Never Gonna Stop gaat Nog kans voor hagelkanon 24|ze< Groen 55 PROJECTKOOR Honderd Zeeuwen verenigen zich in gospelkoor, dat na Bejaarde vrouw van haar tas beroofd Dansmiddag voor vijftigplussers Auto's met scherp voorwerp bekrast Samen liedereren zingen in De Fontein van M9 voor Lavandula Hidcote GroenRijk Middelburg l/Oeit joAt iï leeft Spaanse Schone Struikmargriet van yè5 voor woensdag 14 april 2010 VLISSINGEN Naar nu pas is bekend gemaakt is zondag omstreeks 12.00 uur een 70-jarige Vlissingse in de Sottegem- straat in haar woonplaats beroofd van haar tas. Zij liep ter hoogte van de parkeerplaats van het zieken huis en voelde een ruk aan haar tas, die zij om haar schouder had. Een man ging er met haar tas van door in de richting van de Nijverheidsstraat/Eedestraat. In de tas zaten enkele boeken. OOST-SOUBURG WESTKAPELLE Onbekenden hebben gisteren in Westkapelle meerdere auto's be schadigd door ze met een scherp voorwerp te bekrassen. Dat gebeurde volgens de politie tus sen 11.00 uur en 14.00 uur op de Molenwal en op 't Hout. Volgens de politie zouden 6 a 7 au to's bekrast zijn. Hoe hoog het totale schadebedrag is kon de politie gisteren nog niet zeggen. MIDDELBURG door Raymond de Frel De naam van het Zeeuw se projectkoor Never Gonna Stop is een leu gentje. Never Gonna Stop houdt er volgende maand na melijk alweer mee op. En dat ter wijl het koor eigenlijk nog maar amper is begonnen. Drie concerten, dan is het project alweer voorbij. Zaterdag repeteer den honderd Zeeuwen (afkomstig van Schouwen-Duiveland tot en met West-Zeeuws-Vlaanderen) in De Hoogte in Goes voor het laatst voor optredens in het Scheldethea- ter in Terneuzen (16 april) en De Mythe in Goes (7 en 8 mei). In acht maanden tijd is een 'gezellig kippenkot' omgeturnd tot een pro fessioneel klinkend geheel. Met dank aan profdirigent André Bijle- veld, onder meer bekend als jury lid van het EO-programma Korenslag. „Het geeft echt een kick om in zo'n korte tijd iets moois neer te zetten", vertelt Damaris Zwaanswijk (27) van de Werk groep Gospelpodium Zeeland. Samen met vier andere enthousias te zangers vormt de in Terneuzen woonachtige Damaris de Zeeuwse werkgroep van de landelijke Ko- Stichting Palladium houdt van daag, woensdag 14 april, in wijkcen trum De Zwaan in Oost-Souburg een dansmiddag voor vijftig-plus sers. De dansmiddag wordt gehouden van 13.30 tot 16.30 uur. De deelnamekosten bedragen twee euro. Wijkcentrum De Zwaan is te vin den aan de Kromwegesingel. In baptistenkerk De Fontein in Middelburg wordt vandaag een sa menzang gehouden. Onder begelei ding van muziek worden er beken de psalmen en geestelijke liederen gezongen. De zangcommissie heeft voor deze middag speciaal het the ma 'Meer dan een naam' bedacht. Tussen 13.30 en 15.00 uur is ieder een welkom om mee te zingen met de liederen. De beste donkerblauwe Lavendel. Potmaat 14 cm. Ma t/m vrij 10:00 - 21:00 uur Za 09:00 - 17:00 uur T Zon v.d. maand 12:00 - 17:00 uur Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Ósteospermum. Potmaat 10,5 cm. Per stuk Argyranthemum frutescens Potmaat 18 cm. Never Gonna Stop repeteerde zaterdag voor het laatst in De Hoogte in Goes. Vrijdag is het eerste optreden in het door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Een nipte meerderheid in de gemeenteraad van Tholen wil fruitteler André Al- kema uit Sint-Maartensdijk toch nog een kans geven om zijn anti- hagelkanon te blijven gebruiken. Hij zal dan wel maatregelen moe ten treffen. Het college had Alkema een ver gunning gegeven voor één sei zoen, waarna een evaluatie volgde. Die viel niet positief voor hem uit. Veel omwonenden klaagden over de harde knallen en ook een rap port van een extern bureau was kritisch. Er zou sprake zijn van ex cessieve geluidshinder, die ontoe laatbare gezondheidsklachten zou veroorzaken. Reden voor het colle ge om geen nieuwe vergunning te verstrekken. SGP, WD en ABT willen de deur nog niet definitief dichtgooien. De partijen vinden echter wel dat het anders moet. „Die mogelijkheid bestaat ook", stelt Anco Fase (WD). Fase: „Er zijn technieken om het geluidsniveau omlaag te brengen. Laten we de fruitteler de kans ge ven om die toe te passen. Het moet toch mogelijk zijn om tot een oplossing te komen die voor iedereen aanvaardbaar is?" Han van 't Hof (ABT) was nogal verbaasd over de starre houding van het college. Hij wees erop dat in de gemeente ook varkenshou ders zitten die veel stankoverlast veroorzaken. „Ook zij krijgen de kans om daar middels een proef met een nieuw filter iets aan te doen." SGP'er lohan Aarnoudse merkte op dat het al een stuk zou schelen als mensen vooraf op de hoogte worden gebracht. „Nu schrikken veel mensen van de knallen of we ten ze niet waar die vandaan ko men. Als de fruitteler zijn buren vooraf op de hoogte zou stellen via sms, op het moment dat er een onweersbui aankomt, is het misschien een heel ander verhaal." De drie partijen, die elf van de 21 zetels hebben, willen dat het colle ge met de fruitteler in gesprek gaat over mogelijke oplossingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26