienen. Die buffercapaciteit valt aanmerke- =i>gi aflevering 3: Grevelingen lijk te vergroten als het Volkerak- Zoommeer wordt verbonden met het Grevelingenmeer. Dat kan door een buizensysteem in het noordelijke deel van de Grevelin- gendam of nog liever door dit stuk van de dam te vervangen door een brug. Dan ontstaat een situatie die te vergelijken is met de Haring vlietbrug. Koppeling van Grevelin gen en Volkerak- Zoommeer maakt ook een getijdecentrale in de Brouwersdam aantrekkelijker. Dan trekt meer water in en uit, waardoor meer elektriciteit kan worden opgewekt. Nog een voor deel: benutting van de buffercapa citeit van het Grevelingenmeer geeft langer tijd om discussie te voeren over de noodzaak om op termijn de dijken langs het Haring vliet aan te passen. Dat zou op ter mijn - eveneens met het oog op te verwachten grotere afvoeren van rivierwater - moeten gebeuren. Q www.zwdelta.nl Urenlang leesplezier Uniek pakket spannende boeken voor de liefhebbers van Dan Brown en Kate Mosse. Ruim 1.000 pagina's complotten en mysteries. Uitvoering paperback. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Nostradamus, de profetie (Valerio Evangelisti) Dodelijke driften (FrankTallis) De verloren vogel (Martin Davies) exclusief 4,95 verzendkosten categorie Boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29